Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

SYCYLIA - 9 DNI

SAMOLOT + AUTOKAR

Termin:15 - 22.10.2018
Cena:3990 zł

Program:

Dzień 1 - Poniedziałek - 15.10.2018
Gdańsk – Neapol
Zbiórka na lotnisku w dańsku o godz. 5:00, Check in. Przelot liniami Ryanair o godz. 6:55, do Neapolu. Przylot o godz. 9:25, przejazd do centrum, zwiedzanie miasta położonego u stóp Wezuwiusza w spektakularnym otoczeniu i z przepięknym widokiem na wyspy położone w Zatoce Neapolitańskiej. Ten obraz łączy kulturę i historię przeszłości z dzisiejszym, codziennym życiem. Zobaczymy: Castel Nuovo, Plazzo Reale i wiele innych zabytków tego miasta. Około godz. 17:30 przejazd do portu. Check in, kolacja i nocleg na promie Neapol – Palermo. Nocny rejs potrwa ok. 10,5h

Dzień 2 - Wtorek - 16.10.2018
Palermo – Catania – Giardini Naxos
Śniadanie na promie. Przejazd do Catanii, zwiedzanie miasta. Pomniki, wieże i pełne fantazji barokowe budowle, tworzą przepiękny obraz miasta. Zobaczymy katedrę z okazałą fontanną" dell Elefante", Castello Ursino, teatr grecki i rzymski Odeon i niezmienioną, barokową fasadę kościoła s. Nicolo. Czas wolny , następnie przejazd do Acireale - miasteczka położonego na Riwierze Cyklopów. Jedno z bardziej czarujących, barokowych miast zapewniające również bardzo dobre warunki do wypoczynku i plażowania. Po zwiedzaniu przejazd do Giardini Naxos, zakwaterowanie w hotelu, w którym spędzimy następne 5 nocy. Obiadokolacja.

Dzień 3 - Środa - 17.10.2018
Etna – Taormina
W dniu dzisiejszym przejazd autokarem w okolice najwyższego i aktywnego wulkanu Europy – Etna. Dojedziemy autokarem na wysokość 1900 m n.p.m. i odbędziemy spacer do krateru Silvestri, i mas lawy wulkanicznej powstałej z erupcji z lat 1983 i 2001. Dla chętnych fakultatywnie przejazd samochodem terenowym do krateru głównego na wysokości 3000m (impreza uzależniona od warunków pogodowych). Po południu odwiedzimy Taorminę, miasto otoczone skałami, przepięknymi ogrodami i lazurowym wybrzeżem, zobaczymy również najbardziej znaną budowlę czyli grecko – rzymski teatr. Czas wolny, powrót do hotelu.

Dzień 4 - Czwartek - 18.10.2018
Giardini Naxos – Wyspy Liparyjskie
Przejazd do Milazzo. Przed godz. 9:30 wejście na statek do Liparii, rejs potrwa ok. 90 min. po przybyciu można: ( fakultatywnie zwiedzić muzeum historii miasta). Krótki spacer z przewodnikiem po wyspie. Czas wolny, następnie rejs statkiem na wyspę Vulcano - wyspa powita nas, wulkanicznym piaskiem, ciepłymi źródłami i gejzerami , zapraszając do kąpieli. Powrót do hotelu, obiadokolacja , nocleg.

Dzień 5 - Piątek - 19.10.2018
Giardini Naxos – Syrakuz – Noto
Dziś czeka nas bardzo ciekawy dzień. Najpierw przejazd do Syrakuz - ojczyzny Archimedesa, miasta położonego na półwyspie Ortigia. Oprócz wielu innych zabytków zobaczymy tam: Piazza Archimede z otaczającymi go pałacami z XIV i XV . , fontanną „ Artemis" oraz katedrą. Fakultatywnie wstęp do parku archeologicznego i Jaskini „Ucho Dionizosa". Czas wolny, przejazd do Noto. Miasto kompletnie zniszczone po trzęsieniu ziemi w 1693 roku. Odbudowane w stylu baroku sycylijskiego kościoły, pałace i katedra oraz skarby Starego Miasta - to z pewnością niezapomniane widoki.

Dzień 6 - Sobota - 20.10.2018
„Śladami Ojca Chrzestnego"
Przejazd do Savoca i Forza d'Agro, gdzie Francis Ford Coppola nakręcił kilka ciągle żywych scen do filmu „ Ojciec Chrzestny". Odwiedzimy typowe, sycylijskie, górskie wsie, które zauroczą nas swoim szczególnym urokiem. (fakultatywnie – typowy, sycylijski obiad).

Dzień 7 - Niedziela 21.10.2018
Giardini Naxos – Monreale – Palermo
Po śniadaniu przejazd do Monreale, zwiedzanie katedry, następnie przejazd do Palermo – stolicy Sycylii. Zwiedzanie miasta i portu rozpoczniemy od Plazzo dei Normanni. Zobaczymy między innymi: Cattedrale di Palermo, Teatro Massimo i inne. Czas wolny. Około 17:30 przejazd do portu, Check in , nocleg i kolacja na promie Palermo – Neapol. Nocny rejs potrwa ok. 10,5h.

Dzień 8 - Poniedziałek - 22.10.2018
Neapol – Gdańsk
Śniadanie na promie – wykwaterowanie , przejazd na lotnisko w Neapolu. Check in, odlot o godz. 10:00 liniami Ryanair do Gdańska. Przylot o godz. 12:30. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

 • Przelot liniami Ryanair: Gdańsk – Neapol – Gdańsk (cena 07.11.2017)
 • Autokar turystyczny**** (odstęp między siedzeniami 81cm)
 • Rejs promem „Grandi Navi Veloci" Neapol – Palermo – Neapol - zakwaterowanie w kabinach 2 osobowych (2 x śniadanie i 2 x obiadokolacje Self-Service na promie)
 • Opiekę pilota/przewodnika
 • Noclegi w hotelu*** NIKE w Gardini Naxos*** w pok. 2 os.
 • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
 • Rejs statkiem: Milazzo – Lapari, Lapari – Vulkano i Vulcano - Milazzo
 • Objazd lokalnym autokarem na wyspie Lapari
 • Ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:

 • Kosztu realizacji programu turystycznego (wstęy do muzeów, lokalni przewodnicy w Neapolu i Palermo, zestaw słuchawkowy Tour Guide, wjazdy do miast, parkingi, napiwki) - ok.70 €, płatne obligatoryjnie na miejscu
 • Obiadu sycylijskiego w 6 dniu wycieczki – 30 €
 • Wjazdu na wulkan Etna kolejką linową na 2500 m – 30 € lub kolejką linowa i Jeepem na 3000 m – 63 €
 • Napoi do posiłków
 • Wydatków własnych

Istnieje możliwość wykupienia dadatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 45 zł
- bezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki – 100 zł

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze - 15kg + 5 kg bagaż podręczny