Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

WROCŁAW

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Termin:15 - 16.12.2018
Cena:150 zł

PROGRAM:

 Dzień 1

Wyjazd autokarem z:
- Rumia, sprzed Dworca PKP - godz. 4:00,
- Gdynia Główna sprzed Dwoerca PKP (przy dawnej poczcie) - godz. 4:20,
- Sopot, Al. Niepodległości - Stacja Paliw BP - godz. 4:35,
- Gdańsk Oliwa, przystanek przy pętli tramwajowej - 4:45,
- Gdańsk Wrzeszcz - przystanek przy Pomniku Piłsudskiego - 4:50,
- Gdańsk Główny, sprzed Dworca PKP (przystanek przy restauracji KFC) - 5:00

Przejazd do Wrocławia (ok. godz. 13). Spacer po mieście z przewodnikiem - ok. 3 godziny. Czas wolny na jarmarku bożonarodzeniowym.

"Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej... Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii... Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego...!
W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą przepiękne, bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. „Czerwony Kapturek", „O dzielnym krawczyku", „Królewna Śnieżka" czy też „Pinokio" z rosnącym nosem, to tylko część tej niesamowitej przygody.

Obok niezwykłych chatek z bajkami pojawi się także Śnieżna Kula, która będzie idealnym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć. Przy strzeżonym przez Krasnali – latarników domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać niezwykłą pamiątkową fotografię. Nie zabraknie również Domku Kominkowego wraz z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy żywym ogniu i aromatycznym wrocławskim grzańcu oraz bramy Jarmarku Bożonarodzeniowego, która otwierając się na ulicy Świdnickiej wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

Na jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych zagości moc pyszności. Spacerując po Rynku znaleźć będzie można nie tylko aromatyczny grzaniec i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Francuskie naleśniki, włoskie sery i wędliny, węgierskie kołacze i langosze, austriackie sery czy też przepyszne hiszpańskie churros, które najlepiej smakują z płynną czekoladą, a to tylko początek tej apetycznej przygody.

Przy „Smakowitym Peronie" będzie można spróbować tradycyjnej polskiej kuchni. Nie zabraknie również góralskich oscypków z żurawiną, pieczonych kasztanów czy też regionalnych polskich, włoskich, litewskich i węgierskich wędlin. Kulinarną nowością Jarmarku będzie tradycyjne tureckie ciasto ze szpinakiem i serem feta, pachnące włoskie produkty: sery, oliwa z oliwek czy najbardziej kojarzące się z tym krajem – makarony. Będzie można również skosztować pikantnych, wędzonych kiełbas paprykowych, tradycyjnego węgierskiego boczku "kolozsvári" oraz salami z jelenia. W strefie gastronomicznej wśród wielu łakoci pojawią się także takie pyszności jak: alzackie podpłomyki flammkuchen, turecka baklava, wędliny dymem wędzone i wiele innych przysmaków. A w pobliżu choinki będzie można poznać bliżej sąsiadów i spróbować prawdziwego rogala świętomarcińskiego.

Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. W pięknych, drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. W tym roku na Jarmarku zadebiutują: saksońskie rzeźby drewniane oraz ręcznie malowane kartki świąteczne wykonane również z drewna. Ciekawą nowością będą produkty z Afryki – wyroby dekoracyjne i biżuteria z Zambii, Mozambiku, Tanzanii, Konga oraz Ugandy.

Na Jarmarku będzie można zakupić także: niepowtarzalne ,,łapacze snów'' z Peru, marsylskie mydła zapachowe, ręcznie wykonane stroiki i choinki, ręcznie wyszywane maskotki i kocyki dla najmłodszych, drewniane zabawki dla dzieci, artystyczna biżuteria z bursztynu bałtyckiego czy też piękne torby filcowe z motywami ludowymi. Fani rękodzieła będą mogli nie tylko zakupić te niesamowite wyroby, ale także przyglądać się jak one powstają. W pobliżu wrocławskiej choinki zamówić będzie można chociażby piękne, ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincarza lub jedyną w swoim rodzaju, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala." (www.jarmarkbozonarodzeniowy.pl)

Wyjazd z Wrocławia w kierunku Trójmiasta ok. godz. 22.

Dzień 2

Przyjazd do Trójmiasta w godzinach wczesnoporannych.

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW, KL, BP

Cena nie obejmuje:

  • opłat wstępu do odwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników
  • wydatków własnych

Galeria zdjęć