Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Tatry i Pieniny

Zakopane - Bukowina Tatrzańska - Morskie Oko – Niedzica – Szczawnica - Dolina Kościeliska - Dolina Chochołowska

Termin:13 - 18.05.2022
Cena:1645 zł

Tatry są, obok Puszczy Białowieskiej, najcenniejszym przyrodniczo obiektem w Polsce, to najwyższe góry i najwyższa część Karpat, która od lat przyciąga turystów z całej Polski, a także z wielu krajów sąsiednich i z całego świata. Region zamieszkiwany przez Górali. Góralskie granie, góralskie śpiewanie, góralszczyzna daje kopa! Podczas kilkudniowego pobytu w Zakopanem poznamy kulturę góralską, odbędziemy pieszą wędrówkę po malowniczych dolinach polskich Tatr i zobaczymy najważniejsze zabytki stolicy naszych gór. Pieniny są niewielkim pod względem wysokości i powierzchni pasmem górskim o niepowtarzalnym krajobrazie oraz wyjątkowym bogactwie kulturowym i przyrodniczym, a zwłaszcza ich środkowa część. Są jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Przełom Dunajca uważany za jeden z najpiękniejszych zakątków nie tylko w Polsce, pomnik przyrody o światowym znaczeniu, a turystom wiele ekstremalnych wrażeń dostarcza spływ Dunajcem na tratwie.

Zakopane - Bukowina Tatrzańska - Morskie Oko – Niedzica – Sromowce – Szczawnica - Dolina Kościeliska - Dolina Chochołowska

Program wycieczki:

Wyjazd autokarem:

05:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
05:50 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:15 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:40 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Dzień 1 – Piątek – 13.05.22   Trójmiasto – Bukowina Tatrzańska

Przejazd do Bukowiny Tatrzańskiej z przerwą śniadaniową po drodze. Zakwaterowanie w Ośrodku na 5 noclegów, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 – Sobota – 14.05.22  Morskie Oko - Zakopane

Przejazd autokarem do Palenicy Białczańskiej, przesiadka do fasiągu - dalsza podróż do polany Włosiennica, z przystankiem przy Wodogrzmotach Mickiewicza, spacer do największego i najpiękniejszego tatrzańskiego jeziora. Wody Morskiego Oka otoczone są najwyższymi szczytami Tatr Polskich. Przejazd do Zakopanego – perła Tatr, zimowa stolica Polski. Istnieje jeszcze co najmniej kilka innych określeń dla miasta, które każdego roku odwiedzają setki tysięcy turystów. Krupówki to główna ulica Zakopanego i jeden z najbardziej rozpoznawanych symboli tego miasta. Mieszczą się tu głównie restauracje, kawiarnie, galerie sztuki i sklepy z pamiątkami. Następnie Harenda i willa „Koliba"- Muz. Tatrzańskie. Czas wolny – Gubałówka, Butorowy Wierch, Wielka Krokiew. Powrót do hotelu.

Dzień 3 – Niedziela – 15.05.22   Dolina Kościeliska - Zakopane

Śniadanie, Dolina Kościeliska – najbardziej popularna, znana, atrakcyjna i jedna z najliczniej odwiedzanych tatrzańskich dolin. Za sprawą charakterystycznej rzeźby krajobrazu jest jednym z ciekawszych miejsc w całych Tatrach. Malowniczy przełom rzeczny, wąwozy, liczne jaskinie, wysokie ściany skalne. Jest doskonałym miejscem spacerowym dla wszystkich grup turystów. Zapraszamy na wyjątkowo przyjemny, łagodny górski spacer z przewodnikiem do schroniska na Hali Ornak. Po odpoczynku powrót na parking i przejazd do Zakopanego – Czas wolny. Powrót do hotelu.

Dzień 4 – Poniedziałek – 16.05.22 Pieniński Park Narodowy – Szczawnica - Niedzica

Ok. godz. 8.30 ruszamy autokarem do Pienińskiego Parku Narodowego, spływ tratwami ze Sromowców do Szczawnicy. Spływ Dunajcem to jedna z największych atrakcji turystycznych Pienin, jednocześnie oryginalna i komfortowa forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Podczas spływu można zobaczyć najpiękniejszą część regionu, jaką jest Przełom Dunajca. Tradycja spływu na drewnianej tratwie zbudowanej z połączonych czółen sięga połowy XIX wieku. Szczawnica – zwiedzanie uzdrowiska i Muzeum Parku Narodowego. Czas wolny. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę, gdzie zobaczymy przepiękny widok na Pieniny i Tatry. Przejazd nad zaporę w Niedzicy i zwiedzane zamku z pierwszej połowy XIV w. Powrót do hotelu.

Dzień 5 – Wtorek – 17.05. 22   Dolina Chochołowska

O godz. 9.00 wyjazd w kierunku parkingu przy Siwej Polanie, spacer z przewodnikiem doliną Chochołowską do schroniska PTTK. Dolina Chochołowska jest największą i najdłuższą doliną w polskich Tatrach. Położona najdalej na zachód w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego, wzięła swoją nazwę od znajdującej się kilka kilometrów od niej miejscowości Chochołów. Przez wieki wykorzystywana była jako miejsce wypasu owiec i krów, na jej obszarze już od XVI wieku funkcjonowały ośrodki górniczo–hutnicze i znajdowały się liczne zabudowania pasterskie, przemysłowe i mieszkalne – do dnia dzisiejszego zachowała się ich znikoma ilość. Czas wolny – powrót do parkingu i przejazd do hotelu. Regeneracja sił w hotelowej strefie SPA.

Dzień 6 – Środa – 18.05.22   Bukowina Tatrzańska - Trójmiasto
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną, przejazd do Trójmiasta z przerwą na obiad.

Cena obejmuje: 

• przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
• 5 noclegów (pokoje dwuosobowe)
• wyżywienie 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• opiekę pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:

• dopłaty do pok. jednoosobowego – 250 zł
• kosztów realizacji programu: 320 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.   

wjazdu/ zjazdu fasiągiem na Morskie Oko - 100 zł/os

• spływu Dunajcem - 73 zł/os

• wydatków własnych 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:7051
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb