Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

BKW WARSZAWA

WYCIECZKA ODWOŁANA

Termin:15 - 16.03.2020
Cena:395 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1 - Niedziela - 15.03.2020       Trójmiasto - Warszawa

Wyjazd autokarem:
06:45 - Rumia, sprzed Dworca PKP;
07:15 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie;
07:35 - Sopot – Stacja BP
08:00 - Gdańsk – Wrzeszcz – wjazd na parking Multikina (między Multikinem a Stacją Paliw LOTOS, ul. Towarowa, przy SKM Gdańsk-Politechnika)
Po drodze przerwa śniadaniowa na MOP Sople. Podczas przejazdu do Warszawy opowieści Pana Andrzeja – pilota wycieczki na tematy turystyczne. Przyjazd do centrum stolicy ok. godz. 13:30 – czas wolny. O godz. 15:30 przejazd do Warszawskiej Opery Kameralnej – „Basen Artystyczny" . O godz. 16:00 – rozpoczęcie manifestacji (pokojowej w formie humorystycznej) przed wejściem głównym w obronie dobra kulturalnego Trójmiasta pod hasłem „NIE ODDAMY SNACKA DLA WARSZAWIAKA" i „MY WARSZAWCE NASZEGO SNACKA NIE ODDAMY – BO GO KOCHAMY!". O godz. 16:20 - wejście do opery – 16:30 rozpoczęcie spektaklu. O godz. 18:20 spotkanie w atelier opery z artystami i Panem Jerzym Snakowskim, który to przybliży nam artystów i idee powstania „nowej opery" . Ok. godz. 19:00 po zakończonym spotkaniu przejazd do Centrum – „ Warsaw by night" – czas wolny. O godz. 21:00 przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2 - Poniedziałek - 1
6.03.2020       Warszawa - Trómiasto

Śniadanie. O godz. 9:30 przejazd do Centrum – spotkanie z Panem Snakowskim - godz. 11:00 - spacer po Warszawie zatytułowany „Warszawa da się lubić". Ok. godz. 14:00 wyjazd w drogę powrotną do Trójmiasta. Przewidywany powrót ok. godz. 21:00 – zakończenie wycieczki .

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem ****
  • nocleg w hotelu ze śniadaniem (pokoje 2-os.)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW, BP i kosztów rezygnacji

Cena nie obejmuje:

  • biletu wstępu do Warszawskiej Opery Kameralnej 
  • obiadokolacji i kosztów własnych

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 60zł

SNACK OPERA – W niedzielne popołudnia czekać będzie na Państwa troje śpiewaków, jeden pianista, jeden moderator oraz dwanaście arii. Czyli kolejny koncert operowy? Nie. Bo wykonamy utwory, które sami Państwo wybiorą. W dodatku pragniemy jeszcze rozmowy. Opowiemy Państwu o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.
Zapraszamy tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i wyrobionych melomanów. Jednym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tych drugich kusimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.
W programie: może Mozart, może Moniuszko, może Verdi, może Czajkowski, może Lehar, może Gluck, a może Paisiello. To Państwo zdecydują, czym rozbrzmiewać będą nasze koncerty. (www.operakameralna.pl)

Galeria zdjęć