Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Szlak turystyczny Moselle 7 dni

Trier - Running Dom - Trittenheim Zeltingen - Zell - Treis Karden - Koblenz

Trasa wycieczki rowerowej:

Trier - Trittenheim - Zeltingen - Zell - Treis Karden - Koblenz

Spędźmy wakacje rowerowe w najsłynniejszym niemieckim regionie winiarskim, nad jedną z najpiękniejszych rzek. Podziwiajmy łaźnie cesarskie i bramę Porta Nigra w rzymskim Trewirze - historyczne budynki pierwszego rzędu. Dojedziemy do znanych miejsc, takich jak Bernkastel-Kues, Traben-Trarbach, Cochem, Neumagen-Dhron, najstarszch miast winiarskich w Niemczech i do Enkirch, klejnot architektury szachulcowej nad Moselą. Nie przegapmy degustacji najwyższej klasy produktów regionalnych winiarzy.

Wyjazd z Polski autokarem z przyczepą rowerową. Przejazd z noclegiem tranzytowym do hotelu w Trewirze. / Wylot z Polski do Koloni – transfer do hotelu w Trewirze.

Dzień 1. Trier – Trittenheim
Trasa rowerowa nad Mozelą prowadzi do Trittenheim, gdzie znajduje się edukacyjna ścieżka winiarska o roku pracy winiarza, lokalnych odmianach winorośli i winnic. Po dogłębnej edukacji i degustacji odpoczynek nad Mozelą. Trasa: 42 km – łatwa.

Dzień 2: Trittenheim – Zeltingen
Jadąc wzdłuż rzeki, około południa dotrzemy do Neumagen-Dhron - najstarszej wioski winiarskiej w Niemczech. Odpoczynek i przerwa obiadowa na rynku Bernkastel – Keus. Po przerwie udamy się w dalej widokową drogą rowerową nad Mozelą do Zeltingen. Trasa: 36 km – łatwa

Dzień 3: Zeltingen – Zell
Dzisiejszy etap prowadzi przez region winiarski „Kröver Nacktarsch" do Traben-Trarbach. Zasłużony odpoczynek podczas krótkiego rejsu statkiem po Mozeli. Po przerwie w Enkirch, klejnocie szachulcowej architektury Mozeli, dotrzemy do Zell. Trasa: 36 km – łatwa.

Dzień 4: Zell - Treis-Karden
Przejazd trasą rowerową przez Beilstein, na około do Cochem. Po drodze zwiedzimy malownicze centrum miasta i stary cesarski zamek Rothen z XXI wieku. Trasa: 47 km - łatwa

Dzień 5: Treis-Karden - Koblenz
Podczas jazdy nad rzeką przed południem zwiedzimy średniowieczny zamk „ Burg Eltz". Ostatnie kilometry przepięknej trasy wiodą przez dolinę Mozeli do Koblenz. Na zakończenie naszej wycieczki zobaczymy „Deutsche Eck", gdzie poczujemy prawdziwą nadreńską atmosferę.

Powrót do Polski z noclegiem tranzytowym autokarem i przyczepą rowerową. Zakończenie wycieczki. / Transfer na lotnisko do Bergamo i wylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1635
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb