Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

WIELKOPOLSKA 2 DNI

POZNAŃ – ROGALIN – KÓRNIK 12-13.06.

Termin:12 - 13.06.2021
Cena:549 zł

POZNAŃ – ROGALIN – KÓRNIK

To region z wieloma cennymi zabytkami, zamkami i pałacami z historyczną pierwszą stolicą Polski w Gnieźnie. Region obfituje także w cenne obszary przyrodnicze z dwoma parkami narodowymi: Wielkopolskim i fragmentem Drawieńskiego. Stolicą regionu jest Poznań – najważniejszy w Polsce ośrodek targowy... To również region wielkiej historii, gdyż właśnie na tej ziemi „zaczęła" się Polska. Tu na turystę czekają liczne przygody podczas odkrywania zamków i pałaców, urokliwych miasteczek. Katedra w Gnieźnie, miejsce koronacji polskich królów, najstarsza w Polsce katedra w stolicy województwa Poznaniu, będąca zarazem mauzoleum Mieszka I i Bolesława Chrobrego, uznany za Pomnik Historii Ostrów Lednicki to bez wątpienia najważniejsze atrakcje Szlaku Piastowskiego liczącego 25 obiektów. Stanowi on główny trakt turystyki kulturowej w regionie i najstarszy tego typu w kraju.

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd autokarem:
06:00 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
06:30 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:50 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
07:15 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Przejazd autokarem do stolicy wielkopolski Poznania z przerwą śniadaniową po drodze. Spotkanie z przewodnikiem przy katedrze na wyspie Ostrów Tumski. Bazylika
archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła – jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarsza Polska katedra z 968 roku. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski i miejscem chrztu Mieszka I, jak również miejscem gdzie zostało założone państwo Polskie. Następnie: Zamek Królewski, Stary Rynek ze znanym Ratuszem, Collegium Minus. Czas wolny. Przejazd do Hotelu.

Dzień 2
Zamek w Rogalinie. Choć Rogalin ma XIII-wieczną metrykę, to jego historia zaczęła się w 1768 r., kiedy dobra rogalińskie zakupił Kazimierz Raczyński starosta generalny Wielkopolski. Jego stanowisko wymagało godnej rezydencji położonej stosunkowo niedaleko Poznania, gdzie na co dzień urzędował. Budowa trwała wiele lat, z biegiem czasu unowocześniano ją, aż ostatecznie prace zakończyły się w 1815 r. Dziś można zwiedzać pałac i cieszyć oczy pięknie odrestaurowanymi wnętrzami. Największe wrażenie na zwiedzających robi przepiękna Biblioteka. Odwiedzimy również galerię obrazów, wybudowaną przez Edwarda Aleksandra, a pretekstem do tego był zakup obrazu Jana Matejki „Dziewica Orleańska". Największa sala została zaprojektowana tak, aby umożliwić ekspozycję tego największego dzieła. Jego powierzchnia wynosi blisko 47 m². Oprócz Dziewicy Orleańskiej znalazło się tu ponad 500 dzieł, które zbierał przez ponad 50 lat. Dziś zobaczymy tu dzieła J. Malczewskiego, O. Boznańskiej, L. Wyczółkowskiego i wielu innych zarówno polskich jak i europejskich artystów. Ostatnim z obiektów jest powozownia, gdzie zgromadzono kolekcję zabytkowych pojazdów należących do właścicieli Rogalina. Spacer po przepięknym parku składającym się z dwóch ogrodów: w stylu francuskim i angielskim i wielowiekowymi dębami owianymi legędą o... . Zamek w Kórniku. Gdyby urządzić galę gwiazd, to na czerwonym dywanie największą furorę zrobiłaby Biała Dama z Kórnika. Zdecydowanie to najsłynniejsza celebrytka światka z zaświatów. Mowa oczywiście o duchu należącym do Teofili z Działyńskich Szołdrskiej - Potulickiej - dawnej właścicielki dóbr kórnickich. Siedzibą Białej Damy jest zamek w Kórniku, położony w jednym z najpiękniejszych parków w Polsce. Kórnicki zamek jest wyjątkowym zabytkiem kultury i sztuki, nie tylko ze względu na architekturę i zbiory muzealne, ale i na mieszczącą się w nim bogatą w cenne woluminy bibliotekę. Zamek jest zabytkiem klasy zerowej. Będący kompilacją różnych wzorów i stylów architektonicznych, uważany za jeden z najpiękniejszych polskich przykładów nowożytnej architektury neogotyckiej. Arboretum Kórnickie to niezwykły, przebogaty ogród botaniczny gromadzący rośliny drzewiaste - najstarsza tego typu kolekcja w Polsce Turyści przyjeżdżają tu o każdej porze roku, ale najwięcej atrakcji jest w maju, miesiącu magnolii, lilaków i różaneczników, kiedy drzewa i krzewy obsypują się kwiatami. Festiwal kwitnienia rozpoczynają oczywiście magnolie. Najcenniejszym okazem jest najstarsza z nich, 164-letnia magnolia drzewiasta, ale olbrzymie wrażenie robią też 80-letnie drzewa magnolii pośredniej rosnące przy samym zamku. W maju kwitną również lilaki, których najbogatszy w Polsce zbiór znajduje się właśnie w Kórniku. Powrót do Trójmiasta w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
  • 1 nocleg w Hotelu - pokoje dwuosobowe
  • wyżywienie 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja
  • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
  • opiekę pilota - ATS Service
  • ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:

  • dopłaty do pok. jednoosobowego – 110 zł
  • kosztów realizacji programu: 105 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, system słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych wydatków własnych

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:28607
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb