Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

BKW Warszawa - Snack Opera Mozart Edition

SNACK OPERA Basen Artystyczny - STARE MIASTO - ZAMEK KRÓLEWSKI - CENTRUM KONESER - CERKIEW MARII MAGDALENY KATEDRA WARSZAWSKO - PRASKA – PARK ŁAZIENKOWSKI – KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE

Termin:26 - 28.06.2021
Cena:779 zł

Snack Opera Mozart Edition

Muzyczna przekąska, która ma zaostrzyć apetyt na danie główne – prezentujemy Snack Opera Mozart Edition Jerzego Snakowskiego, która odbędzie się na deskach sceny Basenu Artystycznego.

W niedzielne popołudnie czekać będzie na Państwa troje śpiewaków, jeden pianista, jeden moderator oraz dwanaście arii. Czyli kolejny koncert operowy? Nie. Wykonywane utwory wybierze publiczność.

Dodatkiem do koncertu będzie rozmowa. Wykonawcy opowiedzą o ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej.

Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Występują:

Magdalena Stefaniak – sopran
Hubert Walawski – tenor
Piotr Lempa – bas

Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Kierownik Zespołu Wokalnego: Krzysztof Kusiel-Moroz

Prowadzenie: Jerzy Snakowski

Program wycieczki:

Dzień 1. 26.06. Sobota Warszawa - Stare Miasto – Zamek Królewski

Wyjazd autokarem:
06:00 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
06:30 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:50 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
07:15 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Przejazd autokarem do Warszawy z przerwą śniadaniową. Spotkanie z przewodnikiem – zwiedzanie rozpoczniemy od najstarszej części naszej stolicy: Stare Miasto stanowi zwarty zespół architektury z XVII i XVIII wieku, miejsce o średniowiecznym układzie zabudowy, otoczone pierścieniem murów obronnych z okresu XIV – XVI stulecia, zachwycające kunsztem i budową o kształcie prostokąta, z kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek, to prawdziwa perła miasta, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO!.Następnie zwiedzimy Zamek Królewski - to w nim uchwalono Konstytucję 3 Maja – pierwszą w Europie i drugą na świecie. W dawnej siedzibie polskich władców oprócz apartamentów zobaczymy obrazy słynnego Rembrandta oraz płótna Canaletta. Zamek to obiekt również wpisany na listę UNESCO i jedna z najważniejszych wizytówek polskiej stolicy. Czas wolny.

Dzień 2. 27.06. Niedziela  Warszawska Praga – Warszawska Opera Kameralna – Snack Opera

Przejazd do Centrum Koneser, które jest sercem odradzającej się warszawskiej Pragi, jednej z najbardziej magnetycznych dzielnic w Warszawie. Koneser powstał na terenie XIX fabryki wódki przywracając do życia zabytkowe budynki i tworząc tym samym nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Znajdziemy tu wyjątkowe muzea oraz wystawy, tętniące życiem targi, festiwale, kiermasze i inne wydarzenia kulturalne. Następnie przechodząc do Cerkwi Marii Magdaleny zobaczymy i poznamy historię Pomnika Kapeli Praskiej. Cerkiew - Katedra Metropolitalna pw. św. Marii Magdaleny jest przykładem architektury sakralnej w stylu bizantyjsko-rosyjskim i była to pierwsza cerkiew w Warszawie wzniesiona od początku w tym celu. Patronką świątyni została św. Maria Magdalena, której ikona została ofiarowana przez carycę Marię Aleksandrownę. Wnętrza ozdobiły freski rosyjskich artystów: Wasyla Wasiljewa i Romana Winogradowa. Katedra Warszawsko-Praska - od 1992 kościół jest katedrą diecezji warszawsko-praskiej. W 1997 uzyskał tytuł bazyliki mniejszej. W 1997 na frontowej elewacji umieszczono mozaiki: z postacią Chrystusa i herbem pierwszego biskupa warszawsko-praskiego Kazimierza Romaniuka, a w 1998 trzecią mozaikę z herbem Pragi według wzoru z 1648. Czas wolny. ok. godz. 15.00 przejazd do Warszawskiej Opery Kameralnej na spektakl z cyklu „Snack Opara" który poprowadzi znany Państwu Pan Jerzy Snakowski. Po spektaklu spotkanie z jego twórcą Panem Snakowskim, który będzie odpowiadał na Państwa pytania dotyczące powstania „Snack Opera" i może udzieli informacji „co z tą operą" ?. Po zakończeniu spotkania przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 3. 28.06. Poniedziałek Park Łazienkowski – Krakowskie Przedmieście – Trójmiasto

Łazienki Królewskie to rozległy Park i ulubione miejsce warszawiaków na długie spacery, gdzie wśród przepięknej przyrody i architektury można swobodnie odpocząć. W jego sercu ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tam cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński. Następnie przejazd na Krakowskie Przedmieście, jest to jedna z najbardziej znanych i reprezentacyjnych ulic historycznej części Warszawy długa na odległość około jednego kilometra i jest ulubionym traktem spacerowym warszawiaków. Czas wolny.
W godzinach popołudniowych powrót do Trójmiasta i zakończenie wycieczki

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
  • 2 noclegi w hotelu (pokoje dwuosobowe)
  • wyżywienie 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja
  • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
  • opiekę pilota - ATS Service
  • ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:

  • dopłaty do pok. jednoosobowego –150 zł
  • biletu wstępu na spektakl „ Snack opera" – 30zł
  • kosztów realizacji programu: 150 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, system słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych
  • wydatków własnych

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:3002
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb