Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Pielgrzymki Autokarowe

„Jesteście jedni dla drugich pielgrzymami,
którzy różnymi drogami zdążają w trudzie na to samo spotkanie„

                                                               Antoine de Saint-Exupery

By podążać należy ruszyć. Ale jak wspomniał cytowany pisarz: „jedni dla drugich" – czyli razem. Trzeba ruszyć razem.

Można to zrobić na wiele sposobów i możliwości. Współczesność niesie ze sobą ogromny wachlarz wyborów. To jest, by tak porównać – jak z wejściem na szczyt góry czy wieży.

Będąc na szczycie , spoglądając – widzimy i wiele i daleko. Ale patrząc w dół – tego , co zwyczajnie na dole , wraz ze zwykłym człowiekiem i jego pracą rąk – możemy nie zobaczyć.

Pozwoliliśmy sobie na to porównanie, bo to jest podobne do tego , kiedy dokonujemy wyboru środka transportu. My ze swojej strony proponujemy Państwu przewozy autokarowe – nie tylko dlatego, że jest taka firma jak nasza i że te autokary posiadamy. Naszym motywem jest to, by o ile decydują się Państwo na wyjazd z nami – razem – stanowić nie tylko grupę, ale wspólnotę , która po kilkunastu dniach podróży będzie się znała jak to się mówi: „z imienia...." Bezpośrednia bliskość, wspólny duch , modlitwa – a także , ten dla niektórych – wysiłek , to solidna podstawa , by ta znajomość nie zakończyła się wraz z opuszczeniem autokaru.
Również, jak nadmieniono przy porównaniu, by zobaczyć człowieka i jego pracę, to korzystając z naszego doświadczenia – ośmielamy się podpowiedzieć, że wśród najpiękniej oświetlonych chmur np. podczas lotu samolotem, tego nie dostrzeżemy. Niejednokrotnie trzeba się właśnie natrudzić, by zobaczyć ten niezwykły widok zwykłych spraw dokonanych przez człowieka dla człowieka. Przemierzając autokarem kolejne kilometry dróg, pielgrzymujemy sami , ale pielgrzymuje z nami to wszystko i ci wszyscy, którzy za szybami okien wyznaczają naszą trasę – historyczną: w wymiarze mijanych zabytków, będących śladem minionych epok; jak i zwykłej codzienności , która nieprzerwanie towarzyszy nam na każdym miejscu. Pokonując kolejne kilometry poznajemy namacalne piękno, po którym zmierzali i zmierzają nadal inni. A pielgrzymując , bo taki jest charakter naszych wyjazdów – nadajemy temu specyficzny charakter: uświęcamy się sami i uświęcamy mijany świat. Wraz z nami wzrasta ten wielki duchowy dar , który sprawia że stworzona dla nas ziemia , dzięki nam nabiera właściwego - Bożego sensu......

Zapraszając Państwa do wspólnych autokarowych pielgrzymek – mamy na uwadze przede wszystkim to , by we wspólnocie bezpośrednio poznawać i uświęcać to , co Bóg dał człowiekowi.....

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1589
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb