Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Bałkany 2024

Trogir – Split – Mostar – Medjugorje – Dubrovnik – Budva – Ulcinj – Riwiera Barska – Skodra – Kruje – Tirana – Cetinje – Kotor 

Termin:21.09 - 04.10.2024
Cena:5295 zł

Chorwacja ma coś do zaoferowania dla każdego odwiedzającego. Parki narodowe z rwącymi rzekami i potężnymi wodospadami. Podziwiajmy zapierające dech w piersiach widoki wzdłuż wybrzeża i spacerujmy wzdłuż pięknych plaż na małych wyspach. Ale niezliczone małe miasteczka zachwycają także historycznymi skarbami, które można znaleźć niemal w każdym zakątku starych miast. Winnice otoczone są malowniczym pięknem przyrody i można tam zasmakować płynnego słońca.Na południu Chorwacji, kilkaset kilometrów wzdłuż wybrzeża, leży cudowna Dalmacja! Czekają tu na Nas nie tylko wspaniałe plaże, ale także urokliwe miasteczka i piękny krajobraz. W Trogirze zwiedzimy historyczne centrum, a w Splicie będziemy spacerować w Pałacu Dioklecjana i po tzw. Zielonym Rynku. Oferowane są tu regionalne specjały, świeże owoce i warzywa oraz wszelkiego rodzaju specjały kulinarne. Ty też możesz skosztować kawałka Dalmacji i spróbować suszonych fig, wódki czy likieru i kawy.

Dubrownik jest obecnie gwiazdą międzynarodowych magazynów turystycznych i regularnie zajmuje czołowe miejsca na listach najpiękniejszych miast świata. Rok po roku artyści, członkowie rodzin królewskich i międzynarodowi miłośnicy odrzutowców przybywają do chorwackiego miasta na nabrzeżu w poszukiwaniu inspiracji. A także wszystkich, którzy chcą po prostu przekonać się o uroku starego miasta. Ale Dubrownik to tylko jedna z atrakcji naszej wycieczki na Riwierę Adriatycką, która leży na południu Chorwacji. Tutaj pachnące cytryny, pomarańcze i mandarynki rosną w śródziemnomorskiej i subtropikalnej roślinności, a także bujne palmy i agawy w parkach i kwitnących ogrodach średniowiecznych kamiennych pałaców i klasztorów. Krystalicznie czysta woda, zatoczki z białymi żwirkami, lasy sosnowe, winnice i gaje oliwne – wszystko to sprawia, że Riwiera Makarska jest jednym z najpiękniejszych regionów na wybrzeżu Dalmacji. Możliwość doświadczenia autentyczności i spędzenia wyjazdu poza tłumem turystów – gdzie w Europie można to znaleźć?

Witamy w Albanii, „Krainie Orłów", kraju w Europie, który wydaje się nam tak odległy, ale przecież leży on zaledwie około 70 km przez Adriatyk od Włoch. Krajobraz urzeka górami, wzgórzami, równinami i dolinami rzek, a także wybrzeżami z krystalicznie czystą wodą. Klimat jest zróżnicowany, od kontynentalnego po śródziemnomorski. Historia Albanii sięga daleko w przeszłość – obszar ten był zamieszkany już 100 tysięcy lat temu i każda epoka pozostawiła po sobie widoczne ślady. Podczas naszej podróży zobaczymy starożytne piękno, gościnnych ludzi i wyjątkowe skarby przyrody, którym zawsze towarzyszy widok na Adriatyk. Szczególnie atrakcyjne jest wzajemne oddziaływanie północnej i południowej Albanii. Podczas gdy południe wydaje się bardziej orientalne, północ charakteryzowała się głównie archaiczną kulturą plemienną.

ZWIEDZANIE I WYPOCZYNEK

PROGRAM WYCIECZKI:

Wyjazd autokarem z:
05:00 - Rumia, stacja Paliw MOL, przy Dworcu PKP
05:20 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
05:35 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:10 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Dzień 1. 21.09.24 
Wyjazd z Trójmiasta, przejazd przez Polskę do Brna. Po drodze przerwa na poczęstunek śniadaniowy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień - 22.09.24 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Austrię i Słowenię do Chorwacji, w okolice Zadaru położonego na Chorwackiej Riwierze. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień - 23.09.24
Przejazd do Trogiru, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie starego miasta, następnie przejazd do Splitu. Zwiedzanie Pałacu Dioklecjana, spacer po mieście. Przyjazd do Medjugorie – zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień - 24.09.24
Śniadanie. Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta ze słynnym Starym Mostem Tureckim. Powrót do Medjugorie – zwiedzanie Kościoła św. Jakuba i wejście na Górę Objawień – czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja, dla chętnych udział w wieczornej mszy świętej, nocleg.

5 Dzień - 25.09.24
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Dubrownika – zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Przejazd do Czarnogóry do miejscowości Dobra Woda, na przepiękne wybrzeże z tzw. „Wielką Plażą". Obiadokolacja i nocleg.

6 Dzień - 26.09.24
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja, nocleg.

7 Dzień - 27.09.24
Przejazd do najdalej na południe położonego u ujścia rzeki Bojany w pobliżu granicy z Albanią – starożytnego miasta Ulcin. Jedno z najstarszych miast Czarnogóry założonego w V w.p.n.e przez Ilirów – zwiedzanie z przewodnikiem. Czas wolny. Po południu przejazd do starożytnego miasta Stary Bar - główny kurort turystyczny Riwiery Barskiej a zarazem jeden z największych ośrodków turystycznych czarnogórskiego wybrzeża. Jest to miasto wielu kultur, narodowości i religii. W Starym Barze znajdują się zabytki, które prawdopodobnie pochodzą z X w. Zalicza się do nich Twierdzę, która należy do największych tego typu budowli na wybrzeżu Adriatyku, została zbudowana w czasach panowania Bizantium. Stary Bar jest znany jako centrum oliwiarstwa. Rosną tu drzewa, których wiek określa się na 2800 lat. Następnie udamy się do sadu oliwnego, w którym odbędzie się krótki wykład o oliwiarstwie i cechach oliwy oraz oliwek. Regionalny poczestunek w gaju oliwnym przy dźwiękach regionalnej muzyki. Możliwość zakupu oliwy uznanej za jedną z najlepszych w Europie południowej.

8 Dzień - 28.09.24
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Albani. Zwiedzanie Szkodry, Tirany i Kruji. Albania jest małym krajem na Bałkanach z długą historią. Spotykamy tutaj wpływy kultury europejskiej oraz azjatyckiej ponieważ długi czas Albania była pod panowaniem cesarstwa Otomańskiego. Dlatego można ją nazwać „orientem Europy". Długie lata dyktatury socjalisty Enwera Hodzy po II Wojnie Światowej zablokowały rozwój Państwa i sprawiły, że Albania stała się jednym z najbiedniejszych krajów w Europie. Tirana jest stolicą Albani od 1920 roku. Największy ślad w architekturze stolicy pozostawiły po sobie lata władzy socjalistycznej ze skłonnością do budowania monumentalnych budowli. Kruja jest dawna stolicą Albanii. Znajduje się tem odrestaurowany zamek Skenderbega, jak również orientalna uliczka handlowa oraz muzeum etnograficzne.

9 Dzień - 29.09.24
Przejazd do Cetinje – zwiedzanie z przewodnikiem starej stolicy Czarnogóry, przejazd historyczno - widokową drogą do przepięknie położonego Kotoru - zwiedzanie starożytnego miasta z przewodnikiem. Kotor - miasto założone przez starożytnych Greków. W ciągu dwóch tysięcy lat historia na każdym kroku zaznaczyła swoją obecność. Miasto otaczają prawie pięciokilometrowe mury obronne. W mieście znajduje się jedna z najstarszych katedr katolickich nad Adriatykiem – katedra św. Trypuna. Kotor jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Czas wolny.

10 Dzień – 30.09.24
Przejazd do Budvy, zwiedzanie Starego Miasta. Budva jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast nad Adriatykiem. Stare miasto znajdujące się na cyplu otaczają mury obronne ze średniowieczną fortecą z wieżami i bramami, zbudowane pod koniec XV w. Starówka to prawdziwy labirynt wąskich uliczek z maleńkimi kawiarenkami. Przejazd nad największe na Bałkanach Jezioro Szkoderskie do miejscowości Virpazar. Rejs łodziami po jeziorze.

11 Dzień – 01.10.24

Całodzienny wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Dla chętnych wycieczka we własnym zakresie.

12 Dzień - 02.10.24
Śniadanie – w dniu dzisiejszym z łezką w oku opuszczamy przepiękne wybrzeże Barskie. Przejazd do w okolice Zadaru - zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13 Dzień - 03.10.24
Śniadanie. Przejazd do Czech przez Słowenię i Austrię. Obiadokolacja i nocleg w Brnie.

14 Dzień - 04.10.24
Śniadanie. Przejazd do Polski z przerwą na obiad we własnym zakresie. Powrót do Trójmiasta w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

• przejazd komfortowym autokarem **** odstęp miedzy siedzeniami min. 81 cm
• zakwaterowanie (pokoje dwuosobowe)
• wyżywienie śniadanie, obiadokolacje
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• opiekę pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP
• poczęstunek regionalny w gaju oliwnym z muzyką folklorystyczną

Cena nie obejmuje:
• Kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, opłaty klimatycznej, systemu słuchawkowego Tour Guide) – 105 € płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu.
• Dopłata do pokoju jednoosobowego ,700 zł
• Napojów do posiłków i wydatków własnych
• fakultatywnie rejsu po jeziorze Szkoderskim 20€

Uwaga: Limit bagażowy – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.
Uwaga: Wymagany dowód osobisty ważny min. 3 miesiące do daty powrotu lub paszport

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania poszczególnych obiektów.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:6139
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb