Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Grecja 9 dni

Wergina - Ajgaj - Meteory - Delfy, Ateny - Peloponez - Termopile, Saloniki - Szeged

Cena:1995 zł

Program

Dzień 1

Wyjazd z Trójmiasta w godzinach rannych, przez Polskę, Słowację do Węgier. Przyjazd do Budapesztu na nocleg.

Dzień 2

Przejazd na trasie Budapeszt - Saloniki. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 WERGINA - AJGAJ - METEORY

Zwiedzanie Werginy, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zachowały się tu ruiny Ajgaj - najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Następnie przejazd do Kalambaki. Zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów - Meteorów. Gigantyczne, ostańce piaskowe wydają się niedostępne, tymczasem rozsiane na ich czubkach klasztory są dziełem ludzkich rąk, od setek lat mają tutaj swój dom mnisi. Wejście do dwóch klasztorów, zwiedzanie. Wizyta w pracowni ikon bizantyjskich. Przejazd do hotelu.

Dzień 4 DELFY

Przejazd do Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy trzy najciekawsze części antycznej wyroczni: Święty Okręg, czyli Świątynia Apollina, w której urzędowały Pytie - czyli antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, „święte" Źródło Kastalskie Muzeum Archeologiczne. Przejazd do hotelu.

Dzień 5 ATENY

Zwiedzanie Aten: muzeum i wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu - dominującej budowli w krajobrazie Aten, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, ruiny Agory Greckiej, ruiny Forum Romanum. Przejazd do hotelu.

Dzień 6 PELOPONEZ: EPIDAUROS - NAPFLION - MYKENY - KANAŁ KORYNCKI

Wycieczka Małą Pętlą Argolidzką na Peloponez. Zwiedzanie: Epidauros - starożytny teatr i muzeum, teatr zbudowany w IV wieku p.n.e o fenomenalnej akustyce - w którym do dziś odbywają się spektakle dramatów antycznych. Następnie Napflion - monumentalne weneckie fortyfikacje. Przejazd do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza. Zwiedzimy twierdzę mykeńską ze słynną Lwią Bramą, muzeum, ruiny starego miasta i grobowce szybowe. Kanał Koryncki łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim, 6 km przesmyk oddany do użytku w 1893 r. Przejazd do hotelu.

Dzień 7 TERMOPILE

Czas wolny na kąpiele i plażowanie. Zwiedzanie Termopil, miejsca bitwy między Grekami i Persami w 490 r. p.n.e. Teraz stoi tu pomnik Leonidasa i poległych 300 Spartan oraz tablica ze słynnymi słowami Simonidesa: „Przechodniu powiedz Sparcie, że tu spoczywamy wierni jej prawom". Przejazd do hotelu.

Dzień 8 SALONIKI - SZEGED

Czas wolny. Dla chętnych zwiedzanie Salonik, drugiego co do wielkości miasta Grecji, najważniejszego portu morskiego i prężnego ośrodka gospodarczego, naukowego i kulturalnego. Najsłynniejszym obiektem miasta jest stojąca na nabrzeżu Biała Wieża. Saloniki to także największe w Grecji skupienie kościołów bizantyjskich. Przejazd w kierunku Węgier, w okolice Szeged.

Dzień 9

Wyjazd do Polski, przyjazd do Trójmiasta.

 

Cena obejmuje

  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę pilota/przewodnika
  • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
  • 8 noclegów w pok. 2 i 3 os. ze śniadaniem i obiadokolacją
  • ubezpieczenie NNW, KL, BP

 

Cena nie obejmuje

  • opłat do odwiedzanych obiektów
  • napoi do posiłków
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć