Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

SZWAJCARIA - 9 DNI

UWAGA! ZMIANA TERMINU!
Jeziorio Genewskie & Mont Blanc
Schaffhausen – Chamonix – Montreux – Genewa
SAMOLOT + AUTOKAR

Termin:02 - 10.05.2018
Cena:3764 zł

UWAGA!!! ZMIANA TERMINU WYJAZDU
W ZWIĄZKU Z ANULOWANIEM PRZEZ LINIE LOTNICZE WIZZAIR POŁĄCZENIA Z GDAŃSKA DO FRANKFURTU, JESTEŚMY ZMUSZENI DO ZMIANY TERMINU WYJAZDU O JEDEN DZIEŃ.
RÓWNIEŻ ULEGA ZMINIE CENA WYJAZDU - 3764zł

Dzień 1 - Środa - 02.05.2018 

Gdańsk – Dortmund – Strasburg - Colmar
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 04.15. Check Inn – wylot o godz. 06:15 do Dortmundu liniami Wizzair. Przylot na lotnisko w Dortmundzie o godz. 07:50 – przejazd autokarem przez pięknie położone tereny Landu „Rhainland – Pfalz" i Schwarzwaldu do Strasburga i Colmaru - perły na szlaku wina – małej „Wenecji Alzacji". Colmar to zarazem Idylliczna Alzacja w pigułce, stolica tutejszych win a także strażnik lokalnej art de vivre, którą chętnie odsłania przed ciekawymi jej gośćmi – krótki pobyt. Zakwaterowanie i obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 - Czwartek - 03.05.2018
Colmar – Morzine

Przejazd przez Bazyleję i Środkową Szwajcarię do Jeziora Genewskiego i jego częściowy objazd przez Montreux. Dalej trasą alpejską do miejscowości Morzine. Zakwaterowanie - 5 noclegów w jednym z alpejskich hoteli. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 - Piątek - 04.05.2018
Jezioro Annecy i masyw górski Aravis

Po obfitym śniadaniu przejazd do miejscowości Aneccy, przepięknie położonej w Alpach francuskich nad jeziorem o tej samej nazwie. Uroczo położone miasteczko, z jego kanałami i małym zamkiem nad rzeką Thion, nazywane jest często „Venezia della Savoia". Spacer po mieście z czasem wolnym, kończący się platanową, ponad stuletnią aleją w kierunku przystani. Rejs statkiem po jeziorze Annecy. Po południu przejazd autokarem wzdłuż brzegu jeziora, następnie trasą widokową przez masyw górski Aravis do miejscowości Megave, gdzie zobaczymy założone przez rodzinę Rothschild w 1920 roku obiekty ośrodka narciarskiego odwiedzanego przez najbogatszych ludzi z całego świata. Czas wolny - powrót do hotelu.

Dzień 4 - Sobota - 05.05.2018
Morzine – Chamonix – Mont Blanc

Przejazd do legendarnej alpejskiej miejscowości Chamonix, leżącej u podnóża najwyższego szczytu Alp Mont Blanc 4880 m. n.p.m. Z Chamonix przejazd największą kolejką linową na świecie „Aiguille du Midi na platformę widokową położoną na wysokości 3842 m. n.p.m z przepięknym widokiem na Mont Blanc i inne szczyty gór Francji, Włoch i Szwajcarii. Dłuższy pobyt na platformie. Po południu pobyt w Chamonix – czas wolny. Po dniu pełnym wrażeń powrót autokarem do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 - Niedziela - 06.05.2018
Riwiera Szwajcarska nad Jeziorem Genewskim

Dziś zobaczymy szwajcarski brzeg Jeziora Genewskiego – nazywany „Szwajcarską Riwierą", w programie: krótki postój przy zamku „Chillon", odwiedzimy znane w świecie miasteczko uzdrowiskowo-festiwalowe Montreux. Następnie odwiedzimy region „Lavaux" – winne tarasy wpisane na listę UNESCO, przejazd mini pociągiem turystycznym „ Lavaux Express" poprzez przepięknie położone winnice nad Jeziorem Genewskim w połączeniu z panoramą Alp. Następnie przejazd do Lozanny, jednego z najbardziej urokliwych miast położonego we francuskojęzycznej części Szwajcarii, z przepiękną, jedyną, gotycką katedrą w Szwajcarii i kompletnie odnowionym muzeum olimpijskim usadowionym przy siedzibie Komitetu Olimpijskiego – zwiedzanie miasta. Rejs statkiem przez Jezioro Genewskie do miejscowości Evian – powrót do hotelu.

Dzień 6 - Poniedziałek - 07.05.2018
Evian – Thon les Bains – Yvoire – Genewa

Uzdrowisko Evian – tutejsza woda pochodzi ze znanego w świecie źródła „Chachat"- zobaczymy m. in. historyczną pijalnię wody gdzie można napełnić/uzupełnić dodatkowe zapasy. Następnie udamy się do zamku Ripaille w Thon les Bains, w programie zwiedzanie jego piwnic z degustacją wina. Po degustacji przejazd do Yvoire – najpiękniejszej średniowiecznej wsi francuskiej. Po południu parę chwil w Genewie, jednym z najbardziej kosmopolitycznych miast Europy, w którym elegancja płynnie przenika się z prostotą, a kultura szwajcarska z francuską. Będziemy w najważniejszych miejscach Genewy: Stare Miasto, Quai du Mont Blanc, Pałac ONZ, Genewska Fontanna. Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 7 - Wtorek - 08.05.2018
Morzine – Schaffhausen – Stuttgart

Po śniadaniu przyjmowanie bagażu, przejazd przez Montreux w kierunku granicy przez Zurich do Schaffhausen, w którym zobaczymy przepiękny, największy w Europie wodospad na rzece Ren. Zwiedzimy również stojący w pobliżu zamek „Laufen". Powoli pozostawiamy Szwajcarię z jej niezapomnianymi widokami. Zakwaterowanie w hotelu w Stuttgarcie.

Dzień 8 - Środa - 09.05.2018
Stuttgart – Trójmiasto

Po śniadaniu przejazd przez Niemcy do Polski – przerwa na obiadokolację po przekroczeniu granicy.

Dzień 9 - Czwartek - 10.05.2018
Trójmiasto – zakończenie wycieczki

Po północy przyjazd do Trójmiasta – zakończenie wycieczki.

Uwaga: organizator zastrzega sobie kolejność zmiany programu.

Cena obejmuje:

 • Autokar turystyczny mim. **** (odstęp między siedzeniami 81 cm)
 • Opiekę pilota/przewodnika
 • Zestaw Tourguide
 • Bilet lotniczy Wizzair: Gdańsk – Dortmund (cena na dzień 09.01.2018) bagaż do 10 kg (55x40x23cm)
 • Noclegi w hotelach ***/**** w pok. 2 os., śniadania i obiadokolacje
 • Obiadokolację w dniu powrotu
 • Rejs statkiem po jeziorze Annecy
 • Przejazd kolejką linową „Aiguille du Midi" Chamonix – Mont Blanc – Chamonix
 • Przejazd mini pociągiem z „Luvax Experss"
 • Rejs statkiem 2 kl. przez jezioro Genewskie z Lozanny do Evian
 • Wstęp do zamku Ripaille i zamkowych piwnic - degustacja wina
 • Ubezpieczenie NNW, KL, BP - (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)

 

Cena nie obejmuje:

 • Wstępu nad wodospady w Schaffhausen ok. 5 €
 • Opłaty klimatycznej 12,00 €
 • Koszty ubezpieczenia od chorób przewlekłych 50 zł
 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji ok. 90 zł (120zł dla osób w pokoju jednoosobowym)
 • Napoi do posiłków i wydatków własnych
 • Dopłata do bagażu rejesrowanego do 20kg - 120 zł


Dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 zł

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

 

Galeria zdjęć