Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Kotlina Kłodzka i Morawy

Wrocław - Polanica Zdrój – Wambierzyce - Moravski Kras – Międzygórze – Lądek Zdrój – Maria Śnieżna – KŁodzko

Termin:07 - 12.10.2022
Cena:1800 zł

WROCŁAW - POLANICA ZDRÓJ – WAMBIERZYCE – KUDOWA ZDRÓJ CZEREMNA – DUSZNIKI ZDRÓJ – MORAVSKI KRAS – MIĘDZYDÓRZE – LĄDEK ZDRÓJ – MARIA ŚNIEŻNA – KŁODZKO

Dolny Śląsk najbardziej zasobny w zabytki i piękne krajobrazy, południowo – zachodni region Polski. Liczne zamki miasta i miasteczka, urocze zakątki, skałki i cuda przyrody. Turystycznie region najbardziej uczęszczany od Karkonoszy, Legnicy i Świdnicy czy Książa po Góry Sowie. Historyczna Kotlina Kłodzka – okolona z czterech stron górami: Orlickimi, Stołowymi, Sowimi oraz masywem Śnieżnika, znana jest przede wszystkim jako centrum miejscowości uzdrowiskowych takich jak: Lądek, Duszniki czy Polanica. Nie mniej znane są Sanktuaria Maryjne w Wambierzycach czy Bardo Śląskie. Atrakcją regionu są również Rezerwaty Skalne takie jak Szczeliniec czy Błędne Skały oraz liczne zabytki militariów i kultury po obu stronach granicy. Morawy to jedna z trzech, obok Bohemii i Śląska, integralnych części Republiki Czeskiej. Choć geograficznie jest nam bardzo bliska, dla wielu wciąż pozostaje nieodkryta. A szkoda, bo nawet krótka wizyta gwarantuje niezapomniane przeżycia. Jest to region słynący z produkcji wina, atrakcji turystycznych, pięknych zamków i pałaców, ciągle żywych tradycji ludowych oraz dziedzictwa UNESCO. Charakteryzuje się pewną specyficzną odrębnością kulturową w porównaniu do pozostałych części Republiki Czeskiej.

Program wycieczki:

Wyjazd autokarem: 

05:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
05:50 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:15 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:40 – Gdańsk Gł. KFC

Dzień 1 – Piątek – 07.10.22

Przejazd z Trójmiasta do Polanicy Zdroju z przerwą śniadaniową po drodze, zakwaterowanie na 5 noclegów w pensjonacie Beata.

Dzień 2 – Sobota – 08.10.22

Wambierzyce – Śląska Jerozolima – Bazylika Nawiedzenia NMP, ruchoma szopka w centrum wsi, 76 kaplic kalwarii na wzgórzach nad Cedronem. Widokowy przejazd autokarem przez Góry Stołowe. Kudowa Zdrój – jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce, Kaplica Czaszek w Czermnej. Widokowy przejazd przez Góry Orlickie do Dusznik Zdroju – Dworek Chopina.

Dzień 3 – Niedziela – 09.10.22

Moravski Kras to największy i najpiękniejszy obszar krasowy w środkowej Europie. Przejazd na Morawy z przerwą w Litomyślu – spacer po dziedzińcach renesansowego zamku. Następnie Skalny Młyn skąd dojedziemy mini-ciuchcią do kompleksu jaskiń Moravskiego Krasu. Główną atrakcją turystyczną jest słynna przepaść Macocha o głębokości 138 metrów, z którą wiąże się przerażająca legenda i do której dotrzemy kolejką górską. Moravski Kras jest niezwykłym miejscem, które oczaruje każdego turystę. Zwiedzając Jaskinię Punkvy znajdziemy się w niezwykłym, tajemniczym świecie, na dnie przepaści Macocha, która powstała przez zawalenie się stropu dużej jaskini. Przepłyniemy przez trzy jeziora aż do bajkowej Groty Masaryka. Oczarują nas olbrzymie stalagmity, stalaktyty i stalagnaty o najdziwniejszych kształtach.

Dzień 4 – Poniedziałek – 10.10.22

Zwiedzanie Starego Miasta we Wrocławiu. Spacer po zabytkach Ostrowa Tumskiego, Katedra św. Jana Chrzciciela, kościół św. Bartłomieja i św. Krzyża, Rynek i wrocławskie ZOO – Afrykanarium.

Dzień 5 – Wtorek – 11.10.22

Międzygórze – miasteczko w charakterystycznym stylu tyrolskim z największym wodospadem w
Sudetach w skalistym wąwozie u stup Śnieżnika oraz Iglicznej z Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej i
cudowna figurką ukoronowaną przez Jana Pawła II w 1983 r. Lądek Zdrój to przepięknie
odrestaurowane miasto w województwie dolnośląskim, położone u podnóża Gór Złotych, które
otrzymało prawa miejskie w XIII wieku, a od XV w. znane uzdrowisko, najstarszy zakład
przyrodoleczniczy „Jerzy" powstał w 1498 r. W Lądku Zdroju leczyli się: cesarzowa Katarzyna II,
cesarz Aleksander I, królowie pruscy, Goethe, a nawet John Quincy Adams – prezydent USA. Kłodzko
– XIV w. miasteczko, zabytkowa starówka, fortyfikacje i twierdza z czasów pruskich ( jedno z miejsc
akcji filmu „Czterej pancerni i pies".

Dzień 6. – Środa – 12.10.22

Po śniadaniu przyjmowanie bagażu, ze smutkiem że tak krótko i z nadzieją że wrócimy tu jeszcze żegnamy się z tym przepięknym regionem, wyjazd w kierunku Trójmiasta z przerwą na obiad. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje: 

• przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
• 5 noclegów (pokoje dwuosobowe)
• wyżywienie 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• opiekę pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, KL, BP

Cena nie obejmuje: 

• dopłaty do pok. jednoosobowego – 370 zł
• kosztów realizacji programu: około 250 zł  + 130 zł jaskinia Moravsky Kras (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide). Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
• wydatków własnych
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Organizator nie odpowiada za to, iż ze względu na czas pandemii, niektóre obiekty mogą być niedostępne dla zwiedzających.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:6157
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb