Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

ŚWIĘTOKRZYSKIE I PONIDZIE

Kielce - Św. Katarzyna – Chmielnik – Mikułowice – Busko Zdrój Ćmielów – Ujazd – Kopiec – Szydłów - Chęciny - Oblęgorek

Termin:07.10.2024
Cena:2385 zł

Świętokrzyskie to piękna przyroda i urocze krajobrazy, znane zabytki architektury sakralnej, obronnej i przemysłowej, unikalne rezerwaty geologiczne i słynne archeologiczne odkrywki. Region świętokrzyski charakteryzuje się wyjątkowo bogatym dziedzictwem przyrodniczym, urzekającymi krajobrazami Gór Świętokrzyskich i Ponidziem. Ponidzie to "Polska Toskania" położona na terenie Niecki Nidziańskiej i rozciągająca się od Chęcin po Nowy Korczyn. Ponidzie to nie tylko doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku dla miłośników wycieczek, ale przede wszystkim miejsce, do którego turyści przybywają po wypoczynek i zdrowie. Cudowny mikroklimat, słoneczna pogoda, kontakt z przyrodą, uzdrowicielskie wody mineralne i zabiegi, powodują, że do miejscowości Busko-Zdrój i Solec-Zdrój każdego roku, z najodleglejszych zakątków Polski i Europy przybywają tysiące kuracjuszy, aby powrócić do zdrowia. Niepowtarzalne dzieła natury objęto różnymi formami ochrony, tworząc Świętokrzyski Park Narodowy, 9 parków krajobrazowych, blisko 70 rezerwatów przyrody i ok. 700 pomników przyrody. Do największych atrakcji zaliczane są gołoborza, czyli gigantyczne rumowiska skalne, jaskinia Raj k. Chęcin, dąb Bartek w Zagnańsku, Wąwóz Królowej Jadwigi i Góry Pieprzowe w Sandomierzu, Puszcza Jodłowa oraz Puszcza Świętokrzyska. Zapraszamy do odwiedzenia i poznania tej sielskiej i urokliwej krainy.

Kielce - Św. Katarzyna – Chmielnik – Mikułowice – Busko Zdrój Ćmielów – Ujazd – Kopiec – Szydłów - Chęciny - Oblęgorek

Program wycieczki:

Dzień 1 07.09.2024 Trójmiasto - Kielce

Wyjazd autokarem:

05:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
05:50 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:15 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:40 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Przejazd do Kielc z przerwą śniadaniową ok. godz.14.30. Spotkanie z przewodnikiem, rozpoczniemy zwiedzanie od największego muzeum geologicznego pod gołym niebem - Kadzielni. Rezerwat geologiczno – przyrodniczy. Wzgórze, w południowo - zachodniej części Kielc, pozostałość dna morza sprzed 380 milionów lat. Spacer Aleją Sław, przez tereny Parku Miejskiego na Wzgórze Katedralne. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, stylowe wnętrza z XVII i XVIII w., Galeria Malarstwa Polskiego, ceramika. Barokowe Ogrody w stylu Włoskim. „Sienkiewka", główna reprezentacyjna ulica śródmieścia Kielc. Zabytkowy Rynek i czas wolny. Karczówka – zespół klasztorny na wzgórzu, wybudowany w pierwszej połowie XVII w. Rezerwat krajobrazowy z punktami widokowymi na pasma górskie otaczające miasto. Legenda o pracowitym górniku Hilarym Mali. Przejazd do hotelu na 5 noclegów.

Dzień 2  08.09.2024 Nowa Słupia – Szklana Huta - Św. Krzyż - Św. Katarzyna

Po śniadaniu, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do miejscowości Nowa Słupia gdzie odwiedzimy Park Legend. Tu przekroczymy bramę czasu, która wprowadzi nas w dawny świat magii, czarów i słowiańskich wierzeń. Huta Szklana – Św. Krzyż, zwiedzanie zespołu klasztornego jednego z najstarszych sanktuariów na terenie Polski - Relikwii Drzewa Krzyża Świętego i Muzeum Misyjnego. Punkt widokowy na Drogę Królewską. Krypty Grobowe, tu spoczywa książę Jeremi Wiśniowiecki. Św. Katarzyna, Galeria Minerałów i Skamieniałości zwiedzanie wraz z pokazem szlifowania minerałów.

 Dzień 3  09.09.2024 Kurozwęki – Chmielnik - Mikułowice - Busko Zdrój

Zwiedzanie rozpoczniemy od Pałacu w Kurozwękach, następnie Safari – Kraina Bizonów, czas wolny. Chmielnik – Świętokrzyski Sztetl, zabytkowa Synagoga z XVII w. z multimedialną historią poświęconą życiu i tradycji kultury żydowskiej w Chmielniku, jedyna na świecie szklana „Bima". Przejazd do Mikułowic - zwiedzimy olejarnię Zagłoby z pokazem bicia oleju na maszynach z IX w. i degustacją. Przejazd do Buska Zdroju, zobaczymy: Park Zdrojowy, Aleję gwiazd i Sanatorium Marconi. Czas wolny.

Dzień 4  10.09.2024 Ćmielów – Ujazd – Kopiec - Szydłów

Zwiedzanie Fabryki Porcelany w Ćmielowie, która jest jedyną manufakturą w Europie produkującą wyroby z różowej porcelany według oryginalnej przedwojennej receptury Bronisława Kryńskiego. Ujazd - zamek Krzyżtopór, rezydencja pałacowo – obronna z XVII w. otoczona bastionami. Zbudowana na wzór roku kalendarzowego – zabytek jako ruina trwała. Następnie zwiedzimy wieś neolityczną w Kopcu. Polskim Carcassonne bywa nazywany niewielki Szydłów w województwie świętokrzyskim. Świetnie zachowane średniowieczne mury czynią z miejscowości prawdziwą turystyczną perełkę.

Dzień 5  11.09.2024 Chęciny - Kielce

Chęciny - Królewski Zamek- z przełomu XIII i XIV wieku, górujący nad miastem, spacer Aleją Królów, skarbiec, wieża widokowa. Kompleks turystyczny w Podzamczu Chęcińskim - Regionalne Centrum Naukowe Technologiczne Leonardo Da Vinci. Barokowe ogrody z oryginalnym łukiem triumfalnym Marysieńki Sobieskiej i Dworek Bidzińskiego. Powrót do Kielc, dalsze zwiedzanie miasta z czasem wolnym.

Dzień 6 12.09.2024  Niedziela 29.08 Kielce - Trójmiasto

Opuszczamy przepiękny świętokrzyski region i jego gościnność. W drodze powrotnej do Trójmiasta zwiedzimy w Oblęgorku Muzeum H. Sienkiewicza, który w jednym z listów do przyjaciół napisał: „Oblęgorek oczarował mnie zupełnie, mało jest w Królestwie Polskim wiosek tak pięknie położonych". Powrót na Wybrzeże w późnych godzinach popołudniowych z przerwą na obiad we własnym zakresie. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

• przejazd komfortowym autokarem
• 5 noclegów w hotelu (pokoje dwuosobowe)
• wyżywienie 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• opiekę pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:

• Kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, opłaty klimatycznej, systemu słuchawkowego Tour Guide) - 520,00 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu.
• Dopłata do pokoju jednoosobowego 600,00 zł
• Napojów do posiłków i wydatków własnych

Uwaga: Limit bagażowy – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 

Galeria zdjęć

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:6146
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb