Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

STOLICE NADBAŁTYCKIE - 6 DNI

WILNO - RYGA - TALLINN - HELSINKI

Termin:18 - 23.08.2018
Cena:1749 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1 - Sobota - 18.08.2018
Rumia - Trójmiasto - Suwałki - Kowno

Wyjazd z:
6:10 - Rumia, sprzed dworca PKP
6:30 - Gdynia, sprzed dworca PKP, przy starej poczcie
6:50 - Sopot, Al. Niepodległości, stacja Paliw BP
7:00 - Gdańsk Oliwa, przystanek przy pętli tramwajowej
7:10 - Gdańsk Wrzeszcz, przystanek przy pomniku Piłsudskiego
7:20 - Gdańsk Główny, Dworzec PKP
Przejazd na Warmię w okolice Ostródy, przerwa na poczęstunek śniadaniowy. Następnie Mazury - przejazd przez Olsztyn, Giżycko, Suwałki do Kowna. Krótki spacer po Starym Mieście, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 - Niedziela - 19.08.2018
Kowno - Szawle - Ryga

Po śniadaniu przejazd w okolice Szawli, gdzie zwiedzimy „Górę Krzyży". Jest to miejsce upamiętniające przyjęcie chrztu przez Żmudzinów w 1430 r. Następnie przez Litwę, Łotwę do Rygi, zwiedzanie miasta, m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia", Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Przejazd do hotelu.
Dzień 3 - Poniedziałek - 20.08.2018
Ryga - Tallin
Przejazd do Tallina, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Tallina, m.in.: górnego miasta: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych, m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa.
Dzień 4 - Wtorek - 21.08.2018
Tallin - Helsinki - Tallin

Wypłynięcie z Tallina do Helsinek. Piesze zwiedzanie starówki: przejście Esplandami do teatru szwedzkiego, dalej przez Kamppi do kościoła na skale, powrót koło parlamentu i pomnika Mannerheima do głównego dworca kolejowego, teatr narodowy, muzeum Ateneum, przejście do placu Senackiego, katedra luterańska, przejście do soboru i powrót na Kauppatori. Przerwa na obiad – czas wolny. Powrót promem do Tallina ok. godz. 22.00. przejazd do hotelu.
Dzień 5 - Środa - 22.08.2018
Tallin - Rundale - Wilno

Wyjazd do Wilna, na trasie czas wolny w Rundale, gdzie znajduje się najpiękniejszy pałac na Łotwie – zobaczymy pałac z zewnątrz i otaczające go przepiękne ogrody. Przyjazd do Wilna, dla chętnych wieczorna msza św. w kościele Św. Ducha, albo wieczorny spacer po Starówce.
Dzień 6 - Czwartek - 23.08.2018
Wilno - Giżycko - Trójmiasto - Rumia

Zwiedzanie starówki: początek przy Ostrej Bramie, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół św. Ducha, kościół św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny", Uniwersytet Wieleński, plac Katedralny, kościół św. Anny i Bernardynów, najpiękniejszy kościół Piotra i Pawła, cmentarz sławnych Polaków na Rossie, powrót do Rumi w godzinach wieczornych z przerwą na obiad w Giżycku.

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem ****
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-os.
 • wyżywienie – (5 x śniadanie + 4 x obiadokolacja, obiad w Helsinkach)
 • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
 • opiekę pilota – ATS Service
 • rejs promem Tallin – Helsinki - Tallin
 • ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:

 • kosztów realizacji programu (bilety wstępów , usługi lokalnych przewodników, miejscowe opłaty klimatyczne, system słuchawkowy „Tour Guide", wjazdy do miast, parkingi) 35€ - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
 • napoi do posiłków
 • wydatków własnych


Dopłata do pokoju jednoosobowego: 270 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

 • koszty ubezpieczenia od chorób przewlekłych - 50zł
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji - 70zł

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć