Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

KRAJE NADBAŁTYCKIE

TURKU – HELSINKI – TALLINN – RYGA – KŁAJPEDA – KOWNO

Termin:25 - 31.05.2020
Cena:2900 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1 – Poniedziałek – 25.05.2020       Gdańsk – Turku - Helsinki
Zbiórka uczestników o godz. 4:35 na lotnisku w Gdańsku (meetingpoint). Odprawa biletowo - bagażowa, wylot samolotu linii Wizzair o godz. 6:35 do Turku. Spacer z przewodnikiem po mieście, czas wolny. Przejazd autokarem do Helsinek, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 – Wtorek – 26.05.2020       Helsinki - Tallinn
Śniadanie, wykwaterowanie. Piesze zwiedzanie Starego Miasta w Helsinkach: przejście Esplandami do teatru szwedzkiego, dalej przez Kamppi do Kościoła w Skale, następnie przejście przy takich obiektach jak: Fiński Parlament, pomnik Mannerheima, Główny Dworzec Kolejowy, Teatr Narodowy, muzeum Ateneum, dalej przejście do placu Senackiego, Katedra Luterańska, przejście do Soboru i powrót na Kauppatori. Wieczorem rejs promem do Tallinna, podczas rejsu obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 3 – Środa – 27.05.2020       Tallinn - Ryga
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: Górne miasto: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych, m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto: średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Przejazd autokarem do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 – Czwartek – 28.05.2020       Ryga - Jurmała
Śniadanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia", Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Po południu przejazd i krótki pobyt w Jurmali, drugim największym mieście na Łotwie, położonym między Zatoką Ryską i rzeką Lelupą. Przyjeżdżali tu m.in. Chruszczow i Breżniew. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5 – Piątek – 29.05.2020       Ryga - Pilsrundale - Połąga - Kłajpeda
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Pilsrundale, gdzie zwiedzimy jedną z najpiękniejszych rezydencji na Łotwie - barokowy pałac Rundale, który niegdyś należał do rodziny Bironów. Potem odwiedzimy Górę Krzyży, wzgórze położone kilkanaście kilometrów na północ od Szawli. Następnie krótki pobyt w miejscowości Połąga, gdzie zobaczymy, m.in.: Pałac, który w 1824 kupił Michał Tyszkiewicz i w rękach tej rodziny pozostał do 1940 r. Obecnie mieści się tu Muzeum Bursztynu, które zwiedzimy. Przejazd do Kłajpedy, krótki spacer po trzecim największym mieście na Litwie. Jest ono położone niezwykle ciekawie, bo przy wąskiej cieśninie, która jest jedynym połączeniem Zalewu Kurońskiego z Bałtykiem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6 – Sobota – 30.05.2020       Kłajpeda - Kowno
Śniadanie. Rejs promem na Mierzeje Kurońską, wąskim półwyspem dojedziemy do Nidy, urokliwego miasteczka położonego wśród największych wydm w Europie, czas wolny. Następnie przejazd do Kowna, krótkie zwiedzanie centrum miasta, a następnie uroczysta obiadokolacja z degustacją wina, i zabawą przy muzyce na żywo. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 7 – Niedziela – 31.05.2020       Kowno - Gdańsk
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze przerwa na obiad. Zakończenie wycieczki w Gdańsku w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:

  • przelot samolotem linii lotniczych Wizzair na trasie: Gdańsk – Turku (bagaż rejestrowany do 20kg),
  • przejazd komfortowym autokarem**** (odstęp między siedzeniami min. 83cm),
  • 6 noclegów w hotelach, min. *** (pokoje 2 osobowe),
  • wyżywienie (6 x śniadanie, 4 x obiadokolacje, 1 x obiadokolacja na promie, 1 x uroczysta obiadokolacja z muzyką na żywo, 1 x obiad na trasie powrotu),
  • rejs promem na trasie Helsinki – Tallinn,
  • usługi pilota wycieczki,
  • ubezpieczenie NNW, KL, BP.

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system słuchawkowy Tour Guide, parkingi) - 155€ - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • wydatków własnych
  • napoi do obiadokolacji
Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:3054
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb