Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Warmia mało znana – rowerem – Green Velo

Activo - wycieczka rowerowa do Królestwa Rowerowego Warmii

Termin:11 - 12.06.2022
Cena:410 zł

Pieniężno – Żywkowo – Górowo Iławieckie – Lidzbark Warmiński - Krosno

Warmia znana z niezwykłego bogactwa przyrody, jezior i pagórkowatego terenu, który sprzyja wycieczkom rowerowym. Północno-wschodnia część regionu, od Pieniężna do Lidzbarka Warmińskiego, to malownicze tereny Wzniesień Górowskich. W krajobrazie zobaczymy rozległe i otwarte przestrzenie, a w tej części Królestwa szczególnie godne uwagi są dwa miasta: Pieniężno i Górowo Iławeckie. Znajdziemy w nich ciekawe muzea, zabytki gotyckie i pozostałości dawnej zabudowy średniowiecznej. Odwiedzimy w pobliżu granicy z Rosją wieś Żywkowo - Europejską Wieś Bociania. Mieszka w niej 30 mieszkańców i ok. 160 bocianów.

Program wycieczki:

Długość trasy: 1 dzień – 50km, 2 dzień - 52 km
Nawierzchnia: asfalt/kostka/drogi gruntowe
Rekomendowany rodzaj roweru: trekkingowy/turystyczny

Uwaga ! obowiązkowa kamizelka odblaskowa

Dzień 1. 22.05.21 Sobota

Wyjazd autokaru:

Rumia, Dworzec PKP - godz. 06:00
Gdynia, Dworzec PKP - godz. 06:30
Gdańsk Główny, Parking przy ECS - godz. 07:15
Możliwość wsiadania w innych miejscach po wcześniejszym uzgodnieniu !

Program wyjazdu:

Przejazd autokarem do Pieniężna z przerwą śniadaniową po drodze. Zwiedzanie miasteczka, którego powstanie datuje się na 1312 rok. Zobaczymy najciekawsze miejsca i poznamy ich historię. Po zwiedzaniu powrót do autokaru i przygotowanie rowerów do dzisiejszej wycieczki. Z Pieniężna pojedziemy szlakiem Green Velo w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, za miejscowością Kandyty pozostawimy GV i skierujemy się w kierunku granicy z Rosją do bocianiej stolicy Polski – wsi Żywkowo. Zobaczymy Ścieżkę Edukacyjną Bociana, ciekawą kapliczkę grekokatolicką i odwiedzimy Gospodarstwo Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz zapoznamy się z tematem: jak bociany dzieci roznoszą? Następnie przerwa obiadowa – serwowana z pokładu autokaru. Po odpoczynku bo za nami już ponad 50 km., dla chętnych i wytrzymałych dalsza jazda rowerem do Górowa Iławieckiego – miasta wielu kultur, a dla strudzonych wysiłkiem dnia dzisiejszego przejazd autokarem. Zwiedzanie Górowa Ił. – miasta leżącego na skrzyżowaniu dwóch szlaków handlowych, które prawa miejskie otrzymało już w 1335 roku i szczyci się do dziś bogatą historią. Po czasie wolnym przejazd na nocleg do hotelu Górecki w Lidzbarku Warmińskim – zakwaterowanie, obiadokolacja. Możliwość odwiedzin Term Warmińskich znajdujących się w pobliżu.

Dzień 2. 23.05.21 Niedziela

Po niedzielnym śniadaniu o godz. 08.30 z parkingu hotelowego rozpocznie się dzisiejsza wycieczka – przejazd do centrum Lidzbarka W. – krótki rekonesans, a następnie przejazd po przepięknym regionie Królestwa Rowerowego Warmii. Początkowo udamy się częścią czerwonego szlaku nr. 1, przez Wielochowo, Runowo i Kaszyny – piękne wsie warmińskie, usytułowane na malowniczo pagórkowatych terenach zachodniej Warmii do szlaku „Zwiniętych Torów" i dalej w kierunku Ornety do wsi Krosno, gdzie po przejechaniu ok. 50 km zakończymy naszą warmińską przygodę. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego z 1720 roku nazywanego często „Małą Św. Lipką" , jest to jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych na Warmii, znany również z serialu „Siła Wyższa" o zakonnikach z Piotrem Fronczewskim. Przerwa obiadowa „ Mała Biesiadka" z ogniskiem – załadunek rowerów i powrót do Trójmiasta. Zakończenie wycieczki ok. godz. 20.00

Cena: 410 zł/os.

Cena obejmuje:

 • transport uczestników autokarem
 • 1 nocleg w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem i obiadokolacją
 • transport rowerów w specjalistycznej przyczepie
 • instruktora/pilota prowadzącego wycieczkę rowerową
 • ubezpieczenie NNW
 • realizacje programu

Cena nie obejmuje:

 • dopłaty do pok. jednoosobowego – 85 zł
 • kosztów realizacji programu: 95 zł - usługi przewodnickie, 2 x "Mała Biesiadka " - gorąca zupa, porcja kiełbasy, napoje, dodatki – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu.
 • napoi do posiłków
 • ewentualnych kosztów wstępów
 • wydatków własnych

Wycieczkę realizujemy przy zgłoszeniu się minimum 20 osób i sprzyjającej pogodzie

 

Galeria zdjęć

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1617
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb