Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

ŚWIĘTOKRZYSKIE - 6 DNI

01-06.08.2020 SANDOMIERZ-KIELCE-OPATÓW-BARANÓW SANDOMIERSKI 

Termin:24 - 29.08.2021

Program:

Dzień 1 – Wtorek – 24.08.2021
Wyjazd autokarem z:
6:00 - Rumia, sprzed Dworca PKP;
6:30 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie;
6:50 – Sopot, Stacja Paliw BP
7:10 – Gdańsk Główny, sprzd Dworca PKP, przystanek autobusowy przy KFC,
Przejazd do Kielc, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: Kadzielnia, spacer Aleją Pomnikową na Wzgórze Katedralne, Kielecka Katedra z XII w., Pałac Biskupów z XVII w. (z zewnątrz), Barokowe ogrody w stylu włoskim, Rynek Miejski. Następnie przejazd na nocleg. Zakwaterowanie, obiadokolacja.
Dzień 2 – Środa – 25.08.2021
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Huta Szklana. Przejazd „kolejką świętokrzyską" na Święty Krzyż, gdzie zwiedzimy Klasztor Misjonarzy Oblatów oraz muzeum misyjne. Przejście na platformę widokową nad gołoborzem. Powrót „kolejką świętokrzyską" do autokaru. Następnie udamy się do miejscowości Święta Katarzyna, gdzie zwiedzimy muzeum minerałów i skamieniałości, przespacerujemy się do źródełka Św. Franciszka, którego woda według wierzeń ludowych ma specjalne właściwości (można zabrać butelki na wodę), zobaczymy również Kapliczkę Stefana Żeromskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3 – Czwartek – 26.08.2021
Śniadanie. Przejazd do Strzegomia starej wsi królewskiej z zabytkowym drewnianym kościółkiem z XVI w. Następnie wizyta w pustelni Złotego Lasu w Rytwianach w posiadłości Radziwiłłów – gdzie zwiedzimy z przewodnikiem Klasztor – perłę barokowej architektury, Galerię Kamedulską oraz muzeum serialu „Czarne Chmury". Następnie spacer po umocnieniach Szydłowa zwanego „polskim Carcassonne", m.in.: ruiny zamku, zabytkowa synagoga, skarbczyk, kościółek pw. Wszystkich Świętych. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie zwiedzanie z przewodnikiem pałacu w Kurozwękach. Powrót na obiadokolację. Przejazd na wieczorne zwiedzanie „romantycznych" ruin zamku Krzyżtopór (godz. 22) , nocleg.
Dzień 4 – Piątek – 27.08.2021
Śniadanie. Przejazd przez Klimontów, do Baranowa Sandomierskiego, gdzie zwiedzimy z przewodnikiem Zespół Zamkowo-Parkowy zwany „małym Wawelem". Kolejnym punktem na naszej trasie będzie Sandomierz, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. Sandomierski Rynek, Zbrojownia Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, Brama Opatowska (z zewnątrz). Powrót na obiadokolację, nocleg.
Dzień 5 – Sobota – 28.08.2021
Śniadanie. Przejazd do Ćmielowa, zwiedzanie Fabryki Porcelany. Następnie udamy się do Ostrowca Świętokrzyskiego – spacer po mieście z przewodnikiem. Powrót na obiadokolację, nocleg.
Dzień 6 – Niedziela – 29.08.2021
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Opatowa, zwiedzanie, m.in.: Kolegiata pw. Św. Marcina z II poł. XII w. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Trójmiasta w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem ****
  • zakwaterowanie 5 noclegów w pokojach 2-os.
  • wyżywienie: (5 x śniadanie i 5 x obiadokolacja, poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, parkingi) – 220zł - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • napoi do obiadokolacji
  • wydatków własnych


Dopłata do pokoju jednoosobowego: 150 zł

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze: bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:3001
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb