Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

RUŚ CZERWONA

BUBEL ŁUKOWISKA-KODEŃ-HRUBIESZÓW-... 01-06.09.2021

Termin:01 - 06.09.2021
Cena:1415 zł

BUBEL ŁUKOWISKA – KODEŃ – HRUBIESZÓW - KRASICZYN - ZAMOŚĆ - PRZEMYŚL – KRASICZYN - RZESZÓW – OSTROWIEC ŚW.

Program wycieczki:

Dzień 1 - Środa - 01.09

Wyjazd autokarem z:

05:40 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
06:10 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:30 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
07:00 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP,
przejazd do miejscowości Bubel Łukowiska. Zakwaterowanie w Dworku Łukowiska usytuowanym na skraju wsi. Obiadokolacja. Spacer po malowniczych terenach położonych nad rzeką Bug. Nocleg.

Dzień 2 - Czwartek - 01.09

Po nocy i śniadaniu w urokliwym dworku, przejazd do miejscowości Kodeń na trasie nad zalewowej, gdzie znajduje się legendarne Sanktuarium Matki Boskiej Kodeńskiej Królowej Podlasia - centrum włości Michała Sapiehy. W drodze do Krasnegostawu zobaczymy ruiny zamku w miejscowości Krupe. W Krasnymstawie odwiedzimy rynek z zabytkowymi kamienicami, oraz pojezuicki kompleks klasztorny w którym znajduje się muzeum i Biblioteka Publiczna. Następnie udamy się do Hrubieszowa, miasta oddalonego zaledwie 18 km od granicy z Ukrainą. To miejsce urodzenia B. Prusa. Przejazd do Zamościa, zakwaterowanie i obiadokolacja. Dla chętnych nocny spacer po tym hetmańskim mieście.

Dzień 3 - Piątek - 03.09

Po śniadaniu zwiedzanie miasta hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. Zamość nazywany „Perłą Renesansu", jest jednym z najpiękniejszych miast Polski. Zostało ono starannie zaplanowane pod względem urbanistycznym, a tutejsza starówka to renesans w pigułce. Przejazd do Bolestraszyc, spacer po Arboretum czyli oryginalnym ogrodzie botanicznym, w którym zgromadzono kilka tysięcy gatunków roślin. Po spacerze udamy się do Kalwarii Pacławskiej z Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Stąd już tylko 25 km do Przemyśla, po którym chętni mogą jeszcze zrobić wieczorny spacer. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 - Sobota - 04.09

Śniadanie w hotelu. Przemyśl – to jedno z najważniejszych miast Podkarpacia, położone nad Sanem w pobliżu granicy z Ukrainą. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Miasta, zobaczymy rynek z fontanną, wieżę zegarową, grekokatolicką katedrę św. Jana Chrzciciela, rzymskokatolicką archikatedrę Wniebowzięcia NMP i Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 - Niedziela - 05.09

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Krasiczyna, zwiedzanie najpiękniejszego pałacu kurtynowego w Polsce, wzniesionego w XVI wieku przez Krasickich. Zamek w Krasiczynie jest jednym z cenniejszych zabytków architektury renesansowo-manierystycznej w Polsce. Po tej uczcie dla oczu udamy się w dalszą podróż do Rzeszowa, z krótka przerwą na spacer po odrestaurowanej starówce. Następnie już w drodze powrotnej do domu, udamy się do Jacentowa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 - Poniedziałek - 06.09

Po śniadaniu przejedziemy do Muzeum Krzemionki w okolicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego w Krzemionkach to miejsce niezwykłe - jest to jeden z najlepiej zachowanych i największych zabytków pradziejowego górnictwa na świecie. To tutaj, ponad 5000 lat temu, człowiek rozpoczął wydobycie krzemienia, zwanego złotem i stalą neolitu. Po wizycie w kopalni udamy się w drogę powrotną do Trójmiasta. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 5 noclegów w hotelach (pokoje dwuosobowe)
  • wyżywienie (5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja, poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu)
  • opiekę pilota - ATS Service
  • ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu: 180 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć

 

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:23120
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb