Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

URZEKAJĄCA KORWALIA

SAMOLOTEM Z GDAŃSKA !!!

Termin:13 - 18.07.2019
Cena:3990 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - Sobota - 13.07.2019 
GDAŃSK - LUTON - STONEHENGE – SAILSBURY - PLYMOUTH
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 05.00. Check in, odlot do Londynu liniami Wizz Air. O godz. 07.55 przylot na lotnisko Londyn – Luton. Przejazd do Stonehenge. Zobaczymy jedną z najsłynniejszych budowli megalistycznych z epoki neolitu i brązu, związanej z kultem Księżyca i Słońca. Przejazd do Salsbury – zobaczymy i zwiedzimy znaną katedrę z 1220 r. Czas wolny. Przejazd do Hotelu w okolicy Plymouth, gdzie spędzimy następne 4 noce.
Dzień 2 - Niedziela - 14.07.2019
St. MICHAEL's MOUNT - LAND's END – St. IVES
Po śniadaniu odwiedzimy jedną z najbardziej znanych części Kornwalii. Przejazd do St.Michael's Mount – zobaczymy położony na wyspie w zatoce Mount's Bay Klasztor Benedyktyński. Wyspa jest połączona drogą o długości ok. 360m, możliwą do pokonania tylko w czasie odpływu. Następnie pojedziemy do najdalej wysuniętej części wyspy – End's Land, gdzie fale kanału La Manche i Ocean Atlantyckiego spotykają się – tu zobaczymy tak zwany „Koniec Świata". Poza urokami natury znajdziemy tam miejsce ostatnie i pierwsze, takie jak: chata, poczta i sklep, ponieważ będziemy na końcu i początku. Następnie przejazd do St. Ives – dawnej wioski rybackiej ulubionej przez malarzy, artystów i ludzi sztuki. Zwiedzanie w formie spaceru – czas wolny na smakołyki regionu – powrót do Hotelu. Obiadokolacja, nocleg. 
Dzień 3 - Poniedziałek - 15.07.2019
LANHDROCK HOUSE – TINTAGEL CASTLE – PADSTOW
Przed południem zwiedzimy wspaniały późno wiktoriański dworek „Lahnhydrock House" z końca XVw. –założony w zalesionym parku o powierzchni 1000 akrów. Spacer po ogrodach założonych w 1857r. – dostarczy państwu niesamowitych wrażeń – czas wolny. Przejazd do Padstow – kościelnego centrum Kornwalii, ciekawego miasteczka u ujścia rzeki Camel z niewielkim portem rybackim, towarowym i pasażerskim. Zwiedzanie z przewodnikiem wg programu – czas wolny na degustacje lokalnych produktów. Pod koniec dnia przejazd do „Tintagel Castle" – zamku króla Arthura zbudowanego na skale w otoczeniu turkusowych wód oceanu z widokiem zapierającym dech w piersiach.
Dzień 4 - Wtorek - 16.07.2019  
FOWEY – LOST GARDENS OF HELIGAN - WATERGATE BAY
W ostatnim dniu pobytu w Kornwalii zobaczymy „Cornrwall" z pocztówek i zdjęć. Przed południem odwiedzimy Fowey, urokliwe miasteczko położone nad kanałem La Manche - zwiedzanie z przewodnikiem w formie spaceru z czasem wolnym na degustacje lokalnych produktów które są tu oferowane dla turystów pod róznymi postaciami, ale najważniejsze są tutaj małże „Fowy River"- smacznego. Następnym punktem są zaginione ogrody „Lost Gardens of Heligan" – 200 akrów histori ogrodowej –tajemnicy i romansu, zaliczane obecnie do najlepszych ogrodów Kornwalii. Następnie odpoczynek na „Watergate Bay", dla wytrwałych i niestrudzonych spacer plażą o „złotym piasku" z pięknymi widokami na skaliste wybrzeże.
Dzień 5 - Środa - 17.07.2019
PLYMOUTH - EXETER - BOURNEMOUTH
Z łezką w oku, ale pełni wrażeń opuszczamy Kornwalię udając się w dalszą drogę w kierunku wschodnim. Odwiedzimy miasto Exeter położone nad rzeką Exe w południowo zachodniej części Anglii. Mury miejskie otaczające stare miasto pochodzą z czasów rzymskich. Zwiedzimy z przewodnikiem gotycką katedrę i stare miasto. Czas wolny na zakupy. Po południu przejazd w okolice Bournemouth do Hotelu na nocleg.
Dzień 6 - Czwartek - 18.07.2019
BOURNEMUTH – WINDSOR - LUTON
Po śniadaniu przejazd do Windsor. Odwiedzimy zamek o tej samej nazwie „Windsor Castle". Jest to obecnie najpiękniejszy zamieszkały zamek na świecie i letnia rezydencja królowej. Spacer z przewodnikiem po starym mieście Windsor – czas wolny. Ok. godz. 17.00 przejazd autokarem na lotnisko w Luton. Check in. o godz. 21.00 odlot liniami Wizz Air do Gdańska. Ok. godz. 23.00 zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

  • Przelot liniami lotniczymi Wizzair: Gdańsk – Londyn Luton – Gdańsk ("mały" bagaż podręczny do 10kg, 20cm x 30cm x 40cm)
  • Autokar turystyczny **** (odstępy miedzy siedzeniami min. 87cm)
  • Noclegi w hotelach *** w pok. 2 os.
  • Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
  • Ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:

  • Kosztów realizacji programu, biletów wstępów: Prideaux Place Padstow, Exeter Cathedral, Windsor Castle, Stonehenge, Sailsbury, Lanhydrock House, Tintagel Castle, Lost Gardens of Heligan, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, pilot, parkingi) - ok 130€ - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • Napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: ok. 1000 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony):

• ok. 100 zł - "duży" bagaż podręczny do 10 kg (wymiary: 55cm x 40cm x 23cm)
• ok. 270 zł - bagaż rejestrowany do 20 kg (wymiary: 149cm x 119cm x 171cm)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

• 40 zł - ubezpieczenia Kosztów Leczenia z chorobami przewlekłymi
• ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- 110 zł dla osób w pokoju dwuosobowym (220 zł z chorobami przewlekłymi)
- 130 zł dla osób w pokoju jednoosobowym (260 zł z chorobami przewlekłymi)

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:999
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb