Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

APULIA

NA KOŃCU WŁOSKIEGO OBCASA

Termin:23 - 28.10.2019
Cena:3950 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

OFERA W DO WYDRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 – Środa – 23.10.2019     Gdańsk - Berlin - Bari
Transfer autokarem do Berlina do Portu Lotniczego Berlin-Schonefeld. O godz. 9:45 odprawa biletowo-bagażowa. Wylot samolotem linii Ryanair o godz. 11:45. Przylot na Włoskie wybrzeże do Bari o godz. 13:55. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 – Czwartek – 24.10.2019     Winiarnia - winogrona i kurs gotowania Orecchiette – Polignano
Po śniadaniu przejazd do jednej z wielu winnic położonych w okolicy na krótką prelekcję na temat uprawy winorośli, zapoznamy się również z tajnikami produkcji wina. Oczywiście nie zabraknie degustacja tego szlachetnego trunku. Następnie czeka nas kolejna kulinarna atrakcja w postaci kursu gotowania słynnego makaronu Orecchiette, którego efektem będzie podany nam lunch właśnie z tego makaronu. Po południu udamy się do Polignano a Mare które jest wyjątkowym miastem wypoczynkowym, znanym z unikatowej, kamienistej plaży „Cala San Giovanni" wciśniętej w ściany wąwozu uchodzącego do morza. Dodatkową atrakcją jest znajdujący się tuż przy plaży most Lama Monachile o blisko 2000-letniej historii, pamiętający czasy rzymskiego cesarza Trajana. Z mostu rozpościera się piękny widok na plażę i krystalicznie czystą wodę Adriatyku. Czas wolny warto wykorzystać na spacer wąskimi uliczkami wzdłuż wybrzeża, wiele z nich kończy się tarasami, z których rozciąga się wspaniały widok na morze i strome skalne brzegi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 – Piątek – 25.10.2019     Castelana - Ostuni - Alberobello
Po śniadaniu przejazd w okolice Bari do Groty „Castellana" – zwiedzanie z przewodnikiem W jaskini stalaktytowej Castellana odkryjemy cudowną krainę stalagmitów i stalaktytów, puszczając wodze fantazji zobaczymy fascynujące figury, które zostały stworzone przez ostatnie miliony lat. Następnie przejedziemy do Ostuni, które nazywane jest „białym miastem Apuli". Panorama tego miasta, dzięki położeniu na wzgórzu i kaskadowemu ułożeniu zabudowań jest naprawdę przepiękna. Samo miasto zostało najprawdopodobniej założone przez Messapiów, a następnie zniszczone przez Hannibala podczas Wojen Punickich – czas wolny. Kontynuując dalszą podróż do Alberobello odwiedzimy słynne „Trulli". Te wyjątkowe okrągłe domy pasterzy i rolników wykonane z białego suchego muru z czarnym stożkowym dachem tworzą niezwykły pejzaż. Zazwyczaj stojące w zwartej zabudowie, z wijącymi się wąskimi uliczkami pomiędzy nimi tworzą klimat rodem z bajek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 – Sobota - 26.10.2019     Lecce i Otranto
Śniadanie. W tym dniu udamy się do „Perły Apulijskiego Baroku" – miasta Lecce, które słynie z imponujących budynków i niekwestionowanego piękna stojących tu kościołów. Nazywane jest również „Florencją Baroku" - zobaczymy Piazza Oronzo, który leży w centrum miasta jak i rzymski amfiteatr. Barokowa architektura miasta, wykonana w tutejszym białym kamieniu, który z czasem nabiera złocistej barwy, nadaje miejscowości swoistą magię. Szczególnymi perełkami tego stylu są kościół Santa Croce oraz zabudowa placu katedralnego - czas wolny. Po południu przejazd do Otranto, miasteczka położonego nad cieśniną o tej samej nazwie, łączącą morze Adriatyckie z morzem Jońskim. To w tym mieście miała miejsce krwawe walki podczas tzw. turecka inwazja w 1480 r. Zabito tutaj wielu niezłomnych mieszkańców, którzy odmówili zaprzeczenia swojej chrześcijańskiej wierze. Doczesne szczątki tych 800 męczenników znajdują się w absydzie romańskiej katedry, w której możemy również podziwiać największą mozaikę podłogową w całych Włoszech. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 5 – Niedziela - 27.10.2019     Matera – Monopoli
Śniadanie. Przejazd do Matery – Miasta Kultury 2019 roku, które ze swoim historycznym centrum określane jest mianem jedynego na świecie miasta wykutego w skale. Zabytkowa część miasta, zwana Sassi, obejmuje unikatowy kompleks wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Według wielu historyków jest to jedno z najstarszych miast na świecie. Turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać zabudowę miasta wydrążoną w skalę, gdzie jedynie fasady dobudowano z marmuru. To tutaj Mel Gibson nagrywał tu słynną "Pasję", powstały tutaj również takie filmy jak: Maria Magdalena, Narodzenie, Młody Mesjasz, Król Dawid. Jeszcze do niedawna mieszkali tu zwykli ludzie, a dziś miejsce to przyciąga dziesiątki tysięcy turystów każdego roku, aby zobaczyć to wyjątkowe miejsce. Centrum antycznego Sassi zachwyca nie tylko barwną historią, ale także wąskimi i krętymi uliczkami, niezliczoną ilością schodków, balkoników i zakamarków. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg
Dzień 6 – Poniedziałek - 28.10.2019     Bari – Berlin - Gdańsk
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Bari, będzie to już ostatnie miasto Apulii które zobaczymy. W czasach rzymskich Bari było małą osadą, znaną pod nazwą Barium. Rozwinęło się w VI-X w. jako największy port południowego wschodu Italii. W epoce wypraw krzyżowych wyrosło na zamożną republiką czerpiącą swe bogactwo z handlu morskiego. Następnie miasto było stolicą samodzielnego księstwa Bari. W II połowie XIX w. rozwijało się jako ośrodek handlu i komunikacji ze wschodem. Do najcenniejszych zabytków miasta należy XIII-wieczny zamek cesarza Fryderyka II, przebudowany w XVI w. w stylu renesansowym. Katedra w Bari pochodzi z XII w. i jest przykładem architektury gotyckiej z pewnymi cechami sztuki normandzkiej. Wśród licznych romańskich budowli sakralnych miasta zwraca uwagę bazylika Św. Mikołaja (San Nicolo) z XI w. Znajduje się tam zbudowany w 1593 r. nagrobek królowej Polski Bony, pochodzącej z panującej w Bari dynastii Sforzów. W mieście zachował się również XVI-wieczny pałac Bony. O godz. 14.30 przejazd na lotnisko w Bari, odprawa biletowo-bagażowa. Wylot samolotem linii Ryanair o godz. 17:20 do Berlina. Transfer autokarem do Trójmiasta.

Cena obejmuje:

- Przelot samolotem linii lotniczych Ryanair (Berlin – Bari - Berlin), bagaż podręczny (do 10 kg, wymiary: 40cm x 25 cm x 20 cm)
- Przejazdy komfortowym autokarem ****(odstęp między siedzeniami min 87cm)
- Transfer autokarem Trójmiasto – Berlin - Trójmiasto
- 5 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach ***/****
- pokaz w winiarnii, degustajcja oraz lunch
- wyżywienie (5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja)
- opiekę pilota – ATS Service
- ubezpieczenie NNW, KL (bez chorób przewlekłych), BP

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide)
- płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
- napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 360 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony):
130 zł - bagaż rejestrowany do 10 kg (wymiary: 55cm x 40cm x 20cm)
250 zł - bagaż rejestrowany do 20 kg (wymiary: 119cm x 119cm x 81cm)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 40 zł
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- 120 zł dla osób w pokoju dwuosobowym (240 zł obejmujące choroby przewlekłe)
- 140 zł dla osób w pokoju jednoosobowym (280 zł obejmujące choroby przewlekłe)

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

 

Galeria zdjęć