Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

MAŁOPOLSKI PRZEŁOM WISŁY

Janowiec-Nałęczów-Puławy-Zamość–Lublin-Kozłówka 20.04-24.04.2022

Termin:20 - 24.04.2022
Cena:1350 zł

Program wycieczki:

JANOWIEC - NAŁĘCZÓW - KAZIMIERZ DOLNY - PUŁAWY - ZWIERZYNIEC - ZAMOŚĆ – LUBLIN - KOZŁÓWKA

Wyjazd autokarem:
06:00 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
06:30 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:50 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
07:15 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP


Dzień 1 - Poniedziałek - 20.04.2022
Przejazd autokarem z przerwami do Janowca – zwiedzanie z przewodnikiem ruin zamku rodziny Firlejów. Budowę zamku w 1508 rozpoczął Mikołaj Firlej, późniejszy starosta kazimierski. Kontynuował ją jego syn, wojewoda ruski Piotr Firlej. Był to późnogotycko-renesansowy zamek obronny, ufortyfikowany przez basteje wysunięte przed linię murów. Przejazd w okolice Lublina, zakwaterowanie na 4 noclegi w Hotelu – obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 - Wtorek - 21.04.2022
Po śniadaniu, przejazd do Nałęczowa - Nałęczów znany jest przede wszystkim z rozlewni lubianej przez większość Polaków wody mineralnej i ze swojego uzdrowiskowego charakteru. Nałęczów to także urzekająca przyroda, specyficzna architektura i natchnienie wielu znanych pisarzy jak: Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus czy Stefan Żeromski. Zobaczymy tam Park Zdrojowy z palmiarnią, która służy także jako pijalnia drogocennych dla zdrowia wód mineralnych. Nie pominiemy również Starych Łazienek Żelazistych, wybudowanych w latach 1817-1820, Pałacu Małachowskich oraz Alei Lipowej z jej charakterystyczną zabudową. Po przerwie udamy się do Kazimierza Dolnego. Kazimierz Dolny to perła polskiego renesansu. Rocznie miasteczko odwiedza ponad milion turystów, zobaczymy Rynek z zabytkowymi kamieniczkami w stylu "renesansu naiwnego" i studnią. Najsłynniejsze punkty przy rynku i okolicach to kamienice Przybyłów z 1618 roku, kamienica Celejowska, obecnie siedziba Muzeum Regionalnego, Dom Górskiego, Kamienica Biała, kościoły farny i Św. Anny oraz Mały Rynek. Odwiedzimy również Zamek, a właściwie jego ruiny z XIV-XVI wieku, Basztę z XIII wieku, część zabudowań zamkowych i Górę Trzech Krzyży z dość stromym wejściem po wąskich schodach. Widok ze szczytu wart jest trudów podczas wspinaczki. Czas wolny. Następnie udamy sie do Puław – zwiedzanie Zespołu Pałacowo Parkowego Książąt Czartoryskich. Dzieje zespołu pałacowo-parkowego w Puławach sięgają XVII wieku, kiedy w latach 1676-79 marszałek Stanisław Herakliusz Lubomirski wybudował barokowy pałac pół obronny wg projektu Tylmana z Gameren. Powrót do Hotelu.

Dzień 3 - Środa - 22.04.2022
Po śniadaniu przejazd do Szczebrzeszyna, gdzie zapoznamy się z historią znanego w całym kraju chrząszcza, krótki pobyt. Przejazd do Zwierzyńca – zobaczymy kościół na Wyspie p.w. św. Jana Nepomucena. Jest on prawdopodobnie najbardziej znanym zabytkiem w Zwierzyńcu i ciekawym miejscem także ze względu na interesującą historię. Barokowy budynek z XVIII wieku pierwotnie był teatrem. Powstał na życzenie Marysieńki, późniejszej królowej, żony Jana III Sobieskiego, w czasach, gdy mężem jej był Jan Sobiepan Zamoyski. Marysieńka chciała mieć w Zwierzyńcu staw z wyspą i teatrem na wodzie. Budowla zmieniła przeznaczenie wiek później – kościołem stała się w podzięce za przyjście na świat syna Tomasza Antoniego Zamoyskiego. Została rozbudowana, stanęła przed nią kamienna kropielnica, a wnętrze ozdobiły XVIII-wieczne polichromie Łukasza Smuglewicza. Zobaczymy również budynek zarządu Ordynacji Zamojskiej oraz pałac Plenipotenta zbudowany w stylu szwajcarskim, jest siedzibą dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego. Atrakcją turystyczną jest też browar w Zwierzyńcu. W budynku z XIX w. nadal warzone jest piwo, którego można skosztować w znajdującym się na terenie browaru barze. Czas wolny. Zamość - zwiedzanie z przewodnikiem miasta hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. Zamość nazywany „Perłą Renesansu", jest jednym z najpiękniejszych miast Polski. Zostało ono starannie zaplanowane pod względem urbanistycznym, a tutejsza starówka to renesans w pigułce. Czas wolny – powrót do Hotelu.

Dzień 4 - Czwartek - 23.04.2022
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lublina z przewodnikiem. Stare Miasto jest zdecydowanie najpiękniejszą częścią Lublina. Nie jest to jednak najstarszy obszar Lublina. Znaleziska archeologiczne potwierdzają, że pierwsze osady istniały na Wzgórzu Czwartek, Grodzisku oraz na terenie dzisiejszego zamku. Lubelskie Stare Miasto jest jednym z najlepiej zachowanych zabytkowych zespołów urbanistycznych w Polsce. Zachwyca nie tylko miejscowych, ale przede wszystkim polskich i zagranicznych turystów, którzy coraz tłumniej przybywają do Lublina. Zobaczymy Zamek Lubelski, Bramę Krakowską, Wieżę Trinitarską z Kamieniem Nieszczęścia, Pałac Łokietka, Archikatedrę, Teatr Stary Trybunał Koronny, Piwnice pod Fortuną, Bazylikę, zabytkowe kamienice. Czas wolny – powrót do Hotelu.

Dzień 5 - Piątek - 24.04.2022
Po śniadaniu przejedziemy do Kozłówki, gdzie zwiedzimy Zespół pałacowo parkowy Zamoyskich. Pałac w Kozłówce to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce. Położony jest w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. W szczycie świetności pałacowe ściany zdobiło około 1000 malowideł, do dziś udało się zachować około 460. Po zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do Trójmiasta z przerwą na obiad. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena: 1 350zł/os.

Cena obejmuje:

• przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
• 4 noclegi w Hotelu (pokoje dwuosobowe)
• wyżywienie 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• opiekę pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:

• dopłaty do pok. jednoosobowego – 200 zł
• kosztów realizacji programu: 250 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Organizator nie odpowiada za to, iż ze względu na porę zwiedzania ( kwiecień ) oraz na czas pandemii, niektóre obiekty mogą być niedostępne dla zwiedzających.

 

• wydatków własnych

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:3059
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb