Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Rejs statkiem "Królewskie Metropolie Holandii I Belgii"

Poczdam – Kolonia – Zaandam – Amsterdam – Rotterdam – Haga – Delft – Antwerpia – Brugia – Bruksela – Nijmegen – Słubice

Termin:09 - 18.08.2024
Cena:8650 zł

Holandia – tulipanowy romans i magia kanałów. Znajdziemy tu szerokie, białe plaże Morza Północnego, jaskrawoczerwone pola tulipanów, romantyczne miasteczka nad kanałami i światowej klasy skarby sztuki. Odkryjemy historyczne centrum wymarzonego Amsterdamu z pasami kanałów i ponad 1000 mostów. Zanurzmy się w Holandii tak, jak ją sobie wyobrażamy: ser, wiatraki, farmy, zielone pola, po których spokojnie jadą rowerzyści i które kwitną różnokolorowymi kwiatami w zależności od pory roku.
Belgia – kraj Flamandów i Walonów. Pomiędzy Morzem Północnym a Ardenami Flamandowie i Walonowie połączyli siły, tworząc Królestwo Belgii nieco ponad 160 lat temu. Różnorodne atrakcje kulturalne, urocze krajobrazy, historyczne miasta poprzecinane cichymi kanałami, imponujące domy cechowe, rozległe piaszczyste plaże, malownicze wydmy i krajobrazy leśne zachęcają do odpoczynku.
Odkryjmy raj dla wizualnych i kulinarnych rozkoszy w pobliskiej Flandrii. Przekonajmy się, że określenie „Vriendlijkheid (życzliwość)" nie jest obcym słowem dla Flamandów. Żywa historia, niezwykła kultura piwna, malownicze beginaże i różnorodny wybór zabytków zachwycą Nas w historycznych miastach.

Program wycieczki:

Dzień 1 - Piątek - 09.08.24 Gdańsk - Poczdam

Wyjazd autokaru:

08:00 – Rumia stacja Paliw MOL
08:30 – Gdynia, Dworzec Główny PKP, przy starej poczcie
08:55 – Sopot
09:10 – Gd-Oliwa pętla/Hala Olivia
09:20 – Gd-Wrzeszcz/Manhattan
09.30 – Gdańsk/przystanek KFC przy Dworcu Gł.

Wyjazd z Trójmiasta, przejazd w kierunku Niemiec do Poczdamu, po drodze przerwa śniadaniowa. Przyjazd w okolice Poczdamu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny.

Dzień 2 - Sobota - 10.08.24 Poczdam – Kolonia

Dziś w ramach wycieczki po mieście poznamy lepiej Poczdam. Poczdam to fantastyczna wyspa pośrodku Haweli, otoczona parkami i lasami i prawdopodobnie jedno z najwspanialszych miast w Europie. Odwiedzający nie mogą powstrzymać się od zdumienia, gdy podziwiają 17 zamków i bujnych parków. Najbardziej znanym z nich jest Pałac Sanssouci z parkiem o powierzchni około 300 hektarów, który znajduje się bezpośrednio w historycznym centrum miasta. Sanssouci w tłumaczeniu z francuskiego oznacza „bez zmartwień" i było letnią rezydencją króla pruskiego Fryderyka Wielkiego, który spędzał tu czas studiując filozofię i sztukę. Historyczne dzielnice miasta – rosyjska kolonia Aleksandrówka, Dzielnica Holenderska i dawna Czeska Dzielnica Tkaczy – oddają klimat europejskiego miasta. Poczdam znany jest także z Parku Filmowego Babelsberg, w którym kręcono między innymi film „W 80 dni dookoła świata". Dzięki przyrodniczemu światu przygód „Biosfera", parkowi publicznemu na dawnym terenie BUGA i posiadłości koronnej Bornstedt, miasto ma do zaoferowania swoim gościom wyjątkowe atrakcje, dzięki którym wizyta w Poczdamie będzie przeżyciem. Czas wolny. Przejazd do Kolonii, zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 3 - Niedziela - 11.08.24 Kolonia – Check inn – DCS Amethyst Classic - Zaandam

Kolonia to jedno z najstarszych miast w Niemczech, miasto do życia i urocza metropolia nad Renem, to więcej niż miasto katedralne. Kolonia – to dziś często bawiący się jej mieszkańcy i turyści. Serce starego miasta - katedra w Kolonii, która od 1995 roku jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO inspiruje nie tylko turystów, ale także długoletnich mieszkańców. Spacery po starówce lub wzdłuż brzegów Renu a zwłaszcza latem - mieszkańcy Kolonii spotykają się na nadreńskiej promenadzie, aby odpocząć i odetchnąć reńskim powietrzem. To szczęśliwe, kosmopolityczne i tętniące życiem miasto spogląda wstecz na 2000 lat historii. Jest tu wiele do odkrycia. Zwiedzanie miasta wg programu przewodnika z wstępem do Katedry. Czas wolny, przejazd w kierunku nabrzeża „ Rheinufer", gdzie rozpoczniemy 7- dniowy rejs statkiem Amethyst Classic z programem „ Królewskie Metropolie Holandii i Belgii" – Check inn na statku Amethyst. Wypłynięcie statku z Kolonii o godz. 15.00

Dzień 4 - Poniedziałek - 12.08.24 Zaandam – Amsterdam – Zaanse Schans

Rozsiądźmy się wygodnie na pokładzie DCS Amethyst i pozwólmy załodze opiekować się nami podczas pokonywania pierwszych kilometrów rzeki. Zagłębie Ruhry mija Nas powoli i podczas wygodnego noclegu w kabinie przekraczamy granicę niemiecko-holenderską. Następnego ranka budzimy się w Zaandam. Po śniadaniu wycieczka do Amsterdamu. Amsterdam to jedno z tych miast, które każdy podróżnik powinien odwiedzić choć raz w życiu. Nic dziwnego, że co roku miliony turystów przybywają do miasta, aby cieszyć się zalewem zabytków i ofert kulturalnych. Najlepszym sposobem na odkrycie Amsterdamu jest rejs statkiem po kanałach lub spacer wzdłuż wyjątkowych kanałów. Miłośników sztuki od razu przyciągnie jedno ze znanych na całym świecie muzeów, takich jak Rijksmuseum, Stedelijk Museum czy Muzeum Van Gogha. Imprezowicze odnajdą szczęście w nocnym życiu i dzielnicy czerwonych latarni De Wallen. A piwosze nie powinni przegapić Heineken Experience. Powrót na statek – przerwa obiadowa.
Po południu odwiedzimy Zaanse Schans to nadal zamieszkały skansen i muzeum położone na północ od Amsterdamu. Oryginalne zabudowania dają obraz Holandii z XVII i XVIII wieku. Autentyczne domy, zabytkowa stocznia, pokazy wyrobu holenderskiego sera i strugania chodaków i przede wszystkim wiatraki, co roku przyciągają setki tysięcy turystów. Region De Zaan był prawdopodobnie najwcześniej uprzemysłowionym miejscem na świecie. Około 250 lat temu na tym stosunkowo niewielkim obszarze wzniesiono ponad 800 wiatraków. Spełniały one ważną gospodarczą rolę. Z kilku znajdujących się tu wiatraków, trzy są otwarte dla zwiedzających. Powrót na statek ok. godz. 18.00

Dzień 5 - Wtorek - 13.08.24 Rotterdam – Haga - Delft

Ok. godz. 09.00 rozpoczniemy zwiedzanie Rotterdamu. Rotterdam - portowe miasto położone w Holandii jest jednym z najciekawszych miejsc na świecie. Nowoczesna architektura odgrywa w tym znaczącą rolę. Jednym z imponujących zabytków jest hala targowa w kształcie podkowy z ogromnym asortymentem towarów i kolorowym zgiełkiem. Zabytkowe statki można podziwiać w starym porcie z imponującym białym domem. Ulica handlowa Witte de Withstraat jest idealna na spacery, zakupy i imprezy. Futurystycznie wyglądający dworzec główny „Tute" zaprasza również do spacerów po pubach i na zakupy. Następnie zwiedzanie portu z okien autokaru i powrót na obiad.
Po południu wycieczka do Hagi. Haga jest siedzibą holenderskiego rządu, parlamentu i rodziny królewskiej. Podobnie jak Amsterdam Haga jest pełna fantastycznych galerii sztuki i muzeów. Haga to znacznie więcej niż polityka, to jedyne miasto z plażą na wybrzeżu Morza Północnego. Zobaczmy jak wygląda miasto pełne sztuki, kultury i designerskich butików. Pałac Pokoju, który jest jednym z najczęściej fotografowanych budynków w mieście. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości i Stały Sąd Arbitrażowy to tylko dwie z instytucji, które znajdują się w tym budynku. A następnie wybierzemy się na 20-minutową przejażdżkę i poczujmy morską bryzę z plaży Scheveningen.
Delft który może się pochwalić jednym z najpiękniejszych rynków w całej Europie. Główny plac Starego Miasta otoczony jest charakterystycznymi dla holenderskiego krajobrazu kamienicami, z których wiele wpisanych jest na narodową listę zabytków. Nekropolia władców Holandii to Nieuwe Kerk znajdujący się przy rynku, po przeciwnej stronie ratusza. Budowla powstała pod koniec XIV wieku. Oude Kerk istniał tu już od XI wieku i był pierwszym kościołem w mieście i został wybudowany z krzywą wieżą która wpisała się jednak na tyle w krajobraz miasta i serca mieszkańców, że nie pozwolono na jej likwidację. Bazylika znana z blisko 30 wyjątkowych witraży przedstawiających sceny biblijne. Kolacja na statku.

Dzień 6 - Środa - 14.08.24 Antwerpia – Brugia

Serce Flandrii bije w Antwerpii, międzynarodowym centrum handlu diamentami. A jeśli chodzi o najlepsze czekoladki i tętniącą życiem scenę kulturalną, wszystko bije jeszcze szybciej. Siedzibą licznych projektantów mody, malarzy i muzyków było 400 lat temu największe miasto w Europie, a jego historyczne centrum jest świadkiem wspaniałej przeszłości: spojrzenie na hol głównego dworca kolejowego lub luksusowy dom towarowy „Stadsfeestzaal" jest potwierdzeniem - warto było przyjechać! Oprócz trzynastu obiektów znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, sensację robi ponad 50 barokowych dzieł Rubensa znajdujących się w różnych muzeach. Marzycielskie kanały, wyboiste uliczki i średniowieczne ceglane domy. Prawie żadne inne miasto nie emanuje takim urokiem jak romantyczna Brugia. Podczas zwiedzania miasta poznamy najważniejsze zabytki, a następnie będziemy mieli okazję skosztować belgijskich przysmaków w czekoladzie.
Spacerując tu wyboistymi alejkami i tajemniczymi podwórkami, wzdłuż romantycznych kanałów, mijając wąskie ceglane domy z wieżyczkami i oknami z pustaków żużlowych, wydaje się, że w Brugii czas zatrzymał się w średniowieczu. W samym centrum miasta można podziwiać 15 kościołów

Dzień 7 - Czwartek - 15.08.24 Bruksela – Port Antwerpia

Manneken Pis czy Atomium? Manneken Pis to figura fontanny z brązu, która ma zaledwie około pół metra wysokości, ale zachwyca ludzi od 1650 roku. Zobaczymy: Grande Plac, siusiającą dziewczynkę, kościół św. Mikołaja, sikającego psa, Pałac Królewski, siusiającego chłopca, kościół Matki Boskiej zwycięskiej w Sablon. Oprócz starożytnych budynków Bruksela znana jest również ze swojej kuchni, zwłaszcza doskonałej czekolady, która jest dostępna w licznych cukierniach. Jeśli odwiedzimy wystarczającą liczbę budynków i dokładnie przetestujesz słodycze, relaksujący dzień można zakończyć jedynie pysznym piwem. W Brukseli jest ich mnóstwo i możemy wybrać swoje ulubione spośród ponad 1000 rodzajów piw. Manneken Pis, Chocolatier czy Leffe Blonde – w Brukseli znajdziesz wszystko, czego dusza zapragnie. Po obiedzie zwiedzanie największego belgijskiego portu z okien autokaru.

Dzień 8 - Piątek - 16.08.24 Nijmegen

Nijmegen - najstarsze miasto w Holandii emanuje prawdziwie holenderskim klimatem z domami ze szczytami, małymi sklepikami z serami i przysmakami na „Grote Markt". Wczoraj i dziś idą ramię w ramię w wąskich uliczkach. Dlatego w planie zwiedzania nie może zabraknąć wizyty w gotyckiej katedrze St. Stevenskerk, obejmującej piwnicę grobową, a także spacer ulicą handlową „Lange Hezelstraat". Następnie zrobimy sobie idealną przerwę ze świeżo smażonymi kibbelingami w Kronenburger Park.

Dzień 9 – Sobota – 17.08.24 Kolonia – Słubice

Podziwiając wczesnym porankiem z pokładu statku Amethyst panoramę Dusseldorfu ok godz. 8.00 przybędziemy do Kolonii. Po śniadaniu opuścimy pokład statku i udamy się w podróż powrotną w kierunku Słubic. Nocleg z obiadokolacją w hotelu.

Dzień 10 - Niedziela - 18.08.24 Słubice – Gdańsk

Po śniadaniu przejazd do Trójmiasta z przerwą na obiad we własnym zakresie. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych .

CENA:

- 8650,00/os. w pokoju i kabinie 2 os. pokład główny
- 12580,00/os. w pokoju i kabinie 2 os. dla 1 osoby pokład główny
- 9590,00/os. w pokoju i kabinie 2 os. pokład górny
- 14 445,00/os. w pokoju i kabinie 2 os. dla 1 osoby pokład górny.

Cena obejmuje:

• przejazd komfortowym autokarem**** (odstęp między siedzeniami min. 83cm)
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• 3 noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
• wyżywienie (3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja)
• Rejs statkiem DCS „Amethyst"
• 7 noclegów w kabinach kategorii zarezerwowanej
• wyśmienita zupa w dniu zaokrętowania
• powitalny i pożegnalny koktajl
• powitanie i uroczysta kolacja
• wyżywienie składające się ze śniadania w formie bufetu, obiadu oraz kolacji
• po śniadaniu do kolacji kawa, herbata i woda z automatu
• popołudniowa kawa/herbata/ciasto na przemian z wieczorną przekąską
• codziennie muzyka na żywo w Panorama barze
• imprezy i program pokładowy np. wieczór piracki, strudel jabłkowy i inne
• korzystanie z udogodnień statku, takich jak basen i leżaki
• transport bagażu między molo a kabiną podczas wsiadania i wysiadania
• opieka pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP, KL
• składka TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

• systemu słuchawkowy Audio Guide – 100 zł

• wydatków własnych
• napojów do obiadów i kolacji
• pakietu 9 wycieczek fakultatywnych podczas rejsu: autokar, wstępy i polskojęzyczni i lokalni przewodnicy - 530 €/os. płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
• pakietu napojów bezalkoholowych i alkoholowych – w cenie 186 € ( dla chętnych płatne na statku)  codziennie od godz. 9.00 – 24.00 w barze/lounge na słonecznym pokładzie i w restauracji „nielimitowany" dostęp: woda mineralna, wszystkie lekkie napoje, soki, piwo z beczki, piwo butelkowane, woda do kabiny, woda na wycieczki fakultatywne, wino domowe – białe – różowe – czerwone, wino musujące, niektóre napoje spirytusowe – zaznaczone w barowej karcie napojów, koktajle, drinki, herbata, kawa, kawa z dodatkami.

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki obejmujące choroby przewlekłe

INFO: Napiwki na statku (sugerujemy 5-10 €), napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 5 € przy zakupie wycieczki fakultatywnej).

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Uwaga: Ogólne informacje o RFN, Holandii i Belgii znajdą Państwo w linku – „Przewodniki" – zachęcamy do zapoznania się.

O DCS Amethyst Classic od DCS Touristik

DCS Amethyst Classic to nowoczesna i wygodny statek rzeczny. W 2018 roku przeprowadzono częściowy remont, przeprojektowując wszystkie kabiny i pomieszczenia ogólnodostępne. DSC Amethyst Classic o długości około 106 m oferuje miejsce dla maksymalnie 110 pasażerów. Językiem na pokładzie jest niemiecki i angielski

O turystyce DCS
Organizator wycieczek i dostawca rejsów rzecznych DCS-Touristik został założony w 1985 roku i specjalizuje się w wysokiej jakości wycieczkach kombinowanych autokarem i statkiem, a także wycieczkach grupowych, imprezowych i miejskich. Trasy rejsów prowadzą głównie wzdłuż Dunaju, Menu, Renu, Mozeli i Wołgi. W programie przewidziano także rejsy oceaniczne, które zawijają do licznych portów w Chorwacji i Grecji.

Dane DCS Amethyst Classic
Uruchomienie: 1990
Częściowy remont: 2018
Długość: 106,6 m
Szerokość: 11,1 m
Zanurzenie: 1,4 m
Pokład: 3
Liczba pasażerów: 110
Załoga: 30
Język na pokładzie: niemiecki, angielski
Waluta pokładowa: Euro

Kabiny DCS Amethyst Classic
Wszystkie kabiny na pokładzie DCS Amethyst Classic są kabinami zewnętrznymi i są komfortowo umeblowane. Kabiny na pokładzie głównym posiadają panoramiczne okno, które można otworzyć w górnej jednej trzeciej. Na górnym pokładzie kabiny wyposażone są w balkony francuskie. Kabiny Deluxe znajdują się również na górnym pokładzie i również posiadają większą łazienkę z oknem. Wszystkie kabiny posiadają także prysznic i toaletę, telewizor, radio, indywidualnie regulowaną klimatyzację, telefon, sejf i suszarkę do włosów.

Atmosfera na pokładzie DCS Amethyst Classic
Na pokładzie DCS Amethyst Classic czeka na Ciebie spokojna i komfortowa atmosfera, dzięki której będziesz mógł w pełni zregenerować się po stresach dnia codziennego. Rozsiądź się wygodnie na jednym z licznych leżaków na tarasie słonecznym i ciesz się widokiem. Zmieniające się wieczorne wydarzenia zapewniają rozrywkę na pokładzie. Możesz podsumować dzień przy chłodnym drinku w barze lub wybrać się na wieczorny spacer po lądzie podczas noclegu.

Restauracje DCS Amethyst Classic
Kulinarne rozkosze czekają na Ciebie w stylowej panoramicznej restauracji, gdzie wszyscy goście mogą wygodnie usiąść przy stole. W dniu zaokrętowania możesz zarezerwować stolik w restauracji na cały rejs. W menu znajdują się zarówno specjały kuchni międzynarodowej, jak i typowe dania z krajów położonych wzdłuż trasy. Po południu otrzymasz herbatę, kawę z ciastami i ciastami na zmianę z przekąską o północy wieczorem.

Rozrywka, sport i wellness
Zrelaksuj się na dużym tarasie słonecznym z licznymi leżakami i ciesz się widokiem na okolicę. Po pełnym wrażeń wycieczce brzegiem można zrelaksować się i nabrać sił w strefie wellness z sauną i krytym basenem. Można jednak intensywnie trenować korzystając z dostępnego sprzętu fitness. Wieczory tematyczne z muzyką na żywo zapewniają dobrą zabawę na pokładzie, a wieczór można zaplanować dzięki dużemu wyborowi gier planszowych.

Klasyczne wycieczki brzegowe DCS Amethyst
Firma spedycyjna oferuje fakultatywne wycieczki lądowe, które są dostosowane do czasu spędzonego w porcie. Wycieczki często obejmują spacery po mieście lub wycieczki mające na celu poznanie i podziwianie najsłynniejszych zabytków w miastach.

Nasz wniosek
Jeśli chcesz podróżować wygodnie i cenisz sobie dobry stosunek ceny do wydajności, DCS Amethyst Classic jest właściwym wyborem dla Ciebie.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:6131
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb