Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

BKW WARSZAWA

WYCIECZKA ODWOŁANA

Termin:15 - 16.03.2020
Cena:395 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1 - Niedziela - 15.03.2020       Trójmiasto - Warszawa

Wyjazd autokarem:
06:45 - Rumia, sprzed Dworca PKP;
07:15 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie;
07:35 - Sopot – Stacja BP
08:00 - Gdańsk – Wrzeszcz – wjazd na parking Multikina (między Multikinem a Stacją Paliw LOTOS, ul. Towarowa, przy SKM Gdańsk-Politechnika)
Po drodze przerwa śniadaniowa na MOP Sople. Podczas przejazdu do Warszawy opowieści Pana Andrzeja – pilota wycieczki na tematy turystyczne. Przyjazd do centrum stolicy ok. godz. 13:30 – czas wolny. O godz. 15:30 przejazd do Warszawskiej Opery Kameralnej – „Basen Artystyczny" . O godz. 16:00 – rozpoczęcie manifestacji (pokojowej w formie humorystycznej) przed wejściem głównym w obronie dobra kulturalnego Trójmiasta pod hasłem „NIE ODDAMY SNACKA DLA WARSZAWIAKA" i „MY WARSZAWCE NASZEGO SNACKA NIE ODDAMY – BO GO KOCHAMY!". O godz. 16:20 - wejście do opery – 16:30 rozpoczęcie spektaklu. O godz. 18:20 spotkanie w atelier opery z artystami i Panem Jerzym Snakowskim, który to przybliży nam artystów i idee powstania „nowej opery" . Ok. godz. 19:00 po zakończonym spotkaniu przejazd do Centrum – „ Warsaw by night" – czas wolny. O godz. 21:00 przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2 - Poniedziałek - 1
6.03.2020       Warszawa - Trómiasto

Śniadanie. O godz. 9:30 przejazd do Centrum – spotkanie z Panem Snakowskim - godz. 11:00 - spacer po Warszawie zatytułowany „Warszawa da się lubić". Ok. godz. 14:00 wyjazd w drogę powrotną do Trójmiasta. Przewidywany powrót ok. godz. 21:00 – zakończenie wycieczki .

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem ****
  • nocleg w hotelu ze śniadaniem (pokoje 2-os.)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW, BP i kosztów rezygnacji

Cena nie obejmuje:

  • biletu wstępu do Warszawskiej Opery Kameralnej 
  • obiadokolacji i kosztów własnych

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 60zł

SNACK OPERA – W niedzielne popołudnia czekać będzie na Państwa troje śpiewaków, jeden pianista, jeden moderator oraz dwanaście arii. Czyli kolejny koncert operowy? Nie. Bo wykonamy utwory, które sami Państwo wybiorą. W dodatku pragniemy jeszcze rozmowy. Opowiemy Państwu o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.
Zapraszamy tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i wyrobionych melomanów. Jednym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tych drugich kusimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.
W programie: może Mozart, może Moniuszko, może Verdi, może Czajkowski, może Lehar, może Gluck, a może Paisiello. To Państwo zdecydują, czym rozbrzmiewać będą nasze koncerty. (www.operakameralna.pl)

Galeria zdjęć