Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Tatry i Pieniny

Zakopane - Bukowina Tatrzańska - Morskie Oko – Niedzica – Szczawnica - Dolina Strążyska

Termin:13 - 18.05.2023
Cena:1645 zł

Tatry są, obok Puszczy Białowieskiej, najcenniejszym przyrodniczo obiektem w Polsce, to najwyższe góry i najwyższa część Karpat, która od lat przyciąga turystów z całej Polski, a także z wielu krajów sąsiednich i z całego świata. Region zamieszkiwany przez Górali. Góralskie granie, góralskie śpiewanie, góralszczyzna daje kopa! Podczas kilkudniowego pobytu w Zakopanem poznamy kulturę góralską, odbędziemy pieszą wędrówkę po malowniczych dolinach polskich Tatr i zobaczymy najważniejsze zabytki stolicy naszych gór. Pieniny są niewielkim pod względem wysokości i powierzchni pasmem górskim o niepowtarzalnym krajobrazie oraz wyjątkowym bogactwie kulturowym i przyrodniczym, a zwłaszcza ich środkowa część. Są jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Przełom Dunajca uważany za jeden z najpiękniejszych zakątków nie tylko w Polsce, pomnik przyrody o światowym znaczeniu, a turystom wiele ekstremalnych wrażeń dostarcza spływ Dunajcem na tratwie.

Zakopane - Bukowina Tatrzańska - Morskie Oko – Niedzica – Sromowce – Szczawnica - Dolina Strążyska

Program wycieczki:

Wyjazd autokarem:

05:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
05:50 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:15 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:40 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Dzień 1 – 08.05.23 Trójmiasto – Bukowina Tatrzańska

Przejazd do Bukowiny Tatrzańskiej z przerwą śniadaniową po drodze. Zakwaterowanie w OW Stasinda na 5 noclegów, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 – 09.05.23 Morskie Oko - Zakopane

Przejazd autokarem do Palenicy Białczańskiej, przesiadka do fasiągu - dalsza podróż do polany Włosiennica, z przystankiem przy Wodogrzmotach Mickiewicza, spacer do największego i najpiękniejszego tatrzańskiego jeziora. Wody Morskiego Oka otoczone są najwyższymi szczytami Tatr Polskich. Przejazd do Zakopanego – perła Tatr, zimowa stolica Polski. Istnieje jeszcze co najmniej kilka innych określeń dla miasta, które każdego roku odwiedzają setki tysięcy turystów. Krupówki to główna ulica Zakopanego i jeden z najbardziej rozpoznawanych symboli tego miasta. Mieszczą się tu głównie restauracje, kawiarnie, galerie sztuki i sklepy z pamiątkami. Następnie Harenda, "Czerwony Dwór" - Muz. Tatrzańskie. Czas wolny – Gubałówka, Butorowy Wierch, Wielka Krokiew. Powrót do hotelu.

Dzień 3 – 10.05.23 Jaskinia Bielska – Jezioro Szczyrbskie – Stary Smokowiec – Tatrzańska Łomnica

Przejazd na Słowację do miejscowości Tarzańskiej Kotliny, zwiedzanie perełki tuż za naszą granicą - Jaskini Bielskiej. Jaskinia to narodowy pomnik przyrody znajdujący się w Tatrach Bielskich i jest największą udostępnioną w Tatrach jaskinią do zwiedzania. Spacer trwa to około 1 godziny w temperaturze 5 – 7°C. Następnie wedrówka nad jeziorem Szczyrbskim, zaliczanym do najpiękniejszych na Słowacji. Przejazd panoramiczną kolejką do Starego Smokowca.

Dzień 4 – 11.05.23 Pieniński Park Narodowy – Szczawnica - Niedzica

Ok. godz. 8.30 ruszamy autokarem do Pienińskiego Parku Narodowego, spływ tratwami ze Sromowców do Szczawnicy. Spływ Dunajcem to jedna z największych atrakcji turystycznych Pienin, jednocześnie oryginalna i komfortowa forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Podczas spływu można zobaczyć najpiękniejszą część regionu, jaką jest Przełom Dunajca. Tradycja spływu na drewnianej tratwie zbudowanej z połączonych czółen sięga połowy XIX wieku. Szczawnica – zwiedzanie uzdrowiska i Muzeum Parku Narodowego. Czas wolny. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę, gdzie zobaczymy przepiękny widok na Pieniny i Tatry. Przejazd nad zaporę w Niedzicy i zwiedzane zamku z pierwszej połowy XIV w. Powrót do hotelu.

Dzień 5 – 12.05.23 Dolina Strążyska - Zakopane

Śniadanie, Dolina Strążyska jest malowniczo położona u stóp Giewontu, którego możemy podziwiać przez większość trasy spacerowej. Oprócz tatrzańskich szczytów i skał towarzyszy nam również interesująco pachnący las i szumiący Strążyski Potok. Długość Doliny to około 2,5 km szlaku, który zaprowadzi nas do pięknego wodospadu Siklawica. To około 2 – godzinny spacer i równie przyjemnie spędzenie czasu, odpoczywając przy szałasie Herbaciarnia. Po odpoczynku powrót na parking i przejazd do Zakopanego – Czas wolny. Powrót do hotelu. Regeneracja sił w hotelowej strefie SPA.

Dzień 6 – 13.05.23 Bukowina Tatrzańska - Trójmiasto

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną, przejazd do Trójmiasta z przerwą na obiad.

Cena obejmuje: 

• przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
• 5 noclegów (pokoje dwuosobowe)
• wyżywienie 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• opiekę pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:

• dopłaty do pok. jednoosobowego – 350 zł
• kosztów realizacji programu: 0,00 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.   

wjazdu/ zjazdu fasiągiem na Morskie Oko - 00 zł/os

• spływu Dunajcem - 00 zł/os

• wydatków własnych 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:2027
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb