Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

WROCŁAW

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Termin:07 - 08.12.2019
Cena:470 zł

PROGRAM:

 Dzień 1

Wyjazd autokarem z:
- Rumia, sprzed Dworca PKP - godz. 5:00,
- Gdynia Główna sprzed Dwoerca PKP (przy dawnej poczcie) - godz. 5:20,
- Sopot, Al. Niepodległości - Stacja Paliw BP - godz. 5:40,
- Gdańsk Oliwa, przystanek przy pętli tramwajowej - 5:50,
- Gdańsk Wrzeszcz - przystanek przy Pomniku Piłsudskiego - 6:00,
- Gdańsk Główny, sprzed Dworca PKP (przystanek przy restauracji KFC) - 6:10

Przejazd do Wrocławia (ok. godz. 14). Spacer po mieście z przewodnikiem - ok. 3 godziny. Czas wolny na jarmarku bożonarodzeniowym.

Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie. Dalsze zwiedzanie miasta z przewodnikiem - ok. 3 godziny. Czas wolny na obiad. Wyjazd w drogę powrotna. Przyjazd do Trójmiasta w godzinach późnowieczornych. 

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • nocleg w hotelu w pokojach dwuosobowych
  • śniadanie
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW, KL, BP

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide), płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • wydatków własnych

"Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej... Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii... Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego...!
W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą przepiękne, bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. „Czerwony Kapturek", „O dzielnym krawczyku", „Królewna Śnieżka" czy też „Pinokio" z rosnącym nosem, to tylko część tej niesamowitej przygody.

Obok niezwykłych chatek z bajkami pojawi się także Śnieżna Kula, która będzie idealnym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć. Przy strzeżonym przez Krasnali – latarników domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać niezwykłą pamiątkową fotografię. Nie zabraknie również Domku Kominkowego wraz z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy żywym ogniu i aromatycznym wrocławskim grzańcu oraz bramy Jarmarku Bożonarodzeniowego, która otwierając się na ulicy Świdnickiej wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

 

Na jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych zagości moc pyszności. Spacerując po Rynku znaleźć będzie można nie tylko aromatyczny grzaniec i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Francuskie naleśniki, włoskie sery i wędliny, węgierskie kołacze i langosze, austriackie sery czy też przepyszne hiszpańskie churros, które najlepiej smakują z płynną czekoladą, a to tylko początek tej apetycznej przygody.

 

Przy „Smakowitym Peronie" będzie można spróbować tradycyjnej polskiej kuchni. Nie zabraknie również góralskich oscypków z żurawiną, pieczonych kasztanów czy też regionalnych polskich, włoskich, litewskich i węgierskich wędlin. Kulinarną nowością Jarmarku będzie tradycyjne tureckie ciasto ze szpinakiem i serem feta, pachnące włoskie produkty: sery, oliwa z oliwek czy najbardziej kojarzące się z tym krajem – makarony. Będzie można również skosztować pikantnych, wędzonych kiełbas paprykowych, tradycyjnego węgierskiego boczku "kolozsvári" oraz salami z jelenia. W strefie gastronomicznej wśród wielu łakoci pojawią się także takie pyszności jak: alzackie podpłomyki flammkuchen, turecka baklava, wędliny dymem wędzone i wiele innych przysmaków. A w pobliżu choinki będzie można poznać bliżej sąsiadów i spróbować prawdziwego rogala świętomarcińskiego.

 

Na Jarmarku będzie można zakupić także: niepowtarzalne ,,łapacze snów'' z Peru, marsylskie mydła zapachowe, ręcznie wykonane stroiki i choinki, ręcznie wyszywane maskotki i kocyki dla najmłodszych, drewniane zabawki dla dzieci, artystyczna biżuteria z bursztynu bałtyckiego czy też piękne torby filcowe z motywami ludowymi. Fani rękodzieła będą mogli nie tylko zakupić te niesamowite wyroby, ale także przyglądać się jak one powstają. W pobliżu wrocławskiej choinki zamówić będzie można chociażby piękne, ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincarza lub jedyną w swoim rodzaju, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala." (www.jarmarkbozonarodzeniowy.pl)

 

Galeria zdjęć

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1626
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb