Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Szwecja i Kanał Gotyjski

Karlskrona – Kalmar – Olandia – Vaxjo – Gronasens Sztokholm – Borensberg – Jonkoping – Goeteborg

Termin:22 - 28.07.2023
Cena:4495 zł

KARLSKRONA – KALMAR – OLANDIA – VAXJO – GRONASENS SZTOKHOLM – BORENSBERG – JONKOPING – GOTEBORG

Kraj wypoczynkowy Szwecja to przede wszystkim dziewicza przyroda i relaks z dala od masowej turystyki. Dzikie wybrzeże szkierowe, ponad 95 000 jezior śródlądowych, prawie niekończące się lasy, idylliczne krajobrazy i samotne przestrzenie Laponii czekają na podróżujących do Szwecji. Klimat jest zaskakująco łagodny jak na położenie geograficzne. Bardzo niskie temperatury występują tylko w północnej części kraju. Kanał Göta, jezioro Vättern, miejsca akcji filmów Ingi Lindstrom oraz piękna stolica Sztokholm, położona na czternastu wyspach, cieszą się szczególnym zainteresowaniem turystów. Podczas podróży po pięknym kraju poznasz wiele typowych szwedzkich atrakcji.
Morze mieni się turkusowym błękitem, skaliste wyspy i czerwone drewniane domy lśnią w słońcu, a w kawiarniach nad wodą można delektować się fiką – typową szwedzką przerwą na kawę. Fantastyczne wybrzeża Szwecji warto odwiedzić o każdej porze roku, ale lato to po prostu najpiękniejsza pora roku. Spróbujmy odkryć to sami !

Program wycieczki:

Dzień 1 - Sobota - 22.07.23 Gdańsk – Gdynia

Wyjazd autokaru: 

18:30 - Gdańsk, przystanek KFC przy dworcu Gł.
18:55 - Sopot
19:15 - Gdynia, Dworzec Główny PKP, przy starej poczcie
Przejazd autokarem na bazę promową Stena Line w Gdyni. O godz. 19.30 zbiórka wszystkich uczestników wycieczki - zakwaterowanie na promie. Nocleg w zarezerwowanych kabinach. Nocny rejs do Karlskrony.

Dzień 2 Niedziela - 23.07.23 Karlskrona – Kalmar - Olandia - Vaxjo

Przybycie promu do Karlskrony o godz. 7.00. Przejazd do Kalmaru, z którym zapoznamy się podczas krótkiej wycieczki po Starym Mieście. Zobaczymy także symbol miasta, potężny średniowieczny zamek. Następnie przejedziemy przez dawny, najdłuższy most samochodowy w Europie na fantastyczną wyspę Olandia. Przeżyjemy niezrównany blask roślin i kwiatów na tej wyspie podczas naszego pobytu. Będzie również okazja odwiedzić ogrody pałacowe Pałacu Solliden, letniej rezydencji rodziny królewskiej. Po spacerze w Borgholm przejazd do Vaxjo zakwaterowanie w Hotelu Royal Corner ***.

Dzień 3 Poniedziałek – 24.07.23 Łosie – Huta szkła - Sztokholm

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Sztokholmu, po drodze odwiedzimy jeden z największych parków łosi w Gronasens , to szwedzki ogród zoologiczny położony niedaleko miejscowości Kronoberg, specjalizujący się w łosiach i wyświetlający rzadkie łosie o białym umaszczeniu. Tutaj zobaczymy „króla lasów" z najbliższej odległości. Następnie przejazd do huty szkła „Kosta Boda". Założona w 1742 roku huta szkła jest najstarszą w Szwecji i nadal produkuje ponadczasowe i wysokiej jakości szkło. Kosta Boda zachowała swój historyczny urok i tradycyjne metody produkcji, jednocześnie rozwijając nowoczesne techniki, które poszerzają możliwości ekspresji projektantów. Po zwiedzaniu przejazd w okolice Sztokholmu na 2 noclegi do hotelu Scandic Kugens Kurva ***, oddalonego od centrum ok. 15 km.

Dzień 4 Wtorek 25.07.23 Sztokholm

Dzień w Sztokholmie. Wycieczka po mieście, podczas której poznamy najważniejsze zabytki stolicy Szwecji. Zwiedzimy słynne Muzeum Vasy z jedynym na świecie pozostałym statkiem z XVII w. Dzięki zachowaniu ponad 95% oryginalnych części i zdobieniu setek rzeźbionych rzeźb, Vasa jest wyjątkowym skarbem sztuki i główną atrakcją turystyczną Sztokholmu. Następnie odwiedzimy Pałac Drottningholm (światowe dziedzictwo UNESCO). Jest to najlepiej zachowany pałac królewski w Szwecji z XVII w. Od 1981 r. Pałac jest stałą siedzibą rodziny królewskiej. Większość zamku jest otwarta dla zwiedzających. Czas wolny na Drottninggatan, „Ulica Królowej" – jeden z najpopularniejszych deptaków miasta.

Dzień 5 Środa - 26.07.23 Kanał Gotyjski - Jonkoping

Po śniadaniu wyruszymy autokarem w kierunku miejscowości Borensberg, skąd rozpoczniemy 3,5 godzinny rejs statkiem po kanale Gotyjskim, który łączy Morze Północne z Morzem Bałtyckim i jest często nazywanym „Niebieską Wstęgą Szwecji". Przepłyniemy najbardziej interesującą i najładniejszą część Kanału Gotyjskiego do miejscowości Berg. Po rejsie udamy się na nocleg do miasta Jonkoping w hotelu Scandic Elmia ***.

Dzień 6 Czwartek - 27.07.23 Jonkoping – Goteborg – Karlskrona

Göteborg jest miastem portowym i leży w zachodniej części kraju, nad cieśniną Kattegat. Jest to drugie co do wielkości miasto w Szwecji – i zamieszkuje w nim ok. 600 tys. ludzi
Miasto powstało w XVII wieku z polecenia króla Szwecji, Gustawa II Adolfa, który chciał utworzyć port na południu kraju, co zbliżyłoby Szwecję do Bałtyku i uniezależniło szwedzki handel od Danii, której Szwedzi musieli płacić cło za przepływanie przez kontrolowane przez nich wody. W krótkim czasie, miasto stało się ważnym centrum handlu, co spowodowało, że miasto oraz jego mieszkańcy stali się zamożni. W XIX wieku Goteborg stał się miastem przemysłowym, powstało w nim wiele fabryk, a w 1829 roku otwarto Uniwersytet Techniczny, który uczynił miasto kuźnią wyspecjalizowanych kadr. Goeteborg charakteryzuje doskonała planowa zabudowa, przez co jest on szczególnie ceniony przez urbanistów i architektów - z wysokości 86 m można je podziwiać z wieży Göteborg Utdiken. Göteborg posiada liczne parki miejskie, z których najpopularniejszy jest lunapark Lisberg, uznawany za jeden z najpiękniejszych obiektów tego rodzaju na świecie. Dalszy przejazd wzdłuż Cieśniny Kattegat do portu promowego w Karlskronie. Około godz. 20.00 Zakwaterowanie na promie, obiadokolacja, nocny rejs do Gdańska.

Dzień 7 Piątek - 28.07.23 Karlskrona – Gdynia - Gdańsk

Po śniadaniu w formie bufetu na pokładzie Prom zacumuje w Gdyni ok. godz. 6.30. Przejazd do Gdańska. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

• przejazd komfortowym autokarem**** (odstęp między siedzeniami min. 83cm)
• 4 noclegów w hotelach w pokojach dwuosobowych
• 2 noclegi na promie w zarezerwowanych kabinach
• wyżywienie (6 x śniadanie, 5 x obiadokolacja)
• opłaty portowe, drogowe i mostowe
• rejs statkiem po Kanale Gotyjskim
• pilotaż wycieczki – ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP, KL
• składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

• kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, systemu słuchawkowy Audio Guide) – 000 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
• wydatków własnych
• napojów do obiadów

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.
Uwaga: Ogólne informacje o Szwecji znajdą Państwo w linku – „Przewodniki" – zachęcamy do zapoznania się.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności organizacji programu!

INFO DLA GRUP !!!
Dla grup z innych regionów kraju zapewniamy odbiór i powrót naszym autokarem z ewentualnym noclegiem w Trójmieście. Terminy i cena na zapytanie. Zapraszamy.

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1569
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb