Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

SARDYNIA - 7 DNI

SAMOLOTEM Z GDAŃSKA !!!

Termin:05 - 11.04.2019
Cena:3740 zł

PROGRAM:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - 05.04.2019 - Piątek (Gdańsk - Piza)
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku (meetingpoint) o godz. 16:15. Check in. Wylot samolotu o godz. 18:15, przylot do Pizy około godz. 20:35. Transfer do hotelu. Nocleg.
Dzień 2 - 06.04.2019 - Sobota (Piza – Livorno – Olbia)
Po śniadaniu ok. godz.9:00 przejazd do centrum Pizy, zwiedzanie miasta z przewodnikiem wg programu. Około godz. 16:30 przejazd do portu promowego w Livorno. Check in, na promie kolacja i nocleg. Nocny rejs z Livorno do Olbii.
Dzień 3 - 07.04.2019 - Niedziela (Olbia – Dolomity Sardynii – Szmaragdowe Wybrzeże)
Po śniadaniu wyokrętowanie, a następnie dalsza podróż autokarem z Olbii w kierunku tzw. Dolomitów Sardynii czyli do San Pantaleo. Granitowe skały, które otaczają miejscowość, nadają okolicy w połączeniu z wybrzeżem przepiękny widok. Zwiedzanie miasteczka i małych galerii obrazów – które są wystawione przez malarzy, którzy chętnie tu przebywają i uwieczniają przepiękne widoki. Czas wolny. Po południu przejazd przepiękną, zapierającą dech w piersiach drogą wzdłuż wybrzeża Costa Smeralda oraz znanego na całym świecie wybrzeża granitowego z białymi plażami i szmaragdowo niebieskim morzem. Krótki postój w Porto Cervo, centralnym punkcie Szmaragdowego Wybrzeża z przepięknym portem jachtowym – miejscem spotkań zamożnych turystów. Odwiedzimy Cala di Volpe i Porto Rotondo to przepiękne miejscowości, które zapraszają do spacerów i własnych odkryć.
Dzień 4 - 08.04.2019 - Poniedziałek (Region Gallura)
Po śniadaniu przejazd do Calangianus – jednego z najbogatszych miejsc na Sardynii, słynącego z produkcji korka. Zwiedzimy muzeum korka, które ma siedzibę w przepięknym kompleksie klasztornym z XVIII w. znajdującym się w centrum miejscowości. Poznamy wszystkie fazy i tajniki produkcji korka. W Tempio Pausania – małej idyllicznej stolicy regionu Gallury, czas wolny z przerwą na lokalny obiad. To miasteczko jest położone u podnóża Monte Limbara, jego historyczne centrum ze starodawnymi, granitowymi budynkami, nadają miastu specyficzny urok. Podobnie malowniczo powita nas Castelsardo, (zamek Sardyńczyków) miejscowość, która do dziś nie straciła swojego średniowiecznego charakteru, z malowniczymi tarasami, z których w słoneczne dni, oprócz wspaniałego wybrzeża można zobaczyć również wybrzeże Korsyki. Zobaczymy tu Katedrę Sant'Antonio Abate i Diecezjalne Muzeum Sztuki Sakralnej znajdujące się w podziemiach katedry. Zwiedzimy krypty antycznego rzymskiego Kościoła, na których to później została zbudowana Katedra św. Antoniego Abate.
Dzień 5 - 09.04.2019 - Wtorek (Wyspa La Maddalena – degustacja – Olbia)
Po śniadaniu przejazd do Palau skąd promem przedostaniemy się na wyspę La Maddalene. Ciężko uwierzyć, ale przeniesiemy się w tropikalny klimat, gdzie szmaragdowozielone morze otacza skupisko większych i mniejszych ponad 50 wysepek Arcipelago La Maddalena. Podczas objazdu wyspy panoramiczną drogą ze wpaniałymi widokami, odwiedzimy gospodarstwo agroturystyczne, gdzie czekać będzie na nas niezapomniane przeżycie. Oprócz tradycyjnego sardyńskiego obiadu składającego się z lokalnych produktów zobaczymy również występ folklorystycznego zespołu z regionalnym programem. Z dobrym humorem i posileni smakami regionu udamy się w dalszą podróż do Olbii. Zwiedzanie tego przepięknego portowego miasta w formie spaceru. Późnym popołudniem zaokrętowanie na promie w Olbii. Nocny rejs do Livorno.
Dzień 6 - 10.04.2019 - Środa (Livorno - Bergamo)
Po śniadaniu opuścimy prom w Livorno. Przejazd autokarem do Bergamo, miasta w regionie Lombardia, położonego u południowych podnóży Alp Bergamskich. Po południu zwiedzanie tego urokliwego miasta z przewodnikiem. Czas wolny, a około 18:30 przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 7 - 11.04.2019 - Czwartek (Mediolan/ Bergamo – Gdańsk)
Po śniadaniu około godz. 7:45 przejazd na lotnisko w Bergamo. Wylot samolotu o godz. 10:15, przylot do Gdańska o godz. 12:20. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem linii lotniczych Ryanair (Gdańsk - Piza, Bergamo - Gdańsk), (bagaż podręczny 20cm x 30cm x 40cm)
 • Przejazdy komfortowym autokarem ****(odstęp między siedzeniami min 87cm)
 • 2 noclegi w pokojach dwuosobowych w Hotelu ***/**** w okolicach Pizy i Bergamo
 • 2 noclegi w Hotelu **** na Szmaragdowym Wybrzeżu
 • 2 nocne rejsy promem Livorno – Olbia – Livorno
 • 2 noclegi na promie w dwuosobowych kabinach
 • Rejs promem Palau – La Maddalena – Palau
 • 1 obiad w Gospodarstwie Agroturystycznym i występ zespołu folklorystycznego
 • 4 śniadania w hotelu i 2 śniadania kontynentalne na promie
 • 2 x 3-daniowe obiadokolacje w hotelu na Szmaragdowym Wybrzeżu
 • Opiekę pilota – ATS Service
 • Ubezpieczenie NNW, KL, BP

Cena nie obejmuje:

 • kosztów realizacji programu (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, parkingi) - 55 euro - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
 • napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 310zł

Dopłata do bagażu:

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 40 zł
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):

                     - 100zł dla osób w pokoju dwuosobowym
                     - 120 zł dla osób w pokoju jednoosobowym

 

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

 

Galeria zdjęć