Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Rejs Statkiem Po Renie i Mozeli

Hannover-Kolonia-Cochem-Koblencja-Rüdesheim-Moguncja-Bonn

 

 

Termin:09 - 17.08.2022
Cena:5899 zł

HANNOVER – KOLONIA – COCHEM – KOBLENCJA – RUDESHEIM – MOGUNCJA OBERWESEL – BONN – FRANKFURT n. ODRĄ

Niemcy to kraj z nieograniczonymi możliwościami! Czy naprawdę znamy ten kraj – „naszego sąsiada" – z jego pulsującymi metropoliami, zabytkami historycznymi i perełkami architektonicznymi? Na wyciągnięcie ręki jest więcej do odkrycia i doświadczenia niż w wielu miejscach odległych podróży. Niemcy są atrakcyjnym celem podróży, ponieważ żaden inny kraj nie ma 2000 lat znaczącej historii, 4000 muzeów i 33 obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. Od Morza Północnego po Alpy, różnorodność oferują tradycyjne i rozwijające się miasta, malownicze wioski, idylliczne krajobrazy, zabytkowe pałace i zamki, a także rozległe walory artystyczne i kulturalne. Na przykład: Wyspa Muzeów w Berlinie, czy wyjątkowa idylla krajobrazu Szwajcarii Saksońskiej, albo muzyczna i teatralna metropolia Hamburga lub Schimmi & Co w Zagłębiu Ruhry. Spacer po monachijskim Viktualienmarkt, albo rejs statkiem po Renie i Mozeli lub spacery śladami Światowego Dziedzictwa UNESCO w Weimarze. Niemcy to szczęśliwy kraj, który ma prawie wszystko, a my chcemy to Państwu pokazać.

Program wycieczki:

Dzień 1 - Wtorek - 09.08.22 Gdańsk - Hannover 

Wyjazd autokaru: 

5:00 Gdańsk, przystanek KFC przy dworcu Gł.
5:25 – Sopot
5:50 - Gdynia, Dworzec Główny PKP, przy starej poczcie
6:20 - Rumia, ul. Grunwaldzka, przystanek autobusowy przy restauracji Mc Donald's
6:30 - Reda, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP (kierunek Wejherowo)
6:45 - Wejherowo, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP (kierunek Słupsk)

Wyjazd z Trójmiasta, przejazd w kierunku Niemiec przez Koszalin, Szczecin - do Hannoveru, po drodze przerwa śniadaniowa. Przyjazd w okolice Hannoveru, zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja, czas wolny.

Dzień 2 - Środa - 10.08.22 Hannover – Kolonia

Przejazd do historycznego centrum miasta – około dwugodzinne zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem – zobaczymy zabytkowy budynek dworca kolejowego z 1879 r, kościół Marktkirche i Stary Ratusz, ta część miasta przypomina czasy świetności Hannoveru. Następnie zobaczymy Holzmarkt i przespacerujemy się ulicami Burgstrasse i Kramerstrasse, aby dojść nad rzekę Leine. Przechodząc przez park dojdziemy do najładniejszego budynku w Hannoverze – Nowego Ratusza, malowniczo położonego nad stawem. Czas wolny. Przejazd do Kolonii, zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 3 - Czwartek - 11.08.22 Kolonia – check in – statek Alemannia

Kolonia to jedno z najstarszych miast w Niemczech, miasto do życia i urocza metropolia nad Renem, to więcej niż miasto katedralne. Kolonia – to dziś często bawiący się jej mieszkańcy i turyści. Serce starego miasta - katedra w Kolonii, która od 1995 roku jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO inspiruje nie tylko turystów, ale także długoletnich mieszkańców. Spacery po starówce lub wzdłuż brzegów Renu a zwłaszcza latem - mieszkańcy Kolonii spotykają się na nadreńskiej promenadzie, aby odpocząć i odetchnąć reńskim powietrzem. To szczęśliwe, kosmopolityczne i tętniące życiem miasto spogląda wstecz na 2000 lat historii. Jest tu wiele do odkrycia. Zwiedzanie miasta wg programu przewodnika z wstępami do Katedry i Rzymsko-Germańskiego Muzeum. Czas wolny, przejazd w kierunku nabrzeża „ Rheinufer" , gdzie rozpoczniemy 6-cio dniowy rejs po Renie i Mozeli z programem „ Historisches Koblenz mit „ Rhein in Flammen"– check in na statku Alemannia.
Rejs po Renie oferuje wyjątkowe wrażenia. Po drodze można doświadczyć widoku niezliczonych winnic, zamków i miasteczek. Ale najpiękniejszym odcinkiem jest środkowy Ren: znany na całym świecie z wielu zamków na wzgórzach po lewej i prawej stronie brzegu oraz ze skały Loreley.

Dzień 4 - Piątek - 12.08.22 Kolonia – Cochem

Ok. godz. 13.00 przybędziemy do malowniczo położonego miasteczka Cochem nad Mozelą.
Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowości i neogotyckiego zamku Reichsburg z XI w. Czas wolny, powrót na statek. O godz. 22.00 rozpocznie się nocny rejs do Koblencji.

Dzień 5 - Sobota - 13.08.22 Cochem – Koblencja

Ok. godz. 7.00 przypłyniemy do portu w Koblencji, gdzie nastąpi 24 godz. postój statku. Zwiedzanie historycznej części miasta z jej twierdzą „Ehrenbreitstein" z 1828r. Czas wolny. W wieczornej części programu udział w widowisku „Rhein in Flammen" - Parada statków - składająca się z maksymalnie 50 statków - meandruje wzdłuż Renu w malowniczej dolinie środkowego Renu. W sąsiednich miejscowościach Spay, Braubach, Rhens, Brey, Lahnstein i Koblenz można podziwiać fajerwerki, oświetlone budynki i oświetlone brzegi Renu. Imprezy wiejskie w miastach oferują urozmaicony program dla młodych i starszych przez cały sierpniowy weekend. Czy to na lądzie, czy na wodzie, Rhein in Flammen to wspaniałe doświadczenie!

Dzień 6 - Niedziela - 14.08.22 Koblencja – Rüdesheim

ok. godz. 7.00 wypłyniemy z Koblencji malowniczo ułożonym Renem w jego Górnej Dolinie , która uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Niemczech, do miasta Rüdesheim, które jest częścią wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto, otoczone winnicami, słynie z produkcji wina, znajduje się tu także wytwórnia brandy Asbach Uralt. Po południu udamy się na wycieczkę do winiarni na degustację lokalnego wina. Po powrocie zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny.

Dzień 7 - Poniedziałek - 15.08.22 Rüdesheim – Moguncja - Oberwesel

Ok. godz. 7.30 przypłyniemy do Moguncji. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Czas wolny. O godz. 12.00 dalszy rejs do malowniczo położonego miasteczka Oberwesel w środkowej dolinie Renu. Po południu zwiedzanie miasteczka z przewodnikiem z czasem wolnym. Wieczorny spacer promenadą. Nocny rejs do Kolonii.

Dzień 8 - Wtorek - 16.08.22 Oberwesel – Kolonia – Frankfurt n. Odrą

Podziwiając wczesnym porankiem z pokładu statku Alemannia takie miejscowości jak Königswinter i Bonn ok godz. 8.00 przybędziemy do Kolonii. Po śniadaniu opuścimy pokład statku i udamy się w podróż powrotną w kierunku Frankfurtu nad Odrą. Nocleg z obiadokolacją w hotelu.

Dzień 9 - Środa - 17.08.22 Frankfurt n. Odrą – Gdańsk

Po śniadaniu spacer po historycznym centrum. Frankfurcka starówka to jeden z piękniejszych przykładów późnośredniowiecznych rynków w tej części Europy to typowy, doskonale zachowany układ brandenburskiego miasta. Na pierwszy plan wybija się tu Kościół Mariacki, budowany przez ponad dwieście lat. Po około 2 godzinnym spacerze przejazd autokarem do Gdańska. Przyjazd w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

CENA:

- 5899,00/os. w pokoju i kabinie 2 os. pokład główny
- 8189,00/os. w pokoju i kabinie 2 os. dla 1 osoby pokład główny
- 6698,00/os. w pokoju i kabinie 2 os. pokład górny
- 9289,00/os. w pokoju i kabinie 2 os. dla 1 osoby pokład górny.

Cena obejmuje:

• przejazd komfortowym autokarem**** (odstęp między siedzeniami min. 83cm)
• poczęstunek śniadaniowy
• 3 noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
• wyżywienie (3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja)
• Rejs statkiem DCS „Alemannia" ***
• 5 noclegów w kabinach kategorii zarezerwowanej
• wyśmienita zupa w dniu zaokrętowania
• powitalny i pożegnalny koktajl
• powitanie i uroczysta kolacja
• wyżywienie składające się ze śniadania w formie bufetu, obiadu oraz kolacji
• popołudniowa kawa/herbata/ciasto na przemian z przekąską o północy zgodnie z programem wycieczki
• codziennie muzyka na żywo w Panorama barze
• imprezy i program pokładowy np. wieczór piracki, strudel jabłkowy i inne
• korzystanie z udogodnień statku, takich jak basen i leżaki
• transport bagażu między molo a kabiną podczas wsiadania i wysiadania
• opieka pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP, KL
• składka TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

• kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – 360 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
• wydatków własnych
• napoi do obiadów
• pakietu 5 wycieczek fakultatywnych podczas rejsu 750 zł/os. 

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.
Uwaga: Ogólne informacje o RFN znajdą Państwo w linku – „Przewodniki" – zachęcamy do zapoznania się.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- 170 zł dla osób w pokoju dwuosobowym, 270 zł zachorowanie na Covid-19, 340 zł zł Covid-19 obejmujące choroby przewlekłe
- 220 zł dla osób w pokoju jednoosobowym, 350 zł  zachorowanie na Covid-19, 440 zł Covid-19 obejmujące choroby przewlekłe, 

INFO: Napiwki na statku (sugerujemy 7-10 euro), napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 4 euro przy zakupie pakietu wycieczkowego).
INFO COVID: wymagany aktualny Unijny Certyfikat COVID
INFO: Rhein in Flammen – parada statków
Rhein in Flammen" można oglądać z pokładu słonecznego DCS Alemannia, z pokładu łodzi rekreacyjnej lub z lądu. Ze względów organizacyjnych władze lokalne ogłoszą dokładne procedury i pozwolenia. Miejsce cumowania DCS Alemannia bezpośrednio przy widowisku nie jest zagwarantowane i zostanie podane do ogólnej informacji w krótkim czasie przed rozpoczęciem imprezy.

INFO Statek: DCS Alemannia ***
O turystyce DCS:
założona w Niemczech w 1985 roku firma DCS Touristik obsługuje osiem rzecznych statków wycieczkowych. Organizator wycieczek specjalizuje się w wysokiej jakości wycieczkach łączonych autobusem i statkiem. W programie wycieczki grupowe, rejsy rzeczne, eventowe, objazdowe i miejskie oraz wyjazdy wellness i muzyczne. Statki operują głównie na rzekach Men, Ren i Dunaj, poszczególne trasy prowadzą również przez Wołgę i Nil.
O DCS Alemannia
MS Alemannia został zbudowany w 1971 roku, a ostatnia renowacja odbyła się zimą 2017 roku. Na pokładzie czeka na Ciebie taras słoneczny z podgrzewanym basenem. Otaczający taras promenada zachęca do relaksu i opalania. Szczególną cechą jest zadaszony pokład rufowy, na którym można zatrzymać się nawet w deszczowe dni, aby podziwiać wyjątkowy widok na Ren i Mozelę. Winda schodowa łączy pokład promenady z górnym pokładem, gdzie znajduje się recepcja, sklep pokładowy oraz kącik czytelniczy z książkami, grami planszowymi i karcianymi.
Kabiny DCS Alemannia
Wszystkie kabiny są zewnętrzne, około 12 metrów kwadratowych i mają dwa dolne łóżka. Kabiny deluxe mają około 24 metrów kwadratowych. Kabiny wyposażone są w prysznic/toaletę, suszarkę do włosów, telefon pokładowy i telewizję satelitarną. Klimatyzacja na pokładzie jest sterowana centralnie. Dopływ powietrza w poszczególnych kabinach można regulować. W ciągu dnia łóżko można złożyć do ściany, aby stworzyć domową atmosferę. Kabiny na górnym pokładzie posiadają duże panoramiczne okna, które można uchylić oraz małe, których nie można otworzyć na głównym pokładzie. Kabiny 139 i 140 mogą pomieścić trzy osoby. Kabiny te są tej samej wielkości co kabiny 2-osobowe.

Galeria zdjęć

 

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:6148
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb