Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

NORWEGIA - FJORD & FJELL

6 DNI W NORWEGII !!!
SAMOLOTEM Z GDAŃSKA !!!

Termin:22 - 27.05.2019
Cena:4850 zł

PROGRAM:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - Środa - 22.05.2019
Gdańsk - Stavanger
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku (meeting point / hala odlotów) o godz. 4:10. Check in - wylot o godz. 6:10 samolotem linii lotniczych Wizzair do Stavanger. O godz. 7:55 przylot na lotnisko w Stavanger Sola. Przejazd do Stavanger, fakultatywna wycieczka statkiem po fiordzie Lysefjord,  skąd zobaczymy jedną z największych atrakcji turystycznych Norwegii - mianowicie klif Preikestolen o wysokości 604 m. n.p.m. o płaskim wierzchołku skąd rozpościera się niesamowity widok na okolice i Lysefjord. Powrót statkiem do Stavanger - zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Stavanger, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 - Czwartek - 23.05.2019
Stavanger - Hardangerfjord - Stalheim
Po śniadaniu przejazd przepięknie położoną drogą, która wiedzie licznymi mostami i tunelami przez wyspy Mosteroy i Rennesoy do przystani promowej w Mortavik. Przeprawa promem do Arsvagen na wyspie Vestre Boku. Dalej przez wyspy Austre Boku i Ognoya do przepięknego wodospadu Latefossen. Postój przy wodospadzie - czas wolny. Nastepnie przejazd wzdłuż Hardrangerfjordu do Brimnes - droga wiedzie nowo wybudowanym wiszącym mostem nad fiordem, dalej przez Vossevangen do Stalheim. Zakwaterowanie w hotelu, którego otwarcie miało miejsce w 1885 roku. Wspaniałego położenia może pozazdrościć mu nie jeden hotel na świecie,  obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 - Piątek - 24.05.2019
Stalheim - Sognefjord - Flambahn - Innvik
Po śniadaniu przejazd do Gudvangen, następnie rejs statkiem po majestatycznym fiordzie Naeroy (przez wielu turystów uważany za najpiękniejszy fiord w Norwegii) oraz fiordzie "Aurlandsfjord" do turystyczniej miejscowości Flam. Po krótkim pobycie we Flam przejazd legedarną, najbardziej stromą linią kolejową świata "Flambahna" na trasie Flam - Myrdal - Flam. Po powrocie przejazd promem przez Sognefjord i przepiękną dolinę polodowcową " Jostedalsbreen" do miejscowości Innvik położonej nad fiordem o tej samej nazwie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 - Sobota - 25.05.2019
Innvik - Geirangerfjord - Trollstigen - Alesund
Śniadanie. Przejazd wzdłuż przepięknie położonego Innvikfjordu przez miejscowości Olden i Loen do przystani promowej w Hellesylt. Tutaj rozpoczniemy rejs przez jeden z najpiękniej i najciekawiej położony fiord Norwegii "Geirangerfjord" do miejscowości Geiranger. Po przerwie wyruszymy drogą "Tylko dla Orłów" do przeprawy promowej Eidsdal - Linge na zapierające dech w piersiach sepertyny znane na całym swiecie jako "Droga Troli / Trollstigen". Żółwim tempem opuścimy ten wspaniale ukształtowany przez lodowiec region i przed wieczorem dotrzemy do Alesund. Miasto to słynie m.in. z secesyjnej architektury w stylu "Art Nouveau", której nie zobaczymy nigdzie indziej w Norwegii. Panorama miasta widziana z najwyższego punktu, dostarczy Państwu jeszcze wielu wrażeń przed zachodem słońca. Zakwaterowanie w hotelu w Alesund, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5 - Niedziela - 26.05.2019
Alesund - Maloy - Forde
Po śniadaniu spacer po mieście, następnie przejazd dziko położonym zachodnim wybrzeżem do przeprawy promowej Sulesund - Hareid i dalej Arvik - Koparneset, przejazd do Maloy miasteczka położonego na wyspie Vagsoy nad cieśniną Ulvesundet znanego z wielkich tradycji zwiazanych z rybołóstwem. Zwiedzanie w formie spaceru z przewodnikiem - czas wolny na degustacje rybne. Następnie przeprawa promem do Oldeide i przejazd do Fórde. Spacer z przewodnikiem po mieście. Zakwaterowanie,obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6 - Poniedziałek - 27.05.2019
Fórde - Bergen - Gdańsk
W drodze do Bergen przeprawa przez Sognefjord z Lavik do Oppedal, następnie przyjazd do Bergen około południa. Przerwa - czas wolny na degustacje rybne na znanym wśród turystów Targu Rybnym. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem miasta Edwarda Griga, zwanego bramą fiordów, wpisanego na światową listę UNESCO. Czas wolny. Ok. godz. 19.30 przejazd na lotnisko w Bergen. Check in - o godz. 22.00 wylot do Gdańska. Zakończenie wycieczki około północy.

Cena obejmuje:

 • Przelot liniami lotniczymi Wizzair: Gdańsk – Stavanger, Bergen – Gdańsk ("mały" bagaż podręczny do 10kg, 20cm x 30cm x 40cm)
 • Autokar turystyczny **** (odstępy miedzy siedzeniami min. 87cm)
 • Noclegi w hotelach ***/**** w pok. 2 os.
 • Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • Rejsy promami Mortavik-Arsvagen, Eidsdal-Linge, Sulesund-Hareid, Arvik-Koparneset, Maloy-Oldeide, Lavik-Oppedal
 • Rejs widokowy statkiem po fiordach: Naeroy i Aurlandsfjord: Gudvangen – Flam
 • Rejs widokowy statkiem po Geirangerfjord: Hellesylt – Geiranger
 • Przejazd pociągiem „Flambahn": Flam – Myrdal – Flam
 • Ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów realizacji programu (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, pilot, parkingi) - 55 euro - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
 • Rejsu widokowego statkiem po fiordzie Lysefjord - 49 euro
 • Napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 950 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony):

 • ok. 100 zł - "duży" bagaż podręczny do 10 kg (wymiary: 55cm x 40cm x 23cm)
 • ok. 270 zł - bagaż rejestrowany do 20 kg (wymiary: 149cm x 119cm x 171cm)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

 • 40 zł - ubezpieczenia Kosztów Leczenia z chorobami przewlekłymi 
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
                - 125 zł dla osób w pokoju dwuosobowym (250 zł z chorobami przewlekłymi)
                - 150 zł dla osób w pokoju jednoosobowym (300zł z chorobami przewlekłymi)

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1619
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb