Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

NADBUŻAŃSKIE SMAKI

KULINARNY ZAWRÓT GŁOWY

Termin:23 - 28.07.2019
Cena:1400 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - Wtorek - 23.07.2019 (Trójmiasto - Bubel Łukowiska)
Wyjazd autokarem z Trójmiasta, przejazd do Nidzicy, gdzie zwiedzimy Zamek - potężną warownie od wieków majestatycznie panująca nad miastem. Wybudowana około 1370r., przez wielkiego mistrza Winrycha von Kniprode, jako jeden z najważniejszych punktów strategicznych w krzyżackim systemie obronnym XIV wieku. Wyjazd w dalszą drogę do miejscowości Bubel Łukowiska, gdzie znajduje się Dworek Łukowiska, który jest umiejscowiony kilka kilometrów od stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim, na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu". Zakwaterowanie, obiadokolacja, spacer po okolicy, nocleg.
Dzień 2 - Środa - 24.07.2019 (Bubel Łukowiska - Janów Podlaski)
Śniadanie. Dzisiaj udamy się z wizytą do najstarszej, założonej w 1817 r. państwowej stadniny koni czystej krwi arabskiej w Janowie Podlaskim, którą zwiedzimy z przewodnikiem a następnie przespacerujemy się po znajdującym się niedaleko miasteczku. Zobaczymy tam, m.in.: Pałac Biskupi oraz grotę Adama Naruszewicza, który jak mówi tradycja podlaska tworzył tu tezy Konstytucji 3 Maja. Po południu udamy się na pokaz pieczenia sękaczy. Powrót do Dworku, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 - Czwartek - 25.07.2019 (Bubel Łukowiska - Grabarka - Ziołowy Zakątek Koryciny)
Po śniadaniu przejazd do Grabarki, to góra położona obok wsi o tej samej nazwie w województwie podlaskim. Jest to serce prawosławia i najważniejsze miejsce kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce. Po krótkiej wizycie na tej Świętej Górze udamy się do Ziołowego Zakątka ukrytego wśród malowniczych pól i lasów dziewiczego Podlasia, z dala od miejskich zanieczyszczeń i zgiełku cywilizacji. Miejsce to tchnie spokojem i sielskością życia, które tutaj wydaje się zwalniać.
W Ziołowym Zakątku goście mają okazję zapoznać się z historią ziołolecznictwa i tradycyjnego zbioru roślin ze stanu naturalnego. Wśród dobiegających zewsząd aromatów ziół i przypraw goście mogą komponować własne mieszanki herbaciane, oraz tworzyć nalewki na bazie cennych surowców zielarskich. I my również w ramach warsztatów ziołowych skomponujemy i wykonamy własne herbatki owocowo-ziołowe. Będziemy również mogli zrobić zakupy w znajdującym się na terenie ogrodu sklepie zielarskim. Powrót do Dworku, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 - Piątek - 26.07.2019 (Bubel Łukowiska - Biała Podlaska - Kodeń - Jabłeczna - Romanów)
Po śniadaniu wyjazd do Białej Podlaskiej, krótkie zapoznanie się z miastem, spacer po Parku Radziwiłłów następnie przejazd do Romanowa, jest to wieś położona w województwie lubelskim, w powiecie bialskim. Zwiedzimy tu Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego. Po wizycie u naszego sławnego powieściopisarza udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Historia Sanktuarium i cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej jest ściśle związana z rodem Sapiehów. Kodeń przez kilka stuleci należał do jednej z gałęzi rodu Sapiehów i ma barwną, sięgającą XV wieku historię. Ta miejscowość słynie ostatnio nie tylko z tych duchowych, ale również z bardziej przyziemnych spraw, a mianowicie z lokalnej wytwórni tradycyjnych przetworów – musztard, konfitur i soków. Powrót do Dworku, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5 - Sobota - 27.07.2019 (Bubel Łukowiska - odpoczynek)
Śniadanie. Dzień relaksu, wypoczynek, spacery po pięknej okolicy, delektowanie się ciszą i sielankowym położeniem Dworku. Dzisiejsze popołudnie i wieczór zajmie nam udział w kolacji komentowanej tzw. „live cooking" w Dworku Łukowiska – tradycyjne produkty, staropolskie receptury, potrawy, którymi zachwycał się tu Robert Makłowicz, a wszystko pod okiem właścicielki Dworku pani Barbary. Nocleg.
Dzień 6 - Niedziela - 28.07.2019 (Bubel Łukowiska - Ciechanowiec - Trójmiasto)
Śniadanie, wykwaterowanie. Dobiegają końca nasze warsztaty kulinarne. Opuszczamy już dworek Łukowiska. Mamy jeszcze jeden punkt w programie, jest nim Muzeum Rolnictwa - skansen w Ciechanowcu. Po zwiedzeniu tego obiektu udamy się już w drogę powrotną do Trójmiasta.

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem ****
  • 5 noclegów w Dworku Łukowiska
  • wyżywieni (5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja w tym jedna w formie „live cooking")
  • opiekę pilota – ATS Service
  • ubezpieczenie NNW, BP

 

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu (udział w warsztatach i pokazach kulinarnych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, parkingi) – ok. 150 zł - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 300 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

  • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):

                   - 35 zł dla osób w pokoju dwuosobowym (70 zł obejmujące choroby przewlekłe)
                   - 45 zł dla osób w pokoju jednoosobowym (90 zł obejmujące choroby przewlekłe)

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć