Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

APULIA

NA KOŃCU WŁOSKIEGO OBCASA

Termin:05 - 09.10.2020
Cena:3690 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

 

Dzień 1 – Poniedziałek – 05.10.2020     Gdańsk - Bari
Zbiórka uczestników o godz. 10:30 na lotnisku w Gdańsku (meetingpoint). Check in, wylot samolotu linii Wizzair o godz. 12:30 do Bari. Zwiedzanie Bari z przewodnikiem. W czasach rzymskich Bari było małą osadą, znaną pod nazwą Barium. Rozwinęło się w VI-X w. jako największy port południowego wschodu Italii. W epoce wypraw krzyżowych wyrosło na zamożną republiką czerpiącą swe bogactwo z handlu morskiego. Następnie miasto było stolicą samodzielnego księstwa Bari. W II połowie XIX w. rozwijało się jako ośrodek handlu i komunikacji ze wschodem. Do najcenniejszych zabytków miasta należy XIII-wieczny zamek cesarza Fryderyka II, przebudowany w XVI w. w stylu renesansowym. Katedra w Bari pochodzi z XII w. i jest przykładem architektury gotyckiej z pewnymi cechami sztuki normandzkiej. Wśród licznych romańskich budowli sakralnych miasta zwraca uwagę bazylika Św. Mikołaja (San Nicolo) z XI w. Znajduje się tam zbudowany w 1593 r. nagrobek królowej Polski Bony, pochodzącej z panującej w Bari dynastii Sforzów. W mieście zachował się również XVI-wieczny pałac Bony. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 2 – Wtorek – 06.10.2020     Winiarnia - winogrona i kurs gotowania Orecchiette – Polignano
Po śniadaniu przejazd do jednej z wielu winnic położonych w okolicy na krótką prelekcję na temat uprawy winorośli, zapoznamy się również z tajnikami produkcji wina. Oczywiście nie zabraknie degustacja tego szlachetnego trunku. Następnie czeka nas kolejna kulinarna atrakcja w postaci kursu gotowania słynnego makaronu Orecchiette, którego efektem będzie podany nam lunch właśnie z tego makaronu. Po południu udamy się do Polignano a Mare które jest wyjątkowym miastem wypoczynkowym, znanym z unikatowej, kamienistej plaży „Cala San Giovanni" wciśniętej w ściany wąwozu uchodzącego do morza. Dodatkową atrakcją jest znajdujący się tuż przy plaży most Lama Monachile o blisko 2000-letniej historii, pamiętający czasy rzymskiego cesarza Trajana. Z mostu rozpościera się piękny widok na plażę i krystalicznie czystą wodę Adriatyku. Czas wolny warto wykorzystać na spacer wąskimi uliczkami wzdłuż wybrzeża, wiele z nich kończy się tarasami, z których rozciąga się wspaniały widok na morze i strome skalne brzegi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 – Środa – 07.10.2020     Castelana - Ostuni - Alberobello
Po śniadaniu przejazd w okolice Bari do Groty „Castellana" – zwiedzanie z przewodnikiem W jaskini stalaktytowej Castellana odkryjemy cudowną krainę stalagmitów i stalaktytów, puszczając wodze fantazji zobaczymy fascynujące figury, które zostały stworzone przez ostatnie miliony lat. Następnie przejedziemy do Ostuni, które nazywane jest „białym miastem Apuli". Panorama tego miasta, dzięki położeniu na wzgórzu i kaskadowemu ułożeniu zabudowań jest naprawdę przepiękna. Samo miasto zostało najprawdopodobniej założone przez Messapiów, a następnie zniszczone przez Hannibala podczas Wojen Punickich – czas wolny. Kontynuując dalszą podróż do Alberobello odwiedzimy słynne „Trulli". Te wyjątkowe okrągłe domy pasterzy i rolników wykonane z białego suchego muru z czarnym stożkowym dachem tworzą niezwykły pejzaż. Zazwyczaj stojące w zwartej zabudowie, z wijącymi się wąskimi uliczkami pomiędzy nimi tworzą klimat rodem z bajek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 – Czwartek - 08.10.2020     Lecce i Otranto
Śniadanie. W tym dniu udamy się do „Perły Apulijskiego Baroku" – miasta Lecce, które słynie z imponujących budynków i niekwestionowanego piękna stojących tu kościołów. Nazywane jest również „Florencją Baroku" - zobaczymy Piazza Oronzo, który leży w centrum miasta jak i rzymski amfiteatr. Barokowa architektura miasta, wykonana w tutejszym białym kamieniu, który z czasem nabiera złocistej barwy, nadaje miejscowości swoistą magię. Szczególnymi perełkami tego stylu są kościół Santa Croce oraz zabudowa placu katedralnego - czas wolny. Po południu przejazd do Otranto, miasteczka położonego nad cieśniną o tej samej nazwie, łączącą morze Adriatyckie z morzem Jońskim. To w tym mieście miała miejsce krwawe walki podczas tzw. turecka inwazja w 1480 r. Zabito tutaj wielu niezłomnych mieszkańców, którzy odmówili zaprzeczenia swojej chrześcijańskiej wierze. Doczesne szczątki tych 800 męczenników znajdują się w absydzie romańskiej katedry, w której możemy również podziwiać największą mozaikę podłogową w całych Włoszech. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 5 – Piątek - 09.10.2020     Matera – Monopoli - Bari - Gdańsk
Śniadanie. Przejazd do Matery – Miasta Kultury 2019 roku, które ze swoim historycznym centrum określane jest mianem jedynego na świecie miasta wykutego w skale. Zabytkowa część miasta, zwana Sassi, obejmuje unikatowy kompleks wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Według wielu historyków jest to jedno z najstarszych miast na świecie. Turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać zabudowę miasta wydrążoną w skalę, gdzie jedynie fasady dobudowano z marmuru. To tutaj Mel Gibson nagrywał tu słynną "Pasję", powstały tutaj również takie filmy jak: Maria Magdalena, Narodzenie, Młody Mesjasz, Król Dawid. Jeszcze do niedawna mieszkali tu zwykli ludzie, a dziś miejsce to przyciąga dziesiątki tysięcy turystów każdego roku, aby zobaczyć to wyjątkowe miejsce. Centrum antycznego Sassi zachwyca nie tylko barwną historią, ale także wąskimi i krętymi uliczkami, niezliczoną ilością schodków, balkoników i zakamarków. Czas wolny. Przejazd na lotnisko do Bari, Check in, wylot samolotu linii Wizzair o godz. 18:30 do Gdańska. 

Cena obejmuje:

- Przelot samolotem linii lotniczych Wizzair (Gdańsk – Bari - Gdańsk), bagaż podręczny (do 10 kg, wymiary: 40cm x 25 cm x 20 cm)
- Przejazdy komfortowym autokarem ****(odstęp między siedzeniami min 87cm)
- 4 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu ***/****
- pokaz w winiarnii, degustajcja oraz lunch
- wyżywienie (4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja)
- opiekę pilota – ATS Service
- ubezpieczenie NNW, KL (bez chorób przewlekłych), BP

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide), płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
- napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 360 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony):
150 zł - bagaż rejestrowany do 10 kg (wymiary: 55cm x 40cm x 20cm)
250 zł - bagaż rejestrowany do 20 kg (wymiary: 119cm x 119cm x 81cm)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- 120 zł dla osób w pokoju dwuosobowym (240 zł obejmujące choroby przewlekłe)
- 140 zł dla osób w pokoju jednoosobowym (280 zł obejmujące choroby przewlekłe)

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

 

Galeria zdjęć