Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

RUŚ CZERWONA

KRASICZYN - ZAMOŚĆ - PRZEMYŚL - KODEŃ - BUBEL ŁUKOWISKA

Termin:17 - 22.08.2020
Cena:1385 zł

PROGRAM:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - Poniedziałek - 17.08.2020
Wyjazd autokarem z:
05:40 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
06:10 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:30 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
07:00 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP,
przejazd do miejscowości Bubel Łukowiska. Zakwaterowanie w Dworku Łukowiska usytuowanym na skraju wsi. Obiadokolacja. Spacer po malowniczych terenach położonych nad rzeką Bug. Nocleg.

Dzień 2 - Wtorek - 18.08.2020
Po nocy i śniadaniu w urokliwym dworku, przejazd do miejscowości Kodeń na trasie nad zalewowej, gdzie znajduje się legendarne Sanktuarium Matki Boskiej Kodeńskiej Królowej Podlasia - centrum włości Michała Sapiehy. W drodze do Krasnegostawu zobaczymy ruiny zamku w miejscowości Krupe. W Krasnymstawie odwiedzimy rynek z zabytkowymi kamienicami, oraz pojezuicki kompleks klasztorny w którym znajduje się muzeum i Biblioteka Publiczna. Następnie udamy się do Hrubieszowa, miasta oddalonego zaledwie 18 km od granicy z Ukrainą. To miejsce urodzenia B. Prusa. Przejazd do Zamościa, zakwaterowanie i obiadokolacja. Dla chętnych nocny spacer po tym hetmańskim mieście.
Dzień 3 - Środa - 19.08.2020
Po śniadaniu zwiedzanie miasta hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. Zamość nazywany „Perłą Renesansu", jest jednym z najpiękniejszych miast Polski. Zostało ono starannie zaplanowane pod względem urbanistycznym, a tutejsza starówka to renesans w pigułce. Przejazd do Bolestraszyc, spacer po Arboretum czyli oryginalnym ogrodzie botanicznym, w którym zgromadzono kilka tysięcy gatunków roślin. Zobaczymy również jeden z fortów potężnej twierdzy Przemyśl – fort XIII "San Rideuu" (Osłona Sanu). Po spacerze udamy się do Kalwarii Pacławskiej z Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Stąd już tylko 25 km do Przemyśla, po którym chętni mogą jeszcze zrobić wieczorny spacer. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4 - Czwartek - 20.08.2020
Śaniadanie w hotelu. Przemyśl – to jedno z najważniejszych miast podkarpacia, położone nad Sanem w pobliżu granicy z Ukrainą. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Miasta, zobaczymy rynek z fontanną, wieżę zegarową, grekokatolicką katedrę św. Jana Chrzciciela, rzymskokatolicką archikatedrę Wniebowzięcia NMP i Jana Chrzciciela. Następnie udamy się do Siedlisk, gdzie znajduje się Twierdza Przemyśl – Fort Salis Soglio, jedna z najlepiej zachowanych części fortyfikacji twierdzy przemyskiej w austro-węgierskim imperium. Powrót do hotelu, obiadokolacja,nocleg.
Dzień 5 - Piątek - 21.08.2020
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Krasiczyna, zwiedzanie najpiękniejszego pałacu kurtynowego w Polsce, wzniesionego w XVI wieku przez Krasickich. Zamek w Krasiczynie jest jednym z cenniejszych zabytków architektury renesansowo-manierystycznej w Polsce. Po tej uczcie dla oczu udamy się w dalszą podróż do Rzeszowa, z któtka przerwą na spacer po odrestaurowanej starówce. Nastepnie już w drodze powrotnej do domu, udamy się do Jacentowa. Zakwaterowanie w hotelu, oiadokolacja i nocleh.
Dzień 6 - Sobota - 22.08.2020
Po śniadaniu przejedziemy do Muzeum Krzemionki w okolicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego w Krzemionkach to miejsce niezwykłe - jest to jeden z najlepiej zachowanych i największych zabytków pradziejowego górnictwa na świecie. To tutaj, ponad 5000 lat temu, człowiek rozpoczął wydobycie krzemienia, zwanego złotem i stalą neolitu. Po wizycie w kopalni udamy się w drogę powrotną do Trójmiasta. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 5 noclegów w hotelach (pokoje dwuosobowe)
  • wyżywienie (5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja, poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu)
  • opiekę pilota - ATS Service
  • ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu: 150 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć