Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

NADBUŻAŃSKIE SMAKI

KULINARNY ZAWRÓT GŁOWY

Termin:23 - 28.07.2019
Cena:1400 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - Wtorek - 23.07.2019 (Trójmiasto - Bubel Łukowiska)
Wyjazd autokarem z Trójmiasta, przejazd do Nidzicy, gdzie zwiedzimy Zamek - potężną warownie od wieków majestatycznie panująca nad miastem. Wybudowana około 1370r., przez wielkiego mistrza Winrycha von Kniprode, jako jeden z najważniejszych punktów strategicznych w krzyżackim systemie obronnym XIV wieku. Wyjazd w dalszą drogę do miejscowości Bubel Łukowiska, gdzie znajduje się Dworek Łukowiska, który jest umiejscowiony kilka kilometrów od stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim, na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu". Zakwaterowanie, obiadokolacja, spacer po okolicy, nocleg.
Dzień 2 - Środa - 24.07.2019 (Bubel Łukowiska - Janów Podlaski)
Śniadanie. Dzisiaj udamy się z wizytą do najstarszej, założonej w 1817 r. państwowej stadniny koni czystej krwi arabskiej w Janowie Podlaskim, którą zwiedzimy z przewodnikiem a następnie przespacerujemy się po znajdującym się niedaleko miasteczku. Zobaczymy tam, m.in.: Pałac Biskupi oraz grotę Adama Naruszewicza, który jak mówi tradycja podlaska tworzył tu tezy Konstytucji 3 Maja. Po południu udamy się na pokaz pieczenia sękaczy. Powrót do Dworku, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 - Czwartek - 25.07.2019 (Bubel Łukowiska - Grabarka - Ziołowy Zakątek Koryciny)
Po śniadaniu przejazd do Grabarki, to góra położona obok wsi o tej samej nazwie w województwie podlaskim. Jest to serce prawosławia i najważniejsze miejsce kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce. Po krótkiej wizycie na tej Świętej Górze udamy się do Ziołowego Zakątka ukrytego wśród malowniczych pól i lasów dziewiczego Podlasia, z dala od miejskich zanieczyszczeń i zgiełku cywilizacji. Miejsce to tchnie spokojem i sielskością życia, które tutaj wydaje się zwalniać.
W Ziołowym Zakątku goście mają okazję zapoznać się z historią ziołolecznictwa i tradycyjnego zbioru roślin ze stanu naturalnego. Wśród dobiegających zewsząd aromatów ziół i przypraw goście mogą komponować własne mieszanki herbaciane, oraz tworzyć nalewki na bazie cennych surowców zielarskich. I my również w ramach warsztatów ziołowych skomponujemy i wykonamy własne herbatki owocowo-ziołowe. Będziemy również mogli zrobić zakupy w znajdującym się na terenie ogrodu sklepie zielarskim. Powrót do Dworku, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 - Piątek - 26.07.2019 (Bubel Łukowiska - Biała Podlaska - Kodeń - Jabłeczna - Romanów)
Po śniadaniu wyjazd do Białej Podlaskiej, krótkie zapoznanie się z miastem, spacer po Parku Radziwiłłów następnie przejazd do Romanowa, jest to wieś położona w województwie lubelskim, w powiecie bialskim. Zwiedzimy tu Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego. Po wizycie u naszego sławnego powieściopisarza udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Historia Sanktuarium i cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej jest ściśle związana z rodem Sapiehów. Kodeń przez kilka stuleci należał do jednej z gałęzi rodu Sapiehów i ma barwną, sięgającą XV wieku historię. Ta miejscowość słynie ostatnio nie tylko z tych duchowych, ale również z bardziej przyziemnych spraw, a mianowicie z lokalnej wytwórni tradycyjnych przetworów – musztard, konfitur i soków. Powrót do Dworku, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5 - Sobota - 27.07.2019 (Bubel Łukowiska - odpoczynek)
Śniadanie. Dzień relaksu, wypoczynek, spacery po pięknej okolicy, delektowanie się ciszą i sielankowym położeniem Dworku. Dzisiejsze popołudnie i wieczór zajmie nam udział w kolacji komentowanej tzw. „live cooking" w Dworku Łukowiska – tradycyjne produkty, staropolskie receptury, potrawy, którymi zachwycał się tu Robert Makłowicz, a wszystko pod okiem właścicielki Dworku pani Barbary. Nocleg.
Dzień 6 - Niedziela - 28.07.2019 (Bubel Łukowiska - Ciechanowiec - Trójmiasto)
Śniadanie, wykwaterowanie. Dobiegają końca nasze warsztaty kulinarne. Opuszczamy już dworek Łukowiska. Mamy jeszcze jeden punkt w programie, jest nim Muzeum Rolnictwa - skansen w Ciechanowcu. Po zwiedzeniu tego obiektu udamy się już w drogę powrotną do Trójmiasta.

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem ****
  • 5 noclegów w Dworku Łukowiska
  • wyżywieni (5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja w tym jedna w formie „live cooking")
  • opiekę pilota – ATS Service
  • ubezpieczenie NNW, BP

 

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu (udział w warsztatach i pokazach kulinarnych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, parkingi) – ok. 150 zł - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 300 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

  • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):

                   - 35 zł dla osób w pokoju dwuosobowym (70 zł obejmujące choroby przewlekłe)
                   - 45 zł dla osób w pokoju jednoosobowym (90 zł obejmujące choroby przewlekłe)

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć

 

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:3013
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb