Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

BAŁKANY - 15 DNI

CZARNOGÓRA - ALBANIA - CHORWACJA
WYPOCZYNEK + OBJAZD
AUTOKAR

Termin:15 - 29.05.2018
Cena:2690 zł

Program:

Dzień 1 - Wtorek - 15.05.2018
Wyjazd z Trójmiasta o godz. 6:00. Przejazd przez Polskę do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg w okolicach Brna.

Dzień 2 - Środa - 16.05.2018
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Austrię i Słowenię do Chorwacji, w okolice Zadaru położonego na Chorwackiej Riwierze. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 - Czwartek - 17.05.2018
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Trogiru, zwiedzanie miasta, następnie przejazd do Splitu. Spacer po mieście. Przyjazd do Kasteli – zakwaterowanie. Popołudniu czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 - Piątek - 18.05.2018
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Dubrownika – zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Przejazd do Czarnogóry, zwiedzanie z przewodnikiem Budvy. Budva jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast nad Adriatykiem. Stare miasto znajdujące się na cyplu otaczają mury obronne ze średniowieczną fortecą z wieżami i bramami, wybudowane pod koniec XV w. Starówka to prawdziwy labirynt wąskich uliczek z maleńkimi kawiarenkami. Przejazd do miejscowości Veliki Pijesak, na przepiękne wybrzeże z tzw. „Wielką Plażą". Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 - Sobota - 19.05.2018
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 - Niedziela - 20.05.2018
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 - Poniedziałek - 21.05.2018
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja, nocleg.

Dla chętnych wycieczka fakltatywna: Ulcinj - zwiedzanie starożytnego miasta z przewodnikiem.
Miasto Ulcinj - położone przy granicy z Albanią, jedno z najstarszych miast Czarnogóry, złożone w V w. p.n.e. przez Ilirów. Turystów przyciąga do Ulcinja orientalna atmosfera miasta i jego multietniczność.

Dzień 8 - Wtorek - 22.05.2018
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Albani. Zwiedzanie Tirany i Kruji.
Albania jest małym krajem na Bałkanach z długą historią. Spotykamy tutaj mieszanine kultury europejskiej oraz azjatyckiej ponieważ długi czas Albania była pod panowaniem cesarstwa Otomańskiego. Dlatego można ją nazwać „orientem Europy". Długie lata dyktatury socjalisty Enwera Hodzy po II Wojnie Światowej zablokowały rozwój Państwa i sprawiły, że Albania stała się jednym z najbiedniejszych krajów w Europie. Tirana jest stolicą Albani od 1920 roku. Największy ślad w architekturze stolicy pozostawiły po sobie lata władzy socjalistycznej ze skłonnością do budowania monumentalnych budowli. Kruja jest dawna stolicą Albanii. Znajduje się tem odrestaurowany zamek Skenderbega, jak również orientalna uliczka handlowa oraz muzeum etnograficzne.

Program wycieczki:
Wyjazd o godz. 8:30, przejazd stolicy Albanii – Tirany. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m. in.: aleja i rynek uniwersytecki, rynek centralny oraz meczet Athem-bey. Ok godz. 13:30 przejazd do Kruji – stolicy Albanii z XV w. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. zobaczymy: orientalny bazar, twierdza z XV w., muzeum etnograficzne. Zakończenie wycieczki ok. godz. 19. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 - Środa - 23.05.2018
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 - Czwartek - 24.05.2018
Śniadanie. Wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Po południu przejazd do starożytnego miasta Stary Bar - główny kurort turystyczny Riwiery Barskiej a zarazem jeden z największych ośrodków turystycznych czarnogórskiego wybrzeża. Jest to miasto wielu kultur, narodowości i religii. W Starym Barze znajdują się zabytki, które prawdopodobnie pochodzą z X w. Zalicza się do nich Twierdzę, która należy do największych tego typu budowli na wybrzeżu Adriatyku, została zbudowana w czasach panowania Bizantium. Stary Bar jest znany jako centrum oliwiarstwa. Rosną tu drzewa, których wiek określa się na 2800 lat. Następnie udamy się do sadu oliwnego, w którym odbędzie się krótki wykład o oliwiarstwie i cechach oliwy oraz oliwek. Regionalna kolacja w gaju oliwnym przy dźwiękach regionalnej muzyki. Możliwość zakupu oliwy uznanej za jedna z najlepszych w Europie południowej.

Dzień 11 - Piątek - 25.05.2018
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja, nocleg.

Dla chętnych wycieczka fakltatywna: Kotor - zwiedzanie starożytnego miasta z przewodnikiem.
Po południu przejazd do Kotoru - miasto założone przez starożytnych Greków. W ciągu dwóch tysięcy lat historia na każdym kroku zaznaczyła swoją obecność. Miasto otaczają prawie pięciokilometrowe mury obronne. W mieście znajduje się jedna z najstarszych katedr katolickich nad Adriatykiem – katedra św. Trypuna. Kotor jest wpisany na listę swiatowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

Dzień 12 - Sobota - 26.05.2018
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13 - Niedziela - 27.05.2018
Śniadanie, wykwaterowanie. W dniu dzisiejszym z łezką w oku opuszczamy przepiękne wybrzeże Czarnogórskie. Przejazd w okolice Zadaru - zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 14 - Poniedziałek - 28.05.2018
Śniadanie. Przejazd do Czech przez Słowenię i Austrię. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Brna.

Dzień 15 - Wtorek - 29.05.2018
Śniadanie. Przejazd do Polski z postojem w Częstochowie. Powrót do Trójmiasta w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami 81 cm)
zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
wyżywienie (14 x śniadanie, 14 x obiadokolacja, poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu)
opiekę pilota – ATS Service
ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:

kosztów realizacji programu (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, poczęstunek w gaju oliwnym, opłaty klimatyczne, wjazdy do miast, parkingi) - 40 € - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
kosztów wycieczek fakultatywnych: Kotor - 10 €/os., Ulcin - 10 €/os
napoi do obiadokolacji
wydatków własnych
Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

koszty ubezpieczenia od chorób przewlekłych - 60zł
ubezpieczenie kosztów rezygnacji - 70zł
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 zł

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć