Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Kaliningrad 4 dni

Kaliningrad – Sowieck (Tylża), Czerniachowsk – Zielonogradsk, Kurszskaja – Kosa – Jantarnyj

Cena:899 zł

Program:

1 Dzień Gdynia – Kaliningrad

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych przez polsko – rosyjską granicę w Mamonowie do Kaliningradu . Zwiedzanie miasta , byłego Królewca z jego pięknymi zabytkami: Filharmonia, pełnomorski port, Muzeum Bursztynu, stare pruskie fortyfikacje i inne. Pojedziemy na wyspę Knipawa na rzece Pregola, gdzie zobaczymy Katedrę odbudowaną po wojnie , znajdujący się w Katedrze grób Immanuela Kanta oraz stary Uniwersytet Królewiec
Przejazd do hotelu, kolacja , nocleg.

2 Dzień Kaliningrad – Sowieck ( Tylża ) – Czerniachowsk – Kaliningrad

Po śniadaniu udajemy się w drogę do Sowiecka , miejscowości położonej u ujścia rzeki Tylży do Niemna . Miasto jest ważnym przejściem granicznym rosyjsko-litewskim, na trasie Kaliningrad – Petersburg. Na uwagę zasługuje secesyjna zabudowa starego miasta, teatr , stara poczta i graniczny, zabytkowy most królowej Luizy. Miastem , które zwiedzimy w drodze powrotnej do Kaliningradu jest Czerniachowsk - obecnie ośrodek przemysłu maszynowego, ceramicznego i meblarskiego oraz ośrodek hodowli koni. Zobaczymy ruiny zamku oraz zabytkowe zabudowania dworcowe. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3 Dzień Kaliningrad – Zielonogradsk – Kurszskaja Kosa - Kaliningrad

Po śniadaniu wyjazd do Zielenogradska. Jest to najstarsze i jedno z najbardziej popularnych uzdrowisk i kurortów nadmorskich w rejonie Kaliningradu. Początkowo była to wioska rybacka, która rozwinęła się jako znaczące uzdrowisko. Rybołówstwo pozostało jednak poza turystyką najważniejszą gałęzią przemysłu. Następnie przejazd na Mierzeję Kurońską ( taxa klimatyczna ). Jest to wąski, długi półwysep w postaci piaszczystego wału, bardzo piękny krajobrazowo. Znajduje się tam znana na całym świecie stacja ornitologiczna Rybaczij jak również drugie pod względem wysokości (kompleksy) wydm w Europie. Mierzeja oddziela Zalew Kuroński od otwartego Morza Bałtyckiego. Powrót do hotelu, kolacja. Nocleg.

4 Dzień Kaliningrad – Jantarnyj - Trójmiasto

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dziś odwiedzimy miejscowość Jantarnyj. Zwiedzimy tu miejsca pozyskiwania na przemysłową skalę bursztynu , fabryki i kopalnie. Od stuleci miejscowość rozwinęła się jako nadmorski kurort.

Po zwiedzaniu udajemy się w drogę powrotną do Trójmiasta.

 

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę pilota/przewodnika
  • 3 śniadania i 3 obiadokolacje
  • 3 noclegi w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami
  • poczęstunek śniadaniowy w dzień wyjazdu
  • ubezpieczenie KL, NNW

 

Cena nie obejmuje:

  • możliwych dopłat do pokoi jednoosobowych
  • opłat do odwiedzanych obiektów, teatru
  • napoi do posiłków
  • wizy
Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1628
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb