Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

BKW SANKT PETERSBURG

SAMOLOTEM Z GDAŃSKA !!!

Termin:21 - 27.09.2019
Cena:4499 zł

PROGRAM:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - Sobota - 21.09.2019
Gdańsk - Turku - Helsinki
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz.11:50. Check in. Odlot samolotu linii Wizzair o godz.13:50 Przylot do Turku 16:15. Przejazd autokarem do Helsinek, zakwaterowanie w Hotelu, nocleg.

Dzień 2 - Niedziela - 22.09.2019

Helsinki - Sankt Petersburg
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Helsinek z przewodnikiem: przejazd do Soboru Uspieńskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przerwa na spacer po Kauppatori. Następnie zwiedzanie miasta m.in: plac Senacki z Katedrą Luterańską, kościół w skale. O godz. 16.00 przejazd do Portu promowego - zaokrętowanie, o godz. 18:00 wypłyniecie promu do St. Petersburga, w restauracji na promie kolacja w formie bufetu.

Dzień 3 - Poniedziałek - 23.09.2019
Sankt Petersburg

Śniadanie w formie bufetu na promie. Po śniadaniu odprawa paszportowa na promie - ok. godz. 12.00 wyokrętowanie. Zwiedzanie państwowego muzeum Ermitaż wraz z wystawą Impresjonistów – jednego z największych światowych zbiorów dzieł sztuki. Zobaczą Państwo perły kolekcji Ermitażu – sale reprezentacyjne pałacu Zimowego, arcydzieła Leonardo da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Rubensa. Czas wolny na Newskim Prospekcie. Obiadokolacja w typowej rosyjskiej restauracji z muzyką na żywo. Rejs statkiem po kanałach i rzekach „Wenecji Północy" z widokami na zabytki, mosty i parki miasta. Nocleg.

Dla chętnych:

 • nocna wycieczka „zwodzone mosty Petersburga", podczas której będą mogli Państwo zobaczyć wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Piotropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.

 Dzień 4 - Wtorek - 24.09.2019 

Sankt Petersburg - Teatr 
Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie miasta rozpoczniemy wyjazdem do Twierdzy Pietropawłowskiej – pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta, na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska - cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła, w której znajduje się grobowiec carów rosyjskich. Katedra pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami, wywierają niezapomniane wrażenie. Kolejnym punktem będzie symbol miasta Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany" - postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej. Plac Sztuk – przy którym mieści się zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego. Powrót do hotelu na obiad. O godz.18.00 wyjazd do jednego z Petersburskich Teatrów – spektakl. Powrót późnym wieczorem.

Dzień 5 - Środa - 25.09.2019
Peterhof - Carskie Sioło

Śniadanie. Przejazd do Carskiego sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Oprócz zwiedzania pałacu pospacerują Państwo po parku rezydencji. Po południu przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal" pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektarów, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 - Czwartek - 26.09.2019 

Sankt Petersburg - Dyneburg
Śniadanie. Całodzienny przejazd z przerwani do hotelu w Dyneburgu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 7 - Piątek - 27.09.2019
Dyneburg - Trójmiasto

Śniadanie. Przejazd z Dyneburga w kierunku Augustowa. Przerwa na obiad w miejscowości Stare Sady - hotel „Robert`s Port". Przyjazd do Trójmiasta w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Gdańsk - Turku (bagaż podręczny do 10kg, wymiary: 20cm x 30cm x 40cm)
 • autokar **** ( odstęp między siedzeniami min. 78 cm.)
 • 4 noclegi w hotelach (3 x Petersburg hotel Moskwa****, 1 x Dyneburg***) pokoje 2 osobowe
 • 1 nocleg na promie Helsinki - Petersburg: miejsce w kabinie 2 os. (z łazienką i wc, bez okna)
 • wyżywienie: 5 śniadań (bufet), 4 obiadokolacje serwowane (w tym jena z muzyką na żywo), 1 obiadokolacja bufet na promie
 • prelekcje Jerzego Snakowskiego
 • opiekę pilota
 • bilety wstępu: Ermitaż (z impresjonistami), Peterhof – ogród dolny, Carskie Sioło – pałac Katarzyny i ogród, Sobór Św. Izaaka, twierdza Piotra i Pawła, Cerkiew Zbawiciela na krwi
 • rejs statkiem po rzekach i kanałach
 • usługi lokalych przewodników
 • zestaw słuchawkowy Audio Guide
 • opłata wizowa i pośrednictwo wizowe
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW i bagaż
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji (powody rezygnacji ściśle określone przez towarzystwo ubezpieczeniowe)

Cena nie zawiera:

 • bilet na spektakl w Teatrze w zależności od repertuaru 
 • nocna wycieczka w godzinach 0:00–2:00 "zwodzone mosty w Petersburgu" – 20€/os. (płatne na miejscu)
 • napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego - 1020zł

Dopłata do bagażu w samolocie:

ok. 50zł - "duży" bagaż podręczny do 10 kg (wymiary: 55cm x 40cm x 23cm)
ok. 135zł - bagaż rejestrowany do 20 kg (wymiary: 149cm x 119cm x 171cm)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

 • 40 zł - ubezpieczenia Kosztów Leczenia z chorobami przewlekłymi
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (obejmujące choroby przewlekłe):
  - 120 zł dla osób w pokoju dwuosobowym 
  - 140 zł dla osób w pokoju jednoosobowym 

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć