Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

SZWAJCARIA - 9 DNI

SUPER LAST MINUTE!!!
3264 zł

Termin:02 - 10.05.2018
Cena:3264 zł
SUPER LAST MINUTE!!!
3264zł

Program:

Dzień 1 - Środa - 02.05.2018 

Gdańsk – Dortmund – Strasburg - Colmar
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 04.15. Check Inn – wylot o godz. 06:15 do Dortmundu liniami Wizzair. Przylot na lotnisko w Dortmundzie o godz. 07:50 – przejazd autokarem przez pięknie położone tereny Landu „Rhainland – Pfalz" i Schwarzwaldu do Strasburga i Colmaru - perły na szlaku wina – małej „Wenecji Alzacji". Colmar to zarazem Idylliczna Alzacja w pigułce, stolica tutejszych win a także strażnik lokalnej art de vivre, którą chętnie odsłania przed ciekawymi jej gośćmi – krótki pobyt. Zakwaterowanie i obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 - Czwartek - 03.05.2018
Colmar – Morzine

Przejazd przez Bazyleję i Środkową Szwajcarię do Jeziora Genewskiego i jego częściowy objazd przez Montreux. Dalej trasą alpejską do miejscowości Morzine. Zakwaterowanie - 5 noclegów w jednym z alpejskich hoteli. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 - Piątek - 04.05.2018
Jezioro Annecy i masyw górski Aravis

Po obfitym śniadaniu przejazd do miejscowości Aneccy, przepięknie położonej w Alpach francuskich nad jeziorem o tej samej nazwie. Uroczo położone miasteczko, z jego kanałami i małym zamkiem nad rzeką Thion, nazywane jest często „Venezia della Savoia". Spacer po mieście z czasem wolnym, kończący się platanową, ponad stuletnią aleją w kierunku przystani. Rejs statkiem po jeziorze Annecy. Po południu przejazd autokarem wzdłuż brzegu jeziora, następnie trasą widokową przez masyw górski Aravis do miejscowości Megave, gdzie zobaczymy założone przez rodzinę Rothschild w 1920 roku obiekty ośrodka narciarskiego odwiedzanego przez najbogatszych ludzi z całego świata. Czas wolny - powrót do hotelu.

Dzień 4 - Sobota - 05.05.2018
Morzine – Chamonix – Mont Blanc

Przejazd do legendarnej alpejskiej miejscowości Chamonix, leżącej u podnóża najwyższego szczytu Alp Mont Blanc 4880 m. n.p.m. Z Chamonix przejazd największą kolejką linową na świecie „Aiguille du Midi na platformę widokową położoną na wysokości 3842 m. n.p.m z przepięknym widokiem na Mont Blanc i inne szczyty gór Francji, Włoch i Szwajcarii. Dłuższy pobyt na platformie. Po południu pobyt w Chamonix – czas wolny. Po dniu pełnym wrażeń powrót autokarem do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 - Niedziela - 06.05.2018
Riwiera Szwajcarska nad Jeziorem Genewskim

Dziś zobaczymy szwajcarski brzeg Jeziora Genewskiego – nazywany „Szwajcarską Riwierą", w programie: krótki postój przy zamku „Chillon", odwiedzimy znane w świecie miasteczko uzdrowiskowo-festiwalowe Montreux. Następnie odwiedzimy region „Lavaux" – winne tarasy wpisane na listę UNESCO, przejazd mini pociągiem turystycznym „ Lavaux Express" poprzez przepięknie położone winnice nad Jeziorem Genewskim w połączeniu z panoramą Alp. Następnie przejazd do Lozanny, jednego z najbardziej urokliwych miast położonego we francuskojęzycznej części Szwajcarii, z przepiękną, jedyną, gotycką katedrą w Szwajcarii i kompletnie odnowionym muzeum olimpijskim usadowionym przy siedzibie Komitetu Olimpijskiego – zwiedzanie miasta. Rejs statkiem przez Jezioro Genewskie do miejscowości Evian – powrót do hotelu.

Dzień 6 - Poniedziałek - 07.05.2018
Evian – Thon les Bains – Yvoire – Genewa

Uzdrowisko Evian – tutejsza woda pochodzi ze znanego w świecie źródła „Chachat"- zobaczymy m. in. historyczną pijalnię wody gdzie można napełnić/uzupełnić dodatkowe zapasy. Następnie udamy się do zamku Ripaille w Thon les Bains, w programie zwiedzanie jego piwnic z degustacją wina. Po degustacji przejazd do Yvoire – najpiękniejszej średniowiecznej wsi francuskiej. Po południu parę chwil w Genewie, jednym z najbardziej kosmopolitycznych miast Europy, w którym elegancja płynnie przenika się z prostotą, a kultura szwajcarska z francuską. Będziemy w najważniejszych miejscach Genewy: Stare Miasto, Quai du Mont Blanc, Pałac ONZ, Genewska Fontanna. Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 7 - Wtorek - 08.05.2018
Morzine – Schaffhausen – Stuttgart

Po śniadaniu przyjmowanie bagażu, przejazd przez Montreux w kierunku granicy przez Zurich do Schaffhausen, w którym zobaczymy przepiękny, największy w Europie wodospad na rzece Ren. Zwiedzimy również stojący w pobliżu zamek „Laufen". Powoli pozostawiamy Szwajcarię z jej niezapomnianymi widokami. Zakwaterowanie w hotelu w Stuttgarcie.

Dzień 8 - Środa - 09.05.2018
Stuttgart – Trójmiasto

Po śniadaniu przejazd przez Niemcy do Polski – przerwa na obiadokolację po przekroczeniu granicy.

Dzień 9 - Czwartek - 10.05.2018
Trójmiasto – zakończenie wycieczki

Po północy przyjazd do Trójmiasta – zakończenie wycieczki.

Uwaga: organizator zastrzega sobie kolejność zmiany programu.

Cena obejmuje:

 • Autokar turystyczny mim. **** (odstęp między siedzeniami 81 cm)
 • Opiekę pilota/przewodnika
 • Zestaw Tourguide
 • Bilet lotniczy Wizzair: Gdańsk – Dortmund (cena na dzień 09.01.2018) bagaż do 10 kg (55x40x23cm)
 • Noclegi w hotelach ***/**** w pok. 2 os., śniadania i obiadokolacje
 • Obiadokolację w dniu powrotu
 • Rejs statkiem po jeziorze Annecy
 • Przejazd kolejką linową „Aiguille du Midi" Chamonix – Mont Blanc – Chamonix
 • Przejazd mini pociągiem z „Luvax Experss"
 • Rejs statkiem 2 kl. przez jezioro Genewskie z Lozanny do Evian
 • Wstęp do zamku Ripaille i zamkowych piwnic - degustacja wina
 • Ubezpieczenie NNW, KL, BP - (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)

 

Cena nie obejmuje:

 • Wstępu nad wodospady w Schaffhausen ok. 5 €
 • Opłaty klimatycznej 12,00 €
 • Koszty ubezpieczenia od chorób przewlekłych 50 zł
 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji ok. 90 zł (120zł dla osób w pokoju jednoosobowym)
 • Napoi do posiłków i wydatków własnych
 • Dopłata do bagażu rejesrowanego do 20kg - 120 zł


Dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 zł

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

 

Galeria zdjęć