Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Kotlina Jeleniogórska

Lubiąż – Jelenia Góra – Szklarska Poręba – Kowary – Krzeszów – Bolków – Świeradów Zdrój – Sucha – Lubomierz

Termin:22 - 27.05.2023
Cena:2195 zł

Niezależnie od tego, czy chodzi o magię, mity czy legendy - Polska oferuje znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Na przykład w Karkonoszach można było spotkać legendarnego ducha gór Liczyrzepę. Żyje tutaj w odosobnieniu w swoim królestwie i nie pokazał się nikomu od prawie 1000 lat, jako przykładny władca czuwa nad wszystkim co dzieje się w jego górskim królestwie - czy będziemy mieli trochę więcej szczęścia? Warto byłoby spróbować!
Na tej wycieczce wszystko jest w porządku: zatrzymujemy się w naprawdę eleganckim hotelu u podnóża pięknych Karkonoszy - widok na góry i świeże górskie powietrze wliczone w cenę. Stąd już niedaleko do wodospadu Szklarki czy Kamieńczyka położonego na wysokości ponad 846 m. Zobaczymy zielone lasy, skaliste klify i miejsca pełne ekscytujących historii. W Dolinie Zamków odkryjemy miejsca jak z bajki, takie jak Zamek Bolków, Zamek Czocha czy Świątynie Wang i Krzeszów – tutaj możemy napić się kawy i skosztować ciasta w szczególnie pięknym otoczeniu.

Program wycieczki:

Wyjazd autokarem:

05:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
05:50 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:15 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:40 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Dzień 1 Trójmiasto – Lubiąż – Jelenia Góra

Wyjazd w godzinach porannych z Rumi, przez Trójmiasto do Lubiąża. Po drodze przerwa na poczęstunek śniadaniowy. Po przyjeździe zwiedzanie prawie trzy razy większej od Wawelu, drugiej budowli sakralnej na świecie i największego obiektu cysterskiego na świecie. Opactwo w Lubiążu to pod tym względem unikat w skali świata. Przejazd do Jeleniej Góry. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu Mercure na 5 noclegów. Po kolacji „Tajemnice Jeleniej Góry" dla chętnych spacer z przewodnikiem.

Dzień 2 Cieplice – Piechowice – Szklarska Poręba

Zwiedzanie z przewodnikiem Kotliny Jeleniogórskiej – Cieplice to obecnie uzdrowiskowa część Jeleniej Góry. Dzieje Cieplic sięgają XIII w., a od wieku XIV-tego - do końca II Wojny Światowej stanowiły własność rodu Schaffgotschów. Zwiedzenie urokliwej Starówki i najstarszego w naszym kraju uzdrowiska, znanego z wód termalnych. Urokliwy spacer po Parku Zdrojowym i Parku Norweskim. Przejazd do Piechowic – zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego „Julia"- zakupy. Zwiedzanie z czasem wolnym Szklarskiej Poręby. Dla chętnych polecamy wstęp do Muzeum Mineralogicznego. W drodze powrotnej zobaczymy Wodospad Szklarki – jego wody spadają szeroką kaskadą, charakterystycznie zwężającą się ku dołowi. Sam wodospad leży nieco powyżej ujścia Szklarki do Kamiennej w malowniczym wąwozie wśród pięknego lasu mieszanego.

Dzień 3 Kowary - Karpacz

W kolejnym dniu zwiedzanie rozpoczniemy od Kowar i Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, gdzie zapoznamy się z historią regionu, architekturą zabytków jak i technikami tworzenia miniatur. Przejazd do Karpacza, pod stację kolejki linowej, wjazd na Małą Kopę, spacer i zwiedzanie największej atrakcji miasta średniowiecznej drewnianej Świątyni Wang. Powstała ona na przełomie XII wieku nad jeziorem Vang w południowej Norwegii. Do Karpacza trafiła dzięki hr. von Reden z pobliskiego Bukowca w XIX wieku. Część elementów jest oryginalna, pozostałe są wiernymi kopiami wykonanymi przez okolicznych rzemieślników. Powrót do Karpacza, zwiedzanie i czas wolny w Karpaczu.

Dzień 4 Krzeszów - Bolków

Krzeszów – Europejska Perła Baroku - zwiedzamy zespół klasztorny cystersów, zabytek klasy „0" , wnętrze kościoła można porównać do kaplicy Sykstyńskiej. To właśnie w tym niepozornym kościele zobaczymy największy zbiór fresków w Europie na północ od Alp. Ich autorem jest Michał Willmann, najwybitniejszy malarz śląskiego baroku. Twórca ponad 50 monumentalnych polichromii. Kolejnym obiektem, jest Mauzoleum Piastów Śląskich. Jego budowę ukończono w 1738 roku i jest miejscem spoczynku fundatorów opactwa Bolka I i Bolka II oraz jednym z największych mauzoleów Europy. Bolków – zamek Książąt Piastowskich, początki zamku przypadają na 1. połowę XIII w. Jego budowniczym był książę legnicki Bolesław Rogatka, ale niebawem stał się własnością książąt świdnickich, potem Bolka I i Bolka II. Zwiedzanie ruin zamkowych i barokowego zespołu Folwarczno – Pałacowego z początku XIIIV w.

Dzień 5 Świeradów Zdrój – Zamek Czocha - Lubomierz 

Świeradów – przejazd przez Zakręt Śmierci do jednego z najstarszych uzdrowisk z 160 m halą spacerową. Spacer tarasami zdrojowymi, zakończony przy źródle pitnej wody zdrojowej. Wody zdrojowe pochodzące z własnych odwiertów niskomineralizowane szczawy wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowe z zawartością żelaza, fluoru oraz radonu. Wieża Sky-Walk – najwyższa wieża widokowa w Polsce, a także druga w Europie to miejsce, które trzeba zobaczyć, będąc w okolicach. Sky-Walk ma 65 metrów wysokości, a z jej szczytu możemy podziwiać zapierające dech w piersi widoki takie jak panorama Gór Izerskich, czy też uzdrowiska miejskie. Zamek Czocha – zwiedzimy jeden z piękniejszych średniowiecznych zamków polskich. Trudno o obiekt bardziej naznaczony burzliwymi dziejami śląskich ziem niż Zamek Czocha. Zbudowano go w 1247 roku na polecenie króla czeskiego Wacława I. Pełen tajemnic i legend, miejsce akcji filmu „Gdzie jest generał" i ostatnio „Tajemnica twierdzy szyfrów". Zamek położony jest na trójkątnym skalnym cyplu, nazywanym Cisową Górą. Lubomierz – maleńkie miasteczko , miejsce kręcenia kultowej trylogii filmowej „Sami Swoi", zwiedzimy niewielkie Muzeum Kargulów i Pawlaków z rekwizytami filmowymi.

Dzień 6 Jelenia Góra - Gdańsk

Po śniadaniu przyjmowanie bagażu, następnie zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta. Jelenia Góra - stolica regionu z przepiękną starówką. Spacer do rynku pełnego ciekawych podcieni i arkad. Czas wolny. Około 12.30 wyjazd w kierunku Trójmiasta, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:
• przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
• 5 noclegów (pokoje dwuosobowe)
• wyżywienie 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• opiekę pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:
• dopłaty do pok. jednoosobowego – 480 zł
• kosztów realizacji programu: 440,00 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu, dla chętnych wjazd kolejką na Małą Kopę norm. 60 zł, ulg 40 zł, Sky Walk Świeradów Zdrój norm. 65 zł, ulg. 49 zł. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
• wydatków własnych
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1642
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb