Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

STOLICE NADBAŁTYCKIE - 6 DNI

WILNO - RYGA - TALLINN - HELSINKI

Termin:18 - 23.08.2018
Cena:1749 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1 - Sobota - 18.08.2018
Rumia - Trójmiasto - Suwałki - Kowno

Wyjazd z:
6:10 - Rumia, sprzed dworca PKP
6:30 - Gdynia, sprzed dworca PKP, przy starej poczcie
6:50 - Sopot, Al. Niepodległości, stacja Paliw BP
7:00 - Gdańsk Oliwa, przystanek przy pętli tramwajowej
7:10 - Gdańsk Wrzeszcz, przystanek przy pomniku Piłsudskiego
7:20 - Gdańsk Główny, Dworzec PKP
Przejazd na Warmię w okolice Ostródy, przerwa na poczęstunek śniadaniowy. Następnie Mazury - przejazd przez Olsztyn, Giżycko, Suwałki do Kowna. Krótki spacer po Starym Mieście, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 - Niedziela - 19.08.2018
Kowno - Szawle - Ryga

Po śniadaniu przejazd w okolice Szawli, gdzie zwiedzimy „Górę Krzyży". Jest to miejsce upamiętniające przyjęcie chrztu przez Żmudzinów w 1430 r. Następnie przez Litwę, Łotwę do Rygi, zwiedzanie miasta, m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia", Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Przejazd do hotelu.
Dzień 3 - Poniedziałek - 20.08.2018
Ryga - Tallin
Przejazd do Tallina, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Tallina, m.in.: górnego miasta: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych, m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa.
Dzień 4 - Wtorek - 21.08.2018
Tallin - Helsinki - Tallin

Wypłynięcie z Tallina do Helsinek. Piesze zwiedzanie starówki: przejście Esplandami do teatru szwedzkiego, dalej przez Kamppi do kościoła na skale, powrót koło parlamentu i pomnika Mannerheima do głównego dworca kolejowego, teatr narodowy, muzeum Ateneum, przejście do placu Senackiego, katedra luterańska, przejście do soboru i powrót na Kauppatori. Przerwa na obiad – czas wolny. Powrót promem do Tallina ok. godz. 22.00. przejazd do hotelu.
Dzień 5 - Środa - 22.08.2018
Tallin - Rundale - Wilno

Wyjazd do Wilna, na trasie czas wolny w Rundale, gdzie znajduje się najpiękniejszy pałac na Łotwie – zobaczymy pałac z zewnątrz i otaczające go przepiękne ogrody. Przyjazd do Wilna, dla chętnych wieczorna msza św. w kościele Św. Ducha, albo wieczorny spacer po Starówce.
Dzień 6 - Czwartek - 23.08.2018
Wilno - Giżycko - Trójmiasto - Rumia

Zwiedzanie starówki: początek przy Ostrej Bramie, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół św. Ducha, kościół św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny", Uniwersytet Wieleński, plac Katedralny, kościół św. Anny i Bernardynów, najpiękniejszy kościół Piotra i Pawła, cmentarz sławnych Polaków na Rossie, powrót do Rumi w godzinach wieczornych z przerwą na obiad w Giżycku.

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem ****
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-os.
 • wyżywienie – (5 x śniadanie + 4 x obiadokolacja, obiad w Helsinkach)
 • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
 • opiekę pilota – ATS Service
 • rejs promem Tallin – Helsinki - Tallin
 • ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:

 • kosztów realizacji programu (bilety wstępów , usługi lokalnych przewodników, miejscowe opłaty klimatyczne, system słuchawkowy „Tour Guide", wjazdy do miast, parkingi) 35€ - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
 • napoi do posiłków
 • wydatków własnych


Dopłata do pokoju jednoosobowego: 270 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

 • koszty ubezpieczenia od chorób przewlekłych - 50zł
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji - 70zł

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć