Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

U zbiegu granic 7 dni

Bodensee - Vorarlberg jezioro Bodeńskie Feldkirch - Furstentum Lichtenstein - Vorarlberg Sudtirol - Bolzano - Meran Tirano - Davos

Termin:20.11.2015
Cena:2100 zł

Program:

Dzień 1
Wyjazd z Trójmiasta. Przejazd przez teren Niemiec i Austrii na miejsce noclegowe (1260 km)

Dzień 2 Bodensee - Vorarlberg
Jazda nad jezioro Bodeńskie u podnóża Alp. Możliwość jazdy statkiem po jeziorze, ewentualnie zwiedzanie miasta Bregenz. Region Bodensee-Vorarlberg leży w miejscu gdzie spotykają się granice czterech państw: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i księstwa Lichtenstein. Tu - w rejonie Feldkirch - w Vorarlberg mamy 2 noclegi z obiadokolacją.

Dzień 3 Feldkirch - Furstentum Lichtenstein
Po śniadaniu zapoznacie się Państwo z Feldkirch z jego historycznym rynkiem. Następnie droga zaprowadzi nas do następnego państwa - Księstwa Lichtensteinu. To niezależne Państwo leży pomiędzy Austrią a Szwajcarią, jego stolicą jest Vaduz - tak samo nazywa się również zamek górujący nad miastem. Aktualnie rezyduje tu książę Lichtensteinu, dlatego zamek można zobaczyć tylko z zewnątrz. Vaduz oferuje nam ciekawe - iście książęce - widoki: budowle rządowe, kościół parafialny, Muzeum Sztuki, ratusz, historyczny Czerwony Dom i książęce winnice z własną piwnicą winną. Jeżeli wystarczy czasu - polecamy Państwu objazd po wytwórni smakowitego sera Appenzeller.

Dzień 4 Vorarlberg - Sudtirol
Przez Dornbirn (Fotostop) wzdłuż wąwozu Rappenloch - przez lasy w okolicy Bregenz - jedziemy do Schrocken i dalej poprzez 1675 m przełęcz góry jodłowej do Warth. Mijamy znane ze sportów zimowych miejscowości Lech oraz Zurs i dalej drogą Flexenstrasse przez przełęcz na wysokości 1784 m do Klosterle. Następnie podążamy 14 kilometrowym, imponującym Arlbergskim tunelem i mijamy kolejne, warte zobaczenia miasta: St. Anton, Landeck i Insbruck. Brenerską autostradą dojeżdżamy do Sudtirolu we Włoszech. Tutaj zaznajamiacie się Państwo z Dolomitami - jednym z bogatszych kontrastowo alpejskim regionem. Zaczyna się od znajdujących na północy zaśnieżonych, częściowo wyglądających jak lodowiec szczytów górskich, a na południu zobaczycie Państwo piękne, soczyście zielone doliny. Przejazd do hotelu w rejonie Sterzing/Brixen/Bolzano.

Dzień 5 Bolzano - Meran
Przejazd przez Bolzano, spacer po pełnym wdzięku Starym Mieście z jego starymi uliczkami ze wspaniałymi szeregowymi domami, z Katedrą i z pawilonami na owocowym rynku. Delektujemy się widokami w tym pięknym miejscu. Dalej podążamy do kwitnącego Meran. Ta znana w świecie miejscowość wypoczynkowa leży na wysokości 324 m n.p.m. w pięknie położonym dorzeczu gdzie wpływają trzy rzeki. To szczególne położenie jest główną przyczyną dla typowo śródziemnomorskiego klimatu tego miasta. Tenże klimat sprzyja rozwojowi wielu gatunków roślin również subtropikalnych, które możemy podziwiać we wspaniałym Merańskim parku.

Dzień 6 Tirano - Davos
Dzisiejsza trasa prowadzi poprzez ośnieżone szczyty Ortel - Gruppe do Tirano. Możliwość krótkiego spaceru po tym małym, włoskim miasteczku. Tu zaczynamy pociągową eskapadę na linii Bernina-Express, podziwiając przepiękne widoki i naturalne piękno tego miejsca. Ta zapierająca dech w piersiach trasa prowadzi przez wiadukt z Brusio poprzez Poschiavo i Bernina - Pass. Tutaj wspina się nasz pociąg na wysokość 2253 m gdzie rozciąga się wyjątkowa panorama na najwyższy w Alpach wschodnich wysokogórski świat grupy masywu Bernina. W Pontresina czeka na Państwa autokar, który zabierze Państwa w dalszą drogę do Davos. Nocleg z obiadokolacją.

Dzień 7
Po śniadaniu krótkie indywidualne zwiedzanie Davos i w godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną (1340 km)

Cena obejmuje:
- przejazd komfortowym autokarem
- śniadanie na pokładzie autokaru w dniu wyjazdu
- 6 noclegów w 3*** i 4**** hotelach
- 6 śniadań i 5 obiadokolacji
- Ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:
- kosztu posiłku w drodze powrotnej

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1593
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb