Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Jezioro Garda i Werona 6 dni

Garda – Bardolino - Sigurta - Valpolicella – Mincio – Torri del Benaco

Autokar - 11 dni / Samolot - 7 dni

Największe i najpiękniejsze jezioro we Włoszech od pokoleń jest najważniejszą atrakcją turystyczną. Już w 1786 roku Goethe widział siebie jako „cudownie nagrodzonego", kiedy to zobaczył. W rzeczywistości jezioro Garda do dziś pozostało wyjątkowe. Wpływy śródziemnomorskie wspaniale mieszają się z alpejską atmosferą i dzięki dużej powierzchni wody, która nie dopuszcza żadnych ostrych różnic temperatur, klimat jest łagodny i zrównoważony. Kwitnie tu bogata roślinność charakteryzująca krajobraz: drzewa oliwne, cyprysy, dęby ostrolistne, wszelkiego rodzaju cytrusy - szczęśliwe połączenie flory alpejskiej i apenińskiej.

Garda – Bardolino - Sigurta - Valpolicella – Mincio – Torri del Benaco

Wyjazd z Polski autokarem z przyczepą rowerową. Przejazd z noclegami tranzytowymi do hotelu położonego nad jeziorem Garda na 5 noclegów. / Wylot z Polski do Bergamo – transfer do hotelu położonego nad jeziorem Garda na 5 noclegów.

Dzień 1
Dziś udamy się do Mincio, jest to wycieczka przez przepiękne wioski położone nad południowym brzegiem jeziora Garda do rezerwatu przyrody Stare Mincio, następnie wzdłuż rzeki Mincio do uroczej średniowiecznej wioski Borghetto i Valeggio sul Mincio. Degustacja Tortellini w Valeggio. Później odwiedzimy na rowerze Park Sigurta z jego wspaniałą częścią botaniczną i ogrodem kwiatowym. Trasa: ok. 35 km – łatwa.

Dzień 2
Dzisiejsza jazda rowerowa odbędzie się po pagórkowatym regionie winiarskim Valpolicella. Odwiedziny w Winiarni, zapoznamy się z produkcją słynnego na całym świecie białego wina Valpolicella i Amarone. Trasa: ok. 55 km – łatwa.

Dzień 3
Wzgórza Jeziora Garda. W dniu dzisiejszym wyruszymy na wzgórza otaczające J. Garda skąd roztaczają się malownicze widoki na jezioro. Zwiedzimy wytwórnię oleju o wielowiekowej tradycji z degustacją. Trasa: ok. 45 km – łatwa.

Dzień 4
Wyjazd rowerowy widokową drogą położoną wzdłuż jeziora do Torri del Benaco, zobaczymy zamek Scaligero i Stare Miasto. Przejazd do Parku Baia delle Sirene i cypla Punta san Vigilio. Chwila ochłody na degustacji prawdziwych domowych lodów. Trasa: ok 35 km - łatwa

Dzień 5
Po śniadaniu udamy się do rejonu winnic Bardolino. Przez wzgórza wokół Bardolino nasza trasa poprowadzi nas najpierw w głąb lądu, przez Affi i ścieżką rowerową wzdłuż kanału Adige. Do Bardolino dotrzemy urokliwą panoramiczną trasą, otoczoną dziewiczą zielenią gajów oliwnych i winnic ze wspaniałym widokiem na jezioro. Po drodze zatrzymamy się na farmie, gdzie spożyjemy typową regionalną przekąskę przy lampce Bardolino Trasa: ok. 45 km - łatwa.

Powrót do Polski z noclegami tranzytowymi autokarem z przyczepą rowerową. Zakończenie wycieczki. / Transfer na lotnisko do Bergamo i wylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1568
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb