Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Fribourg w Zachodniej Szwajcarii 8 dni

Lozanna - Montreux - Genewa, Mont Blanc

Cena:2695 zł

Program

Dzień 1

Przyjazd do Fribourga z jednym noclegiem podczas podróży.

Dzień 2

Po południu nastąpi zwiedzanie miasta, które dysponuje ogromną różnorodnością zabytków architektury. Na będącym pod całkowitą ochroną Starym Mieście znajduje się około 200 gotyckich domów. Oprócz tego można tu znaleźć siedziby władz miasta, monumentalne budowle, jak Katedra św. Mikołaja czy liczne kościoły.

Dzień 3 GENEWA

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Otwartość, elegancja i intelekt - to cechy Genewy jako miasta - siedziby ONZ i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Nie bez kozery bywa ona nazywana najmniejszą światową metropolią. Spacer w obrębie miasta, brzegiem jeziora z jego słynną fontanną, czy malowniczymi uliczkami Starego Miasta jest ogromną przyjemnością.

Dzień 4 Lozanna , Jezioro Genew skie – Chateau de Chillon

Zwiedzanie malowniczej, położonej na wznoszących się na brzegu Jeziora Genewskiego tarasach Lozanny. Na zakończenie dnia pojedziecie Państwo statkiem z Lozanny do Chateau de Chillon.
Zbudowany na jednej ze skalistych wysepek Jeziora Genewskiego zamek pokazuje dwa swoje oblicza: twierdzę od strony gór i książęcą rezydencję od strony jeziora. Odwiedzicie Państwo ten godny zapamiętania i słynny zamek.

Dzień 5 Martigny – Chamonix

Dzisiaj przeżyjecie Państwo podróż Mont Blanc Expressem. Z Martigny pojedziecie 36 km słynną, poruszaną za pomocą kół zębatych kolejką górską ze Szwajcarii do Chamonix we Francji.
Podróż potrwa około 1,5 godziny, a w czasie jej trwania przed podróżnymi będą się roztaczać niepowtarzalne widoki na lśniące lodowce, szumiące wodospady i wąskie wąwozy. Słynny, położony u stóp Mont Blanc ośrodek sportów zimowych Chamonix jest stolicą francuskiego alpinizmu. Chamonix konkuruje wspaniałością lodowców z Zermatt i pokazuje, przede wszystkim w iglicach swoich wysokogórskich formacji niespotykaną dzikość. Na koniec będziecie Państwo mogli pojechać kolejką linową z Chamonix na Alguille du Midi (punkt widokowy w Masywie Mont Blanc) i z powrotem.

Dzień 6 MontreuX i Aigle Montreau

Ze względu na swój niezwykle łagodny klimat jest ono najczęściej odwiedzaną miejscowością nad Jeziorem Genewskim i rozciąga się od Clarens do Villeneuve około 8 km, na brzegu jeziora wzdłuż Riwiery Krajobrazowej. Przepych „Belle Epoche" wywarł ogromne piętno na hotelach w Montreux.
Przełom XIX i XX wieku wydaje się być tu nadal żywy, gdy ogląda się siedziby hoteli w pałacach przy nabrzeżnej promenadzie. Będziecie Państwo spacerować śladami Hemingwaya, Nabokova, cesarzowej Sissi, czy lorda Byrona. Z ogrodów, przybrzeżnych krajobrazów, przez alpejskie hale i lasy, dookoła Caux lub Les Avants do alpejskich szczytów Rochers de Naye, czy Pleades, gdzie znajdują się znane ośrodki narciarskie.

Druga połowa dnia jest przewidziana na wycieczkę do Aigle. To małe miasteczko jest cudownie położone wśród winnic. Góruje nad nim zamek o tej samej nazwie, pochodzący z XII wieku, a będący obecnie siedzibą bardzo interesującego Muzeum Uprawy Winorośli i Wina.

Dzień 7 i 8

Podróż powrotna ze zwiedzaniem Berna i noclegiem w południowych Niemczech.

 

Cena obejmuje

  • przejazd komfortowym autokarem
  • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
  • opiekę pilota/przewodnika
  • 7 noclegów w pok. 2 i 3 os. ze śniadaniem i obiadokolacją
  • ubezpieczenie NNW, KL, BP

 

Cena nie obejmuje

  • opłat wpłat do odwiedzanych obiektów
  • napoi do posiłków
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:3012
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb