Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

SZWAJCARIA

EKSKLUZYWNE POCIĄGI
WSPANIAŁE WIDOKI

Termin:17 - 22.08.2019
Cena:3950 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - Sobota - 17.08.2019 (Gdańsk – Mediolan/Bergamo – Sondrio)
Zbiórka uczestników o godz. 10:30 na lotnisku w Gdańsku (meetingpoint), odprawa biletowo-bagażowa. Wylot samolotu linii Ryanair do Bergamo o godz. 12:40. Przejazd malowniczą drogą wzdłuż jeziora Como do Sondrio. Zakwaterowanie w Hotelu Schenatti, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2 - Niedziela - 18.08.2019 (Tirano – Bernina Express – Davos – Tiefencastel)
Śniadanie, przejazd do Tirano. Na północnym krańcu Lombardii, tuż przy granicy Włoch ze Szwajcarią, w prowincji Sondrio w dolinie rzeki Adda, leży niewielkie, zaledwie nieco ponad 9-tysięczne miasto Tirano. Stare miasto w Tirano otaczają średniowieczne mury z XIV i XV w z trzema bramami (Porta): Pischiavina, Bormina i Milanese. Zachowały się też ruiny zamku Św. Marii, a także kilka starych zabytkowych dużych domów nazywanych pałacami (Palazzo): Salis, Pretorio, Marinoni. Zobaczymy również kościół p.w. św. Marcina. Na górującym nad miastem zboczu dostrzeżemy ruiny najstarszej tutejszej budowli, zamku Dosso, a wśród winnic, także na zboczach góry, znajduje się zabytkowy kościółek Świętej Perpetuy. Najciekawszą i najbardziej godną odwiedzenia tutejszą budowlą jest Basilica Madonna di Tirano - bazylika p.w. Wniebowzięcia NMP, wzniesiona w 1505 roku w odległości prawie kilometra poza ówczesnymi murami miejskimi, czas wolny. O godz. 15:13 rozpoczniemy niezapomniany przejazd pociągiem „Bernina Express" do Davos w Szwajcarii. Opuścimy miejsce gdzie rosną palmy i oleandry a dojedziemy gdzie widoki z okien pociągu zmienią się na zaśnieżone szczyty górskie. Przejazd wąskimi wąwozami, skręcającymi mostami i tunelami - jedna z najładniejszych tras kolejowych na świecie. Przyjazd do Davos o godz. 18:47 – Transfer autokarem do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3 - Poniedziałek - 19.08.2019 (Davos)
Śniadanie, następnie przejazd do Davos najwyżej położonego miasta w Europie na wysokości 1560 m. n.p.m. a zarazem najstarszego i najsłynniejszego uzdrowiska klimatycznego w tym kraju. Zwiedzanie miasta wg programu z przewodnikiem. Wjazd kolejką linową na Jakobshorn skąd zobaczymy przepiękną panoramę miasta. W czasie wolnym nie zapomnijmy o sztandarowej potrawie „Roesti"(zapiekane ziemniaki z sosem serowym w różnych wariantach). Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4 - Wtorek - 20.08.2019 (Lucerna – Fluelen – Lugano)
Śniadanie, przejazd do Lucerny – krótki rekonesans w formie spaceru. O godz. 11.42 widokowy rejs parowcem szwajcarskiej floty przez jezioro „ Czterech Kantonów", trwający ponad 2 godziny do Fluelen. Przepiękne widoki otaczające brzegi jeziora dostarczą państwu niesamowitych wrażeń. Tylko piętnaście minut na przesiadkę w Fluelen i następnie dalsza część podróży drugą pod względem atrakcyjności trasą kolejową „Gotthard Express" - tym razem w pierwszej klasie do miejscowości Lugano, położonej w południowej części Szwajcarii. Przejazd przez Alpy zbudowanym w 1882r. tunelem św. Gotarda o długości 57 km., jest to obecnie najdłuższy tunel kolejowy na świecie. Przyjazd do Lugano o godz.16:38 – transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5 - Środa - 21.08.2019 (Locarno – Lugano – Bergamo)
Po śniadaniu przejazd do Locarno położonego nad północnym brzegiem jeziora „Lago Maggiore". W ciągu roku mamy tu ponad 2300 godzin ze słońcem, co sprawia, że jest to miasto z najcieplejszym klimatem w Szwajcarii. Sercem miasta jest plac „Piazza Grande" do którego prowadzą wąskie uliczki starego miasta. Zwiedzanie w formie spaceru. Odwiedzimy kościół pielgrzymkowy „Madonna del Sasso", skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto, jezioro i Alpy. Przejazd do Lugano - najpiękniejszego miasta we włoskojęzycznym kantonie Ticino, graniczącym z Włochami w południowo-wschodniej Szwajcarii, zwanym również szwajcarskim „miastem palm" u podnóża góry „Monte Bre". W centrum tego przepięknego miasta znajdziemy place z arkadami w stylu śródziemnomorskim oraz liczne parki z subtropikalną roślinnością, takie jak, np.: położony nad brzegiem jeziora „Parco Civico". Warto również zobaczyć ogrody „Belvedere Gardens", gdzie rosną m. in.: okazałe kamelie i magnolie. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Bergamo, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6 - Czwartek - 22.08.2019 (Bergamo – Gdańsk)
Po śniadaniu o godz. 7:30 transfer autokarem na lotnisko w Bergamo. Wylot do Gdańska liniami Ryanair o godz. 10:15, przylot do Trójmiasta o godz. 12:20. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

  • przelot samolotem linii lotniczych Ryanair (Gdańsk - Bergamo - Gdańsk), bagaż podręczny (do 10 kg, wymiary: 40cm x 25 cm x 20 cm)
  • przejazdy komfortowym autokarem ****(odstęp między siedzeniami min 87cm)
  • 5 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach ***/****
  • wyżywienie (5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja)
  • rejs parowcem z Lucerny do Fluelen
  • opiekę pilota – ATS Service
  • ubezpieczenie NNW, KL (bez chorób przewlekłych), BP

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu (bilety na pociągi „Bernina Express" oraz „Gotthard Express", wjazd koleją linową, bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, parkingi) - 260 euro - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 450 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony):
ok. 80 zł - "duży" bagaż podręczny do 10 kg (wymiary: 55cm x 40cm x 20cm)
ok. 220 zł - bagaż rejestrowany do 20 kg (wymiary: 119cm x 119cm x 81cm)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 40 zł
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez
ubezpieczyciela):
- 100 zł dla osób w pokoju dwuosobowym (200 zł obejmujące choroby przewlekłe)
- 110 zł dla osób w pokoju jednoosobowym (220 zł obejmujące choroby przewlekłe)

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:2982
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb