Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Chowacja Słowenia 10 dni

Chowacja Słowenia

Cena:1995 zł

Program

Dzień 1

Wyjazd z Trójmiasta w kierunku Rabki.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Węgier – przejazd przez Słowację do Budapesztu. Krótki pobyt w stolicy Węgier. Przejazd do Nagykanizsy.

Dzień 3

Wyjazd do Zagrzebia, spotkanie z przewodnikiem w centrum miasta – zwiedzanie Starego Miasta w formie spaceru, m.in. katedra św. Stefana, Kamienna brama, plac św. Marka, Sabor. Starówka Zagrzebia oferuje barokową atmosferę i niezapomniane widoki. Przejazd do Plitwic i zwiedzanie Parku Narodowego „Plitwickie jeziora", gdzie znajduje się 16 turkusowych jezior połączonych ze sobą wodospadami.
Park wpisany jest na listę światowego dziedzictwa naturalnego UNESCO. Następnie przejazd w okolice Sibenika.

Dzień 4

Przejazd do Parku Narodowego Krk – podziwianie przepięknych widoków rzeki Krka. Najciekawsze
miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 m. Następnie przejazd przez Rijekę do miejscowości Rabac położonej na półwyspie Istria.

Dzień 5

Całodzienny pobyt na plaży - dla chętnych,,atrakcje regionu".

Dzień 6

Przejazd do Poreca. Zwiedzanie bazyliki Eufrazjana i barokowego kościoła św. Marii, spacer jedną z najdłuższych ulic Decumanus. Przejazd do Rovinj, po drodze zatrzymamy się nad kanałem Limskim – przepiękną zatoką o kolorze szmaragdowo - zielonym. Zwiedzanie miasta ulubionego przez artystów często nazywanego chorwackim,,Saint Tropez". Katedra św. Eufemii, wieża zegarowa - Ratusz. Przyjazd do Puli – zwiedzanie amfiteatru, Łuku Triumfalnego Sergiusza, bramy Herkulesa i Ratusza. Powrót do Rabac.

Dzień 7

Przejazd w stronę zatoki Kvarnerskiej. Spacer po miejscowości Opatija - najstarsze centrum turystyczne na chorwackim wybrzeżu Adriatyku, mieście słynącym z koncertów i festiwali folklorystycznych. Przejazd do Rijeki – stolicy regionu Kvarner - największego portu Chorwacji - spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem. Następnie udamy się do Trsat - jedno z najsławniejszych sanktuariów Matki Boskiej w Chorwacji z pięknymi widokami na zatokę Kvarnerską, Rijekę i kanion rzeki Rjecina. Powrót do Rabac.

Dzień 8

Przejazd do miejscowości Postojna, zwiedzanie jaskini „Postojna Jama". Wydrążona w skałach przez 2 mln lat przez rzekę Pivkę licząca ponad 27 km korytarzy i grot. Jaskinia jest jedną z największych i najbardziej znanych jaskiń na świecie. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Czech na nocleg.

Dzień 9

Przejazd przez Czechy do Częstochowy, zwiedzanie Parku Miniatur. Dzień 10: Przejazd na Jasną Górę – pobyt w sanktuarium. Wczesnym popołudniem przejazd do Trójmiasta.

 

Cena obejmuje

  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę pilota/przewodnika
  • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
  • 9 noclegów w pok. 2 i 3 os. ze śniadaniem i obiadokolacją
  • ubezpieczenie NNW, KL, BP

 

Cena nie obejmuje

  • opłat do odwiedzanych obiektów
  • napoi do posiłków
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1611
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb