Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

BKW FINLANDIA - FESTIWAL OPEROWY W SAVONLINNA

FINLANDIA - FESTIWAL W SAVONLINNA 01.07 - 05.07.21

Termin:01 - 05.07.2021
Cena:5095 zł

Finlandia to przede wszystkim przyroda, las i woda, tysiąc labiryntów Saimaa, 6500 Wysp Alandzkich, wyjątkowa flora i fauna, tętniąca życiem kulturalnym metropolia Helsinki, ale także fascynująca historia i nowoczesność. Pokonajmy ciekawość i poznajmy wakacyjny kraj pełen tradycji.

FESTIWAL OPEROWY W SAVONLINNA

Dzień 1 – 01.07.21 Czwartek – Gdańsk – Turku - Helsinki

Zbiórka uczestników o godz. 04:30 na lotnisku w Gdańsku (meetingpoint). Check in, wylot samolotu linii Wizzair o godz. 06:20 do Turku. Przejazd autokarem do Helsinek. Stolicę Finlandi zwiedzimy z przewodnikiem, rozpoczniemy od Starego Miasta: przejście Esplandami do teatru szwedzkiego, dalej przez Kamppi do Kościoła w Skale, następnie przejście przy takich obiektach jak: Fiński Parlament, pomnik Mannerheima, Główny Dworzec Kolejowy, Teatr Narodowy, muzeum Ateneum, dalej przejście do placu Senackiego, Katedra Luterańska, przejście do Soboru i powrót na Kauppatori. Czas wolny. Przejazd do Hotelu „ Scandic Grand Marina" w Helsinkach.

Dzień 2 – 02.07.21 Piątek – Helsinki – Lappeenranta – Savonlinna

Żegnamy stolicę, przejazd do drugiego najstarszego miasta Finlandii – Porvoo. Jego malowniczo ułożone uliczki z kolorowymi drewnianymi domkami twarzą wspaniałe malownicze widoki i budzą uznanie. Porwoo zaliczane jest do klejnotów położonych na południowym wybrzeżu . Dalszy przejazd z krótkimi postojami w Lappeenranta i Imatra i widokowym wodospadem na rzece Vuoksi. Dalej pojedziemy przez przepięknie ułożone z lasów i jezior tereny południowej Finlandi z malowniczymi wysepkami połączonymi ze sobą mostami i nasypami położonymi w gminie Punkaharju do Hotelu „ Summer Hotel Tott" w Savonlinnie na 2 noclegi.

Dzień 3 – 03.07.21 Sobota – Savonlinna – opera

Dziś poznają Państwo Savonlinnę, zwiedzimy miasto i jego perełkę zamek Olavlinna. Na koniec godzinny rejs statkiem po malowniczym labiryncie wysp położonych wokół miasta i zamku, przy odrobinie szczęścia może uda się nam zobaczyć Saimaa Robbe. Czas wolny. Powrót do Hotelu, wcześniejsza obiadokolacja i późniejsze przygotowania do spektaklu „ Carmen - Georges Bizet" . Wyjście uczestników z hotelu o godz. 17.30, odległość 800m pokonamy w formie spaceru nie zważając na aktualnie panujące warunki atmosferyczne. Rozpoczęcie widowiska o godz. 19:00, a po jego zakończeniu powrót do Hotelu według własnej interpretacji.

Dzień 4 - 04.07.21 Niedziela – Savonlinna – Mikkeli – Lahti – Turku

Po śniadaniu opuścimy przepięknie położoną Savonlinnę i udamy się w kierunku miejscowości Mikkeli, która został założona w 1838r - krótki postój – zwiedzimy Stare miasto z jego neogotycką Katedrą z 1897 roku. Przejazd do Lahti zwiedzanie kompleksu skoczni „ Salpausselka", które były czterokrotnie arenami MŚ w narciarstwie klasycznym. Przejazd do Hotelu Scandic w Turku na nocleg.

Dzień 5 – 05.07.21 Poniedziałek – Turku – Gdańsk

Po późniejszym śniadaniu udamy się do centrum najstarszego fińskiego miasta - Turku na zwiedzanie pierwszej od 1809r stolicy Finlandii, położonej u ujścia rzeki Aurajoki. Zobaczymy najciekawsze zbytki jak: Zamek Turunlinna z XIII – IV w. okres jego świetności przypadał na połowę wieku XVI, podczas panowania księcia Jana III Wazy i Katarzyny Jagiellonki i katedrę z 1250r. Czas wolny na Starówce. Po południu udamy się na regionalny posiłek w formie obiadu. Ok. godziny 16.00 przejazd na lotnisko w Turku, meetingpoint i odlot o 18:55 do Gdańska superszybkim połączeniem. Przylot o godz. 19:20 – zakończenie wycieczki .

Cena obejmuje:
- przelot samolotem linii lotniczych Wizzair (Gdańsk – Turku - Gdańsk), bagaż podręczny (do 10 kg, wymiary: 40cm x 25 cm x 20 cm) – cena biletu z dn. 13.11.20
- przejazdy komfortowym autokarem ****(odstęp między siedzeniami min 87cm)
- 4 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu ***/****
- regionalny poczęstunek w formie lunchu
- wyżywienie (4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja)
- opiekę pilota/przewodnika
- ubezpieczenie NNW, KL, BP (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)

- składka na TFG i TFP 20 zł

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu (bilety wstępu, rejsów, usługi lokalnych przewodników, prelekcje, system tour guide) – 100 €, płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
- bilet wstępu do opery w zamku olavlinna – gr.5 - 470zł / gr.3 - 615zł - wg zamówienia – (koszt nie podlega zwrotowi)
- napoi do posiłków

Zapisy na wycieczkę do 15.01.2021

Umowy i I wpłata do 15.03.2021, II wpłata do 15.05.2021
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1199 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony): jeśli chcemy wziąć więcej bagażu należy dopłacić 463 zł – razem w obie strony / waga: do 20 kg

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- 135 zł dla osób w pokoju dwuosobowym, 270 zł obejmujące choroby przewlekłe, 80zł Covid 19
- 165 zł dla osób w pokoju jednoosobowym, 330 zł obejmujące choroby przewlekłe,100zł Covid 19

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności organizacji programu!

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:28562
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb