Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Chorwacja 12 dni

Budapeszt – Plitvickie Jeziora – Split, Budva – Medżugorie – Kotor, Mostar – Dubrovnik

Cena:2245 zł

Program:

Dzień 1

O godz. 03:00 wyjazd z miejsca zbiórki autokarem kl. Lux w kierunku Chorwacji; około godz. 18-tej przyjazd do Budapesztu; chwila przerwy na Górze Gellerta (panorama Budapesztu); ok. 22-ej przyjazd do Nagykanizsa; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 2

Śniadanie; o 07:00 wyjazd z hotelu; około 12-tej przyjazd do Plitvic; zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickich Jezior (17 kaskadowo położonych jezior połączonych 93 wodospadami, otoczonych malowniczymi skałami i zawsze bujną roślinnością, podczas zwiedzania rejs statkiem po jeziorze - cena wstępu ok. 12 euro); wyjazd w kierunku wybrzeża; ok. godz. 18-tej przyjazd do Duce; zakwaterowanie w apartamentach odległych o 50 - 100m od piaszczystej plaży; odpoczynek po podróży; dla chętnych pierwsza kąpiel w Adriatyku; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 3

Śniadanie; rekreacja na plażach w Duce; po południu spacer do Omisu - miasta piratów (zwiedzanie Starówki i zamku piratów - ok. 1,7 euro); dla chętnych wczesnym wieczorem rejs łodziami kanionem rzeki Cetinji do Raldmanovych Mlenic (cena rejsu - ok. 10 euro) lub rafting przełomem rzeki (ok. 25 euro); powrót; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 4

Śniadanie; czas wolny na plażach Duce; o godz. 15:00 wycieczka autokarowa do. Trogiru (zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO) i Splitu, gdzie zwiedzamy Stare Miasto z Pałacem Dioklecjana (jednym z najważniejszych zabytków antycznego Rzymu); powrót do Duce; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 5

O 07:00 śniadanie; wykwaterowanie; wyjazd do Medżugorie w Bośni i Hercegowinie; poznanie historii objawień; wejście na Górę Objawień; udział w nabożeństwie; zakwaterowanie w Polskim Pensjonacie "Salve Regina" w katolickiej części pobliskiego Mostaru, 400 metrów od Starego mostu Tureckiego; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 6

Śniadanie; przejazd do Medjugorie; udział w porannym nabożeństwie; pielgrzymka na górę Kriźovac; czas na spowiedź świętą oraz zakup i poświęcenie pamiątek; przejazd do Pocitelj (2 euro) - uroczego, doskonale zachowanego miasteczka łączącego świat muzułmański z obszarem nieodległej Dalmacji należącej w pełni do świata łacińskiego; powrót do Mostaru - orientalnego miasta z trzynastoma meczetami; spacer po Starówce i słynnym Starym Moście Tureckim; dla chętnych wizyta w jednym z meczetów (1,5 euro) lub domu tureckim (1,5 euro); dla chętnych wieczór w "Grocie Alibaby"; powrót do pensjonatu; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 7

Śniadanie; przejazd do wodospadów Kravica (1 euro) zwanych Niagarą Hercegowiny; przejazd do Tichaliny; udział w mszy św., w kościele Ojca Jozo, gdzie znajduje się figura Maryi najbardziej przypominająca tę, która ukazała się 28 lat temu w Medjugorie; wizyta w miejscowości Blagaj, u źródeł rzeki Buny; zwiedzanie domu Derwiszów (1,5 euro); obiad w restauracji nad rzeką; powrót do Mostaru (możliwość złożenia wieczornej wizyty w Medjugorie); czas wolny na Starówce; nocleg.

Dzień 8

Śniadanie; o godz. 07:30 wyjazd; przejazd w kierunku Dubrownika zwanego "Perłą Adriatyku", miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO; "...miasta z kamienia, na kamieniu budowanego na wieczność, miasta na miarę człowieka, który ponad wszystko ukochał swobodę..."; zwiedzanie Starego Miasta i fortyfikacji - spacer po murach obronnych - (ok. 5 euro); wyjazd z Dubrovnika w kierunku Czarnogóry; w Kamenari przeprawa promem przez Bokę Kotorską, przyjazd do Budvy - jednego z najpiękniejszych miast adriatyckiego wybrzeża z uroczą Starówką, warowną twierdzą i urzekającą mariną; spacer po Starym Mieście; w godzinach wieczornych przyjazd do Ulcinj, najdalej na południe wysuniętego miasta w Czarnogórze; zakwaterowanie w hotelu "Velika Plaza" oddalonym o 250 m od szerokiej, piaszczystej plaży; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 9

Śniadanie; czas wolny na plaży; w godzinach popołudniowych wizyta w największym w Europie gaju oliwnym oraz spacer po Starówce Ulcinj z twierdzą i dawnym targiem niewolników (1 euro); powrót do hotelu obiadokolacja; nocleg.

Dzień 10

O godz. 07:30, po śniadaniu wycieczka autokarowa po najciekawszych miejscach Czarnogóry (Stari Bar - piękna, bardzo dobrze zachowana osada warowna, opuszczona przez mieszkańców w połowie XIX wieku (1,5 euro), chwila przerwy na fotkę pod najstarszym (podobno) drzewem oliwnym w Europie (0,5 euro); Sveti Stefan - pobudowana na wysepce wioska rybacka z połowy XV wieku, dziś najbardziej ekskluzywny hotel na Adriatyku, goszczący w wakacje wiele sław kina światowego m.in. z Hollywood; stara stolica Czarnogóry - Cetinje (1 euro) i dalej, przejazd jedną z najpiękniejszych i najwyższych dróg w Europie do Kotoru, zwiedzanie miasteczka zwanego Dubrovnikiem Czarnogóry; miasteczka z piękną starówką objętą patronatem UNESCO, następnie przejazd wzdłuż brzegu Boki Kotorskiej (jedynego poza Norwegią fiordu w Europie); powrót do Ulcinj; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 11

Śniadanie; o 07:00 wyjazd w drogę powrotną; ok. 22-tej przyjazd do Nagykanizsa; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 12

Śniadanie; o 07:00 wyjazd w dalszą drogę; przejazd przez Węgry i Słowację; około północy przyjazd do domu.

 

Cena obejmuje:

  • przejazdy komfortowym autokarem
  • 3 noclegi w apartamentach w Duce, 3 noclegi w hotelu w Ulcinj, 3 noclegi w Mostarze, 2 noclegi tranzytowe w Nagykanizsa
  • 11 śniadań, 11 obiadokolacji
  • opłaty drogowe, miejscowe, parkingowe
  • opieka pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie zagraniczne KL i NNW
Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1603
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb