Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Południowe Morawy

Strażnice - Lednice - Mikulov - Velehrad - Luhacowice - Bratysława - Kromieryż

Termin:03 - 08.07.2022
Cena:2695 zł

Toskania po sąsiedzku, czyli czeskie Morawy Południowe. Morawy to jedna z trzech, obok Bohemii i Śląska, integralnych części Republiki Czeskiej. Choć geograficznie jest nam bardzo bliska, dla wielu wciąż pozostaje nieodkryta. A szkoda, bo nawet krótka wizyta gwarantuje niezapomniane przeżycia. Jest to region słynący z produkcji wina, atrakcji turystycznych, pięknych zamków i pałaców, ciągle żywych tradycji ludowych oraz dziedzictwa UNESCO. Charakteryzuje się pewną specyficzną odrębnością kulturową w porównaniu do pozostałych części Republiki Czeskiej. Folklor nie jest tu wyłącznie sztucznym przedstawieniem dla turystów, ale prawdziwą częścią składową tutejszej rzeczywistości. Zwyczaje i obrzędy przekazywane z pokolenia na pokolenie są treścią festiwali, które zyskały już dawno międzynarodową renomę. Wizerunek regionu uzupełniają ludowe stroje, architektura i muzyka oraz liczne festiwale folklorystyczne. Tradycje winiarskie sięgają na Morawach starożytności, a w średniowieczu kontynuował je m.in. zakon templariuszy. Uprawom winorośli sprzyja łagodny klimat, pagórkowate ukształtowanie terenu oraz odpowiednia gleba, a pokryte winnicami wzgórza są istotnym elementem krajobrazu Moraw Południowych. A tam gdzie winorośl, tam też są winne piwnice.

Podczas tej podróży poznamy Południowe Morawy z wieloma zawartymi w programie atrakcjami. Poznamy malowniczy krajobraz Moraw Południowych, stare zamki i parki. Zapraszamy na 3 degustacje wina, romantyczną kolację w zabytkowej piwnicy z winami oraz pożegnalną kolację z muzyką i degustacją oraz bezpłatnymi napojami, winem, piwem, drinkami od 18-23:00 każdego wieczoru w hotelu.

Strażnice - Lednice - Mikulov - Velehrad - Luhacowice - Bratysława - Kromieryż  

Program wycieczki:

Wyjazd autokarem: 

05:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
05:50 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:15 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:40 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Dzień 1 Niedziela  03.07.22   Trójmiasto – Strażnice

Przejazd w okolice Strażnic z przerwą śniadaniową po drodze. Po zakwaterowaniu się w swoim pokoju, zgodnie ze starą tradycją zostaniemy powitani kieliszkiem mocnej śliwowicy i kawałkiem tradycyjnego weselnego chleba. Kolacja w hotelu.

Dzień 2 Poniedziałek  04.07.22   Morawy - kraina wina, zamków i parków

Po śniadaniu rozpoczniemy wycieczkę do najpiękniejszego zamku w Czechach - zamku Lednice - dawnej letniej rezydencji Lichtensteinów. Po zwiedzaniu zamku odwiedzimy również inspirujący Park - zwany Rajskim Ogrodem lub Ogrodem Europy. Po południu odwiedzimy przepiękny Czeski Pałac Republiki w Valticach i „miasto Mikulov z zapachem południa". Pejzaż miasta wyznacza potężny barokowy zamek którego masywna sylwetka jest widoczna już z daleka. Swego czasu w jego murach gościł szereg osobistości, jak choćby francuski cesarz Napoleon. Ogród zamkowy w Mikulovie jest jednym z największych ogrodów zamkowych w Republice Czeskiej.. Historyczne centrum miasta tworzą piękne renesansowe i barokowe kamienice, rynek główny zdobi barokowa Kolumna Trójcy Świętej. Wieczorem zapraszamy na romantyczną kolację i degustację wina w rezerwacie zabytków 80 historycznych piwnic winnych z XVI wieku w Petrovie .

Dzień 3 Wtorek  05.07.22  Kanał Bata i Strażnice

Dzisiaj udamy się w rejs po Kanale Bata, nazwanym na cześć światowej sławy czeskiego przemysłowca Tomasa Bata. Unikatowa droga wodna położona na wschodnich Morawach łączy spokojny rejs ze zwiedzaniem piwniczek winnych, wśród przepięknej przyrody czy wycieczką, w czasie której zobaczymy ciekawe zabytki. Kanał im. Baty to zabytek techniki, który łączy 60-kilometrowy odcinek między Otrokovicami i Sudomericami. Wybudowany w 1938 r. Po południu odwiedzimy Strażnice - spacer ze zwiedzaniem miasteczka. Program dopełni romantyczny spacer po parku zamkowym ze zwiedzaniem skansenu i małą degustacją wina w zabytkowej zamkowej piwnicy winnej z jedną z największych kolekcji beczek w Republice Czeskiej.

Dzień 4 Środa  06.07.22  Bratysława

W dniu dzisiejszym odwiedzimy stolicę Słowacji - Bratysławę. Pierwsze wzmianki o Bratysławie pochodzą z 907 roku. Miasto znajduje się w południowo-zachodniej części kraju, po obu stronach Dunaju i zamieszkuje je ok. 440 tys. mieszkańców. Podczas zwiedzania zobaczymy katedrę św. Marcina, Bramę Michalską, Stary Ratusz, Rynek, Bratysławski Zamek i jeszcze wiele innych ciekawostek. Czas wolny. Powrót do Strażnic na kolację i nocleg.

Dzień 5 Czwartek  07.07.22 Klasztor Velehrad i uzdrowisko Luhacovice

Po śniadaniu zobaczymy drugi co do wielkości klasztor w Czechach, Velehrad. Bazylika w Velehradzie związana jest osobami świętych Cyryla i Metodego, apostołów Słowiańszczyzny. Wystrój wnętrza w latach 1684-89 zaprojektował Giovanni Pietro Tencalla i był ono dziełem m.in. wybitnego śląskiego malarza Michaela Willmanna i rzeźbiarza Michaela Mandika. W 1990 roku Jan Paweł II odwiedził bazylikę najstarszego klasztoru cystersów na Morawach. Po południu odwiedzimy najstarsze uzdrowisko na Morawach - Luhacovice. Na terenie Luhacovic znajduje się 16 rodzajów źródeł wód mineralnych. Wieczorem oczekiwać będzie na Państwa uroczysta kolacja i impreza pożegnalna z muzyką cymbałową, morawskimi specjałami, winem i piwem.

Dzień 6 Piątek 08.07.22 Kromieryż – Trójmiasto

Ok. godziny 8:00 rozpoczniemy naszą podróż do domu z wieloma nowymi wrażeniami, które pozyskaliśmy podczas poznawania najciekawszych miejsc na Południowych Morawach. Kończąc nasz pobyt na Morawach nie sposób ominąć Kromieryż, należący niewątpliwie do najpiękniejszych miast Republiki Czeskiej. Malownicze, historyczne centrum z domami mieszczańskimi z podcieniami, monumentalny pałac arcybiskupi, wyjątkowe ogrody, rozścielające się wokół oraz arcybiskupie piwnice z wyjątkowym winem. To Hanackie Ateny - miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na swoje spektakularne piękno i przepych. Po drodze przerwa obiadowa, przyjazd do Trójmiasta w godzinach późno- wieczornych.

Cena: 2695,00 zł/os.

Cena obejmuje: 

• przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
• 5 noclegów (pokoje dwuosobowe)
• wyżywienie 5 x śniadanie, 3 x obiadokolacja w hotelu
• 1 x romantyczna kolacja w historycznej winnicy z degustacją wina i muzyką
• 1 x pożegnalna kolacja w hotelu z muzyką na cymbałach i pieczonym prosiakiem
• napoje – wino, piwo, woda, drinki w hotelu od 18:00 do 23:00 – nielimitowane
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• opiekę pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, KL, BP 

Cena nie obejmuje:

• dopłaty do pok. jednoosobowego – 350 zł
• kosztów realizacji programu: 280 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
• wydatków własnych

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:838
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb