Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Pojezierze Augustowskie

Augustów-Krasnogruda-Sejny-Wigry-Suwałki

 

Termin:03 - 07.06.2023
Cena:1595 zł

Najbardziej na północny wschód odległy kraniec Polski. Graniczy z Rosją i Litwą. Przepiękny teren, pojezierza, lasy urocze zakątki: Rospuda, Wigry z papieskim szlakiem, Kanał Augustowski. O pięknie tego regionu nie trzeba nikogo przekonywać. Ma ona renomę krainy krajobrazowo malowniczej, przyrodniczo niezmiernie cennej, a historycznie bogatej. Ziemię Suwalsko - Augustowską warto zwiedzać zarówno dla jej walorów krajoznawczych, jak i piękna samych krajobrazów. Dzięki bogatej polodowcowej konfiguracji - wysoczyzn, wzgórz, dolin, wąwozów, koryt rzecznych, niecek jezior - ma pejzaż bardzo urozmaicony, fragmentami niemal podgórski, w części południowej nizinny i puszczański. Kraina styku trzech kultur, tylko krok do Wilna, Kowna czy Druskiennik w poszukiwaniu polskości, ciszy i zabytków.


AUGUSTÓW – SUWAŁKI – KRASNOGRUDA – STAŃCZYKI – BOLCIE – BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY – SEJNY – WIGRY – EŁK

Program wycieczki:

Wyjazd autokarem:
05:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy dworcu PKP
06:00 - Gdynia, sprzed dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:30 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:55 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Dzień 1 - Sobota - 03.06.2023 Trójmiasto – Augustów – Kanał Augustowski - Suwałki

Przejazd autokarem z przerwami do Augustowa, gdzie zwiedzimy/ zobaczymy: Muzeum Ziemi Augustowskiej, Rynek Zygmunta Augusta, Bazylikę, Starą Pocztę. O godz.. 16.00 – rejs po Kanale Augustowskim do Studzienicznej. Przejazd do Suwałk do hotelu na 4 noclegi.

Dzień 2 - Niedziela - 04.06.2023  Krasnogruda – Bolcie – Stańczyki – Suwałki

Krasnogruda – zwiedzanie zrewitalizowanego kompleksu dworskiego z XVII wieku, należącego do rodziny Czesława Miłosza, to jedyne miejsce w Polsce tak silnie związane z poetą. Krasnogrudzki dwór to miejsce gościnne, propagujące działania artystyczne i edukacyjne związane z wielokulturowością. Międzynarodowe Centrum Dialogu. Przejazd przez piękne tereny Suwalszczyzny do bieguna zimna i trójstyku granic państwowych w miejscowości Bolcie k. Wiżajn o nazwie "Wisztyniec". Po odwiedzeniu naszych wschodnich sąsiadów udamy się do Stańczyk, gdzie zwiedzimy jedne z najwyższych mostów w Polsce. Są to imponującej wielkości zabytki, pomniki techniki budowlanej. Przed laty Mosty Północy, zwane również Mostami Puszczy Rominckiej , stanowiły odcinek trasy kolejowej Gołdap – Żytkiejmy, zapewniając wyjątkowy taras widokowy dla podróżujących. Swoją formą przypominają budowane w starożytności rzymskie akwedukty, toteż popularnie określa się je mianem Akweduktów Puszczy Rominckiej. Powrót do Suwałk.

Dzień 3 – Poniedziałek - 05.06.2023   Augustów – Biebrzański Park Narodowy

Legendy wiążą powstanie Augustowa z pierwszą schadzką Króla Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny, który dla jej upamiętnienia założył tu miasto Augustów. To miasto otoczone dziewięcioma jeziorami i rozległą Puszczą Augustowską. Wodna stolica północno-wschodniej Polski. Okres intensywnego rozwoju gospodarczego miasta miał miejsce w latach dwudziestych i trzydziestych XIX wieku – zwiedzanie miasteczka. Po przerwie przejazd do Osowca, zwiedzanie twierdzy nad Biebrzą. Spacer ścieżką edukacyjną z XIX w. To największy i najbardziej dziki park w Polsce. Biebrzański Park Narodowy zachwyca swoją wyjątkową fauną i florą. To właśnie tutaj możemy spacerować przez bagna, aktywnie spędzić czas, ale też i odetchnąć w pięknych okolicznościach przyrody. Po spacerze powrót do Suwałk.

Dzień 4 – Wtorek - 06.06.2023    Sejny – Wigry – Suwałki

Przejazd do Sejn – zwiedzanie zabytkowego zespołu klasztornego dominikanów i kościoła p.w. Nawiedzenia NMP z unikalną Madonną Szafkową. Zwiedzanie Muzeum Ziemi Sejnienskiej w Pałacu Biskupim. Spacer po ciekawym i dobrze zachowanym centrum wśród licznych ścieżek turystycznych na rynek. Przejazd do klasztoru kamedułów w Wigrach. Zwiedzanie klasztoru i muzeum upamiętniające pobyt Jana Pawła II. Czas wolny. Suwałki liczące ok. 70 tys. mieszkańców są drugim co do wielkości, po Białymstoku, miastem w województwie podlaskim. To jeden z trzech ośrodków subregionalnych województwa podlaskiego, centrum administracyjne, gospodarcze i kulturalne północno-wschodniej części regionu. Zwiedzimy Park Konstytucji 3 Maja, katedrę św. Aleksandra z jej 14 znanymi witrażami i Muzeum Marii Konopnickiej. Po zwiedzaniu Suwałk warto zwieńczyć eksplorację miasta szklaneczką piwa w Browarze Północnym i skosztować regionalnych smakołyków.

Dzień 5 – Środa - 07.06.2023   Augustów – Ełk – Gdańsk

Po śniadaniu opuścimy nasz hotel, przejazd do Augustowa – rejs statkiem do Doliny Rospudy. Następnie przejazd do Ełku, miasto przez wieki należało do Prus Książęcych, w granicach Polski jest dopiero od 1945 roku. Początki Ełku zaś sięgają XIV wieku i wiążą się z zamkiem krzyżackim. Miasto z wszystkich niemal stron oblewają jeziora od zachodu Jezioro Ełckie i Jezioro Sunowo, a od wschodu Jezioro Selmet Wlk, a przez miasto przepływa tez rzeka Ełk. Miasto leży w centrum Zielonych Płuc Polski, to jeden z najcenniejszych ekosystemów nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Zobaczymy centrum z katedrą św. Wojciecha - neogotycki kościół z 1893 roku, promenadę - długi, zrewitalizowany i atrakcyjny deptak ciągnący się wzdłuż Jeziora Ełckiego. Przerwa na obiad we własnym zakresie. Po czasie wolnym powrót do Trójmiasta. Zakończenie wycieczki.

 

Cena obejmuje:

• przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
• 4 noclegi w hotelu – Hańcza w Suwałkach (pokoje dwuosobowe)
• wyżywienie 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• opiekę pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:

• dopłaty do pok. jednoosobowego – 200 zł
• rejsu statkiem fakultatywnie: Augustów – Studzieniczna – 45zł/os./grupa
• rejsu statkiem fakultatywnie: Augustów - dolina Rospudy – 40zł /grupa 
• kosztów realizacji programu: 285 zł/os. (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych

• wydatków własnych

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Galeria zdjęć

 

 

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:7248
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb