Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

BKW FINLANDIA - FESTIWAL OPEROWY W SAVONLINNA

FINLANDIA - FESTIWAL W SAVONLINNA 01.07 - 05.07.21

Termin:01 - 05.07.2021
Cena:5095 zł

Finlandia to przede wszystkim przyroda, las i woda, tysiąc labiryntów Saimaa, 6500 Wysp Alandzkich, wyjątkowa flora i fauna, tętniąca życiem kulturalnym metropolia Helsinki, ale także fascynująca historia i nowoczesność. Pokonajmy ciekawość i poznajmy wakacyjny kraj pełen tradycji.

FESTIWAL OPEROWY W SAVONLINNA

Dzień 1 – 01.07.21 Czwartek – Gdańsk – Turku - Helsinki

Zbiórka uczestników o godz. 04:30 na lotnisku w Gdańsku (meetingpoint). Check in, wylot samolotu linii Wizzair o godz. 06:20 do Turku. Przejazd autokarem do Helsinek. Stolicę Finlandi zwiedzimy z przewodnikiem, rozpoczniemy od Starego Miasta: przejście Esplandami do teatru szwedzkiego, dalej przez Kamppi do Kościoła w Skale, następnie przejście przy takich obiektach jak: Fiński Parlament, pomnik Mannerheima, Główny Dworzec Kolejowy, Teatr Narodowy, muzeum Ateneum, dalej przejście do placu Senackiego, Katedra Luterańska, przejście do Soboru i powrót na Kauppatori. Czas wolny. Przejazd do Hotelu „ Scandic Grand Marina" w Helsinkach.

Dzień 2 – 02.07.21 Piątek – Helsinki – Lappeenranta – Savonlinna

Żegnamy stolicę, przejazd do drugiego najstarszego miasta Finlandii – Porvoo. Jego malowniczo ułożone uliczki z kolorowymi drewnianymi domkami twarzą wspaniałe malownicze widoki i budzą uznanie. Porwoo zaliczane jest do klejnotów położonych na południowym wybrzeżu . Dalszy przejazd z krótkimi postojami w Lappeenranta i Imatra i widokowym wodospadem na rzece Vuoksi. Dalej pojedziemy przez przepięknie ułożone z lasów i jezior tereny południowej Finlandi z malowniczymi wysepkami połączonymi ze sobą mostami i nasypami położonymi w gminie Punkaharju do Hotelu „ Summer Hotel Tott" w Savonlinnie na 2 noclegi.

Dzień 3 – 03.07.21 Sobota – Savonlinna – opera

Dziś poznają Państwo Savonlinnę, zwiedzimy miasto i jego perełkę zamek Olavlinna. Na koniec godzinny rejs statkiem po malowniczym labiryncie wysp położonych wokół miasta i zamku, przy odrobinie szczęścia może uda się nam zobaczyć Saimaa Robbe. Czas wolny. Powrót do Hotelu, wcześniejsza obiadokolacja i późniejsze przygotowania do spektaklu „ Carmen - Georges Bizet" . Wyjście uczestników z hotelu o godz. 17.30, odległość 800m pokonamy w formie spaceru nie zważając na aktualnie panujące warunki atmosferyczne. Rozpoczęcie widowiska o godz. 19:00, a po jego zakończeniu powrót do Hotelu według własnej interpretacji.

Dzień 4 - 04.07.21 Niedziela – Savonlinna – Mikkeli – Lahti – Turku

Po śniadaniu opuścimy przepięknie położoną Savonlinnę i udamy się w kierunku miejscowości Mikkeli, która został założona w 1838r - krótki postój – zwiedzimy Stare miasto z jego neogotycką Katedrą z 1897 roku. Przejazd do Lahti zwiedzanie kompleksu skoczni „ Salpausselka", które były czterokrotnie arenami MŚ w narciarstwie klasycznym. Przejazd do Hotelu Scandic w Turku na nocleg.

Dzień 5 – 05.07.21 Poniedziałek – Turku – Gdańsk

Po późniejszym śniadaniu udamy się do centrum najstarszego fińskiego miasta - Turku na zwiedzanie pierwszej od 1809r stolicy Finlandii, położonej u ujścia rzeki Aurajoki. Zobaczymy najciekawsze zbytki jak: Zamek Turunlinna z XIII – IV w. okres jego świetności przypadał na połowę wieku XVI, podczas panowania księcia Jana III Wazy i Katarzyny Jagiellonki i katedrę z 1250r. Czas wolny na Starówce. Po południu udamy się na regionalny posiłek w formie obiadu. Ok. godziny 16.00 przejazd na lotnisko w Turku, meetingpoint i odlot o 18:55 do Gdańska superszybkim połączeniem. Przylot o godz. 19:20 – zakończenie wycieczki .

Cena obejmuje:
- przelot samolotem linii lotniczych Wizzair (Gdańsk – Turku - Gdańsk), bagaż podręczny (do 10 kg, wymiary: 40cm x 25 cm x 20 cm) – cena biletu z dn. 13.11.20
- przejazdy komfortowym autokarem ****(odstęp między siedzeniami min 87cm)
- 4 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu ***/****
- regionalny poczęstunek w formie lunchu
- wyżywienie (4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja)
- opiekę pilota/przewodnika
- ubezpieczenie NNW, KL, BP (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)

- składka na TFG i TFP 20 zł

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu (bilety wstępu, rejsów, usługi lokalnych przewodników, prelekcje, system tour guide) – 100 €, płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
- bilet wstępu do opery w zamku olavlinna – gr.5 - 470zł / gr.3 - 615zł - wg zamówienia – (koszt nie podlega zwrotowi)
- napoi do posiłków

Zapisy na wycieczkę do 15.01.2021

Umowy i I wpłata do 15.03.2021, II wpłata do 15.05.2021
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1199 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony): jeśli chcemy wziąć więcej bagażu należy dopłacić 463 zł – razem w obie strony / waga: do 20 kg

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- 135 zł dla osób w pokoju dwuosobowym, 270 zł obejmujące choroby przewlekłe, 80zł Covid 19
- 165 zł dla osób w pokoju jednoosobowym, 330 zł obejmujące choroby przewlekłe,100zł Covid 19

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności organizacji programu!

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:3074
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb