Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

NORWEGIA - FJORD & FJELL

6 DNI W NORWEGII !!!
SAMOLOTEM Z GDAŃSKA !!!

Termin:22 - 27.05.2019
Cena:4850 zł

PROGRAM:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - Środa - 22.05.2019
Gdańsk - Stavanger
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku (meeting point / hala odlotów) o godz. 4:10. Check in - wylot o godz. 6:10 samolotem linii lotniczych Wizzair do Stavanger. O godz. 7:55 przylot na lotnisko w Stavanger Sola. Przejazd do Stavanger, fakultatywna wycieczka statkiem po fiordzie Lysefjord,  skąd zobaczymy jedną z największych atrakcji turystycznych Norwegii - mianowicie klif Preikestolen o wysokości 604 m. n.p.m. o płaskim wierzchołku skąd rozpościera się niesamowity widok na okolice i Lysefjord. Powrót statkiem do Stavanger - zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Stavanger, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 - Czwartek - 23.05.2019
Stavanger - Hardangerfjord - Stalheim
Po śniadaniu przejazd przepięknie położoną drogą, która wiedzie licznymi mostami i tunelami przez wyspy Mosteroy i Rennesoy do przystani promowej w Mortavik. Przeprawa promem do Arsvagen na wyspie Vestre Boku. Dalej przez wyspy Austre Boku i Ognoya do przepięknego wodospadu Latefossen. Postój przy wodospadzie - czas wolny. Nastepnie przejazd wzdłuż Hardrangerfjordu do Brimnes - droga wiedzie nowo wybudowanym wiszącym mostem nad fiordem, dalej przez Vossevangen do Stalheim. Zakwaterowanie w hotelu, którego otwarcie miało miejsce w 1885 roku. Wspaniałego położenia może pozazdrościć mu nie jeden hotel na świecie,  obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 - Piątek - 24.05.2019
Stalheim - Sognefjord - Flambahn - Innvik
Po śniadaniu przejazd do Gudvangen, następnie rejs statkiem po majestatycznym fiordzie Naeroy (przez wielu turystów uważany za najpiękniejszy fiord w Norwegii) oraz fiordzie "Aurlandsfjord" do turystyczniej miejscowości Flam. Po krótkim pobycie we Flam przejazd legedarną, najbardziej stromą linią kolejową świata "Flambahna" na trasie Flam - Myrdal - Flam. Po powrocie przejazd promem przez Sognefjord i przepiękną dolinę polodowcową " Jostedalsbreen" do miejscowości Innvik położonej nad fiordem o tej samej nazwie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 - Sobota - 25.05.2019
Innvik - Geirangerfjord - Trollstigen - Alesund
Śniadanie. Przejazd wzdłuż przepięknie położonego Innvikfjordu przez miejscowości Olden i Loen do przystani promowej w Hellesylt. Tutaj rozpoczniemy rejs przez jeden z najpiękniej i najciekawiej położony fiord Norwegii "Geirangerfjord" do miejscowości Geiranger. Po przerwie wyruszymy drogą "Tylko dla Orłów" do przeprawy promowej Eidsdal - Linge na zapierające dech w piersiach sepertyny znane na całym swiecie jako "Droga Troli / Trollstigen". Żółwim tempem opuścimy ten wspaniale ukształtowany przez lodowiec region i przed wieczorem dotrzemy do Alesund. Miasto to słynie m.in. z secesyjnej architektury w stylu "Art Nouveau", której nie zobaczymy nigdzie indziej w Norwegii. Panorama miasta widziana z najwyższego punktu, dostarczy Państwu jeszcze wielu wrażeń przed zachodem słońca. Zakwaterowanie w hotelu w Alesund, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5 - Niedziela - 26.05.2019
Alesund - Maloy - Forde
Po śniadaniu spacer po mieście, następnie przejazd dziko położonym zachodnim wybrzeżem do przeprawy promowej Sulesund - Hareid i dalej Arvik - Koparneset, przejazd do Maloy miasteczka położonego na wyspie Vagsoy nad cieśniną Ulvesundet znanego z wielkich tradycji zwiazanych z rybołóstwem. Zwiedzanie w formie spaceru z przewodnikiem - czas wolny na degustacje rybne. Następnie przeprawa promem do Oldeide i przejazd do Fórde. Spacer z przewodnikiem po mieście. Zakwaterowanie,obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6 - Poniedziałek - 27.05.2019
Fórde - Bergen - Gdańsk
W drodze do Bergen przeprawa przez Sognefjord z Lavik do Oppedal, następnie przyjazd do Bergen około południa. Przerwa - czas wolny na degustacje rybne na znanym wśród turystów Targu Rybnym. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem miasta Edwarda Griga, zwanego bramą fiordów, wpisanego na światową listę UNESCO. Czas wolny. Ok. godz. 19.30 przejazd na lotnisko w Bergen. Check in - o godz. 22.00 wylot do Gdańska. Zakończenie wycieczki około północy.

Cena obejmuje:

 • Przelot liniami lotniczymi Wizzair: Gdańsk – Stavanger, Bergen – Gdańsk ("mały" bagaż podręczny do 10kg, 20cm x 30cm x 40cm)
 • Autokar turystyczny **** (odstępy miedzy siedzeniami min. 87cm)
 • Noclegi w hotelach ***/**** w pok. 2 os.
 • Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • Rejsy promami Mortavik-Arsvagen, Eidsdal-Linge, Sulesund-Hareid, Arvik-Koparneset, Maloy-Oldeide, Lavik-Oppedal
 • Rejs widokowy statkiem po fiordach: Naeroy i Aurlandsfjord: Gudvangen – Flam
 • Rejs widokowy statkiem po Geirangerfjord: Hellesylt – Geiranger
 • Przejazd pociągiem „Flambahn": Flam – Myrdal – Flam
 • Ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów realizacji programu (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, pilot, parkingi) - 55 euro - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
 • Rejsu widokowego statkiem po fiordzie Lysefjord - 49 euro
 • Napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 950 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony):

 • ok. 100 zł - "duży" bagaż podręczny do 10 kg (wymiary: 55cm x 40cm x 23cm)
 • ok. 270 zł - bagaż rejestrowany do 20 kg (wymiary: 149cm x 119cm x 171cm)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

 • 40 zł - ubezpieczenia Kosztów Leczenia z chorobami przewlekłymi 
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
                - 125 zł dla osób w pokoju dwuosobowym (250 zł z chorobami przewlekłymi)
                - 150 zł dla osób w pokoju jednoosobowym (300zł z chorobami przewlekłymi)

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć