Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

SYCYLIA - 9 DNI

SAMOLOT + AUTOKAR

Termin:15 - 22.10.2018
Cena:3990 zł

Program:

Dzień 1 - Poniedziałek - 15.10.2018
Gdańsk – Neapol
Zbiórka na lotnisku w dańsku o godz. 5:00, Check in. Przelot liniami Ryanair o godz. 6:55, do Neapolu. Przylot o godz. 9:25, przejazd do centrum, zwiedzanie miasta położonego u stóp Wezuwiusza w spektakularnym otoczeniu i z przepięknym widokiem na wyspy położone w Zatoce Neapolitańskiej. Ten obraz łączy kulturę i historię przeszłości z dzisiejszym, codziennym życiem. Zobaczymy: Castel Nuovo, Plazzo Reale i wiele innych zabytków tego miasta. Około godz. 17:30 przejazd do portu. Check in, kolacja i nocleg na promie Neapol – Palermo. Nocny rejs potrwa ok. 10,5h

Dzień 2 - Wtorek - 16.10.2018
Palermo – Catania – Giardini Naxos
Śniadanie na promie. Przejazd do Catanii, zwiedzanie miasta. Pomniki, wieże i pełne fantazji barokowe budowle, tworzą przepiękny obraz miasta. Zobaczymy katedrę z okazałą fontanną" dell Elefante", Castello Ursino, teatr grecki i rzymski Odeon i niezmienioną, barokową fasadę kościoła s. Nicolo. Czas wolny , następnie przejazd do Acireale - miasteczka położonego na Riwierze Cyklopów. Jedno z bardziej czarujących, barokowych miast zapewniające również bardzo dobre warunki do wypoczynku i plażowania. Po zwiedzaniu przejazd do Giardini Naxos, zakwaterowanie w hotelu, w którym spędzimy następne 5 nocy. Obiadokolacja.

Dzień 3 - Środa - 17.10.2018
Etna – Taormina
W dniu dzisiejszym przejazd autokarem w okolice najwyższego i aktywnego wulkanu Europy – Etna. Dojedziemy autokarem na wysokość 1900 m n.p.m. i odbędziemy spacer do krateru Silvestri, i mas lawy wulkanicznej powstałej z erupcji z lat 1983 i 2001. Dla chętnych fakultatywnie przejazd samochodem terenowym do krateru głównego na wysokości 3000m (impreza uzależniona od warunków pogodowych). Po południu odwiedzimy Taorminę, miasto otoczone skałami, przepięknymi ogrodami i lazurowym wybrzeżem, zobaczymy również najbardziej znaną budowlę czyli grecko – rzymski teatr. Czas wolny, powrót do hotelu.

Dzień 4 - Czwartek - 18.10.2018
Giardini Naxos – Wyspy Liparyjskie
Przejazd do Milazzo. Przed godz. 9:30 wejście na statek do Liparii, rejs potrwa ok. 90 min. po przybyciu można: ( fakultatywnie zwiedzić muzeum historii miasta). Krótki spacer z przewodnikiem po wyspie. Czas wolny, następnie rejs statkiem na wyspę Vulcano - wyspa powita nas, wulkanicznym piaskiem, ciepłymi źródłami i gejzerami , zapraszając do kąpieli. Powrót do hotelu, obiadokolacja , nocleg.

Dzień 5 - Piątek - 19.10.2018
Giardini Naxos – Syrakuz – Noto
Dziś czeka nas bardzo ciekawy dzień. Najpierw przejazd do Syrakuz - ojczyzny Archimedesa, miasta położonego na półwyspie Ortigia. Oprócz wielu innych zabytków zobaczymy tam: Piazza Archimede z otaczającymi go pałacami z XIV i XV . , fontanną „ Artemis" oraz katedrą. Fakultatywnie wstęp do parku archeologicznego i Jaskini „Ucho Dionizosa". Czas wolny, przejazd do Noto. Miasto kompletnie zniszczone po trzęsieniu ziemi w 1693 roku. Odbudowane w stylu baroku sycylijskiego kościoły, pałace i katedra oraz skarby Starego Miasta - to z pewnością niezapomniane widoki.

Dzień 6 - Sobota - 20.10.2018
„Śladami Ojca Chrzestnego"
Przejazd do Savoca i Forza d'Agro, gdzie Francis Ford Coppola nakręcił kilka ciągle żywych scen do filmu „ Ojciec Chrzestny". Odwiedzimy typowe, sycylijskie, górskie wsie, które zauroczą nas swoim szczególnym urokiem. (fakultatywnie – typowy, sycylijski obiad).

Dzień 7 - Niedziela 21.10.2018
Giardini Naxos – Monreale – Palermo
Po śniadaniu przejazd do Monreale, zwiedzanie katedry, następnie przejazd do Palermo – stolicy Sycylii. Zwiedzanie miasta i portu rozpoczniemy od Plazzo dei Normanni. Zobaczymy między innymi: Cattedrale di Palermo, Teatro Massimo i inne. Czas wolny. Około 17:30 przejazd do portu, Check in , nocleg i kolacja na promie Palermo – Neapol. Nocny rejs potrwa ok. 10,5h.

Dzień 8 - Poniedziałek - 22.10.2018
Neapol – Gdańsk
Śniadanie na promie – wykwaterowanie , przejazd na lotnisko w Neapolu. Check in, odlot o godz. 10:00 liniami Ryanair do Gdańska. Przylot o godz. 12:30. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

 • Przelot liniami Ryanair: Gdańsk – Neapol – Gdańsk (cena 07.11.2017)
 • Autokar turystyczny**** (odstęp między siedzeniami 81cm)
 • Rejs promem „Grandi Navi Veloci" Neapol – Palermo – Neapol - zakwaterowanie w kabinach 2 osobowych (2 x śniadanie i 2 x obiadokolacje Self-Service na promie)
 • Opiekę pilota/przewodnika
 • Noclegi w hotelu*** NIKE w Gardini Naxos*** w pok. 2 os.
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Rejs statkiem: Milazzo – Lapari, Lapari – Vulkano i Vulcano - Milazzo
 • Objazd lokalnym autokarem na wyspie Lapari
 • Ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:

 • Kosztu realizacji programu turystycznego (wstęy do muzeów, lokalni przewodnicy w Neapolu i Palermo, zestaw słuchawkowy Tour Guide, wjazdy do miast, parkingi, napiwki) - ok.70 €, płatne obligatoryjnie na miejscu
 • Obiadu sycylijskiego w 6 dniu wycieczki – 30 €
 • Wjazdu na wulkan Etna kolejką linową na 2500 m – 30 € lub kolejką linowa i Jeepem na 3000 m – 63 €
 • Napoi do posiłków
 • Wydatków własnych

Istnieje możliwość wykupienia dadatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 45 zł
- bezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki – 100 zł

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze - 15kg + 5 kg bagaż podręczny