Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Bawaria – śIadami Ojca Świętego Benedykta XVl 8 dni

Praga - Pasawa - Marktl - Altötting - Tittmoning - Tlaunstein - Monachium - Fryzynga - Ratyzbona

Program:

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Pragi, zwiedzanie miasta: Zamek Hradczany, Mała Strana, Loretto, Kościół Dzieciątka Jezus, Stare i Nowe Miasto, Pałac Władysława Jagiellończyka. Nocleg.

Dzień 2

Przejazd do Pasawy. Zwiedzanie starówki oraz Sanktuarium Matki Boskiej w Pasawie. Dalszy przejazd do Marktl - miejscowości gdzie urodził się Benedykt XVl oraz do Altötting -najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii. Nocleg.

Dzień 3

Zwiedzanie sanktuarium i Panoramy Ukrzyżowania Chrystusa w Altötting. Przejazd obok domu w Tittmoning, gdzie mieszkał w dzieciństwie Benedykt XVl oraz do Tlaunstein, w którym mieszkał z rodzicami w dzieciństwie. Zwiedzanie kościoła św. Oswalda, gdzie celebrowana była msza prymicyjna Józefa Ratzingera. Przejazd do Monachium. Nocleg.

Dzień 4

Zwiedzanie Monachium, gdzie studiował Benedykt XVl , spacer po starym mieście: Marlen, platz i Ratusz, Katedra NMP, kościół św. Michała. Zwiedzanie obozu koncentracyjnego w Dachau. Przejazd do Fryzyngi na nocleg.

Dzień 5

Zwiedzanie Fryzyngi, miasta gdzie Benedykt XVI rozpoczął swoją posługę kapłańską oraz wykładał na miejscowym Uniwersytecie Teologicznym. Zwiedzanie starego miasta i katedry. Rejs statkiem po najpiękniejszej trasie Dunaju do najstarszego bawarskiego klasztoru Weltenburg. Przejazd do Ratyzbony. Nocleg.

Dzień 7

Zwiedzanie Ratyzbony. Miejska starówka wpisana na listę UNESC0: rynek, ratusz, katedra, malownicze uliczki i domy patrycjuszy, stare umocnienia obronne, kamienny most nad Dunalem z Xll w. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 8

Powrót w godzinach rannych.

 

Galeria zdjęć