Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Kraje Bałtyckie & Skandynawia

Kowno – Kłajpeda – Mierzeja Kurońska – Nida – Ryga – Tallinn – Sztokholm – Helsinki – Kowno

Termin:20 - 30.10.2024
Cena:4495 zł

Czy odwiedzaliśmy kiedyś wszystkie kraje leżące nad bliskim nam Morzem Bałtyckim, jeżeli nie, to ....

wybierzmy się w podróż po Europie Północno-Wschodniej i Skandynawii poznajmy różnorodność Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji i Finlandii. Miasta oferują mnóstwo kultury, od średniowiecza, przez barok po secesję, ale są też niezwykle nowoczesne i zachęcające do odwiedzin. Wilno zaskakuje mnóstwem barokowych kościołów, Ryga to miasto secesji, a Tallinn jest średniowieczny, piękny, a jednocześnie niezwykle tętniący życiem. Sztokholm położony na czternastu wyspach, posiada wiele wspaniałych budynków i wąskie, brukowane uliczki starego miasta które czynią tę kosmopolityczną metropolię tak atrakcyjną. Stolica Finlandii Helsinki, przyciąga słynną Katedrą Uspieńskiego i niesamowicie spokojną atmosferą. Również Mierzeja Kurońska, która prawie przypomina Saharę i oferuje długie plaże i relaksujące widoki na czystą, szeroką wodę. A „Góra Krzyży" pozostanie dla Nas na długi czas niezapomniana. A więc odkryjmy dziewiczą przyrodę, piękne krajobrazy z mnóstwem małych wysp i błyszczących jezior, wrzosowisk i lasów, długie plaże Morza Bałtyckiego i niesamowitą różnorodność ciekawych miejsc z bogatym dziedzictwem kulturowym.
Samotne jeziora, niekończące się krajobrazy drzew i wody, tętniące życiem metropolie gwarantują nam, że w Krajach Bałtyckich i Skandynawii spędzimy niesamowity czas pełen kontrastów i dlatego serdecznie zapraszamy !!!

Program:

Dzień 1. Trójmiasto – Kowno

Wyjazd autokarem z:

05:30 - Rumia, stacja Paliw Mol, przy Dworcu PKP
06:00 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:15 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:45 - Gdańsk Główny, przystanek przy KFC obok PKP

Wyjazd w godzinach porannych z Rumii, przez Trójmiasto do Kowna. Po drodze przerwa na poczęstunek śniadaniowy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu. Po kolacji - dla chętnych spacer z przewodnikiem.

Dzień 2 Kowno – Mierzeja Kurońska – Kłajpeda

Przejazd i przeprawa promem na Mierzeję Kurońską. Park Narodowy Mierzei Kurońskiej został wpisany na listę UNESCO. Poznamy ten wyjątkowy obszar z największymi ruchomymi wydmami w Europie. „Góra Czarownic" o wysokości 45 m, to siedziba interesującej ekspozycji pod otwartym niebem drewnianych rzeźb wykonanych z dębu, będących dziełem litewskich twórców ludowych. Przejazd do Nidy, która jest najbardziej reprezentacyjną miejscowością letniskową na Litwie. Atrakcją Nidy jest także dom Tomasza Manna – niemieckiego pisarza, laureata Nagrody Nobla. Powrót do Kłajpedy na nocleg.

Dzień 3 Kłajpeda – Góra Krzyży – Ryga

Przejazd do Rygi, po drodze zwiedzanie Góry Krzyży w Szawlach. Zwiedzanie Rygi, miasta, które zachwyca swoją starówką i przepiękną secesją wplecioną pomiędzy średniowieczne budynki. Po intensywnym dniu, obiadokolacja i nocleg w Rydze.

Dzień 4 Ryga – Tallinn – prom Sztokholm

Przejazd do Tallina. Tallinn z murami twierdzy, górnym i dolnym miastem, a także z wspaniałym średniowiecznym Starym Miastem to jedno z najbardziej niezwykłych miast w krajach bałtyckich. Popołudniowe zaokrętowanie na promie do Sztokholmu. Nocleg w zarezerwowanych kabinach. Wypłynięcie o godzinie 18:00

Dzień 5 Sztokholm – prom Helsinki

Podczas gdy Państwo delektujecie się śniadaniem, statek płynie przez fascynujący morski świat poprzedzający port promowy w Sztokholmie, zwanym „Wenecją Północy". Przyjazd około godz. 10:00, poznamy to wspaniałe miasto podczas całodziennego zwiedzania z przewodnikiem. Zaokrętowanie na promie do Helsinek. Nocleg w zarezerwowanych kabinach. Wypłynięcie o godzinie 18:00.

Dzień 6 Helsinki – prom Tallinn

Przybycie do Helsinek około 10:30. Zobaczymy dzielnicę dyplomatyczną, plac Senacki z katedrą luterańską i skalny kościół. Przerwa na spacer po Kauppatori (zakup pamiątek). Wieczorem zaokrętowanie na promie do Tallinna. Nocleg w zarezerwowanych kabinach. Wypłynięcie o godzinie 18:35 .

Dzień 7 Tallinn – Kowno

Przybycie promu około 8 rano. Dalsza podróż prowadzi przez wspaniały krajobraz krajów bałtyckich do Kowna na nocleg.

Dzień 8 Kowno – Gdynia

Zwiedzanie Kowna z przewodnikiem do godz. 12:00. Przerwa na obiad we własnym zakresie. O godz. 13:00 wyjazd do Gdańska.

Cena obejmuje:

• przejazd komfortowym autokarem
• 4 noclegi w hotelach ***/**** (pokoje dwuosobowe)
• 3 noclegi na promach ( kabiny dwuosobowe)
• wyżywienie 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja w hotelu
• 3 x śniadanie i obiadokolacje na promach
• 1 x Prom Tallink Silja -Line Tallinn – Sztokholm (dwuosobowe wewn. kabiny)
• 1 x Prom Tallink Silja -Line Sztokholm – Helsinki (dwuosobowe wewn. kabiny)
• 1 x Prom Tallink Silja -Line Helsinki – Tallinn (dwuosobowe wewn. kabiny)
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• opiekę pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie obejmuje:

• kosztów realizacji programu: 790 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodników, system słuchawkowy Audio Guide, parkingi)
• dopł do pokoju jednoosobowego 675,00 zł
• dopł. do dwuosobowej zewn. kabiny 425,00 zł
• dopł. do jednoosobowej zewn. kabiny 1360,00 zł
• wydatków własnych
UWAGA :
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:13400
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb