Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Rugia, Wolin i Uznam

Międzyzdroje – Rozlewiska Świny – Świnoujście – Stralsund – Konigsstuhl – Binz – Sellin

Termin:07 - 11.09.2024
Cena:2295 zł

Odwiedzimy trzy skąpane w słońcu wyspy Wolin, Rugię i Uznam, na których można doświadczyć i zobaczyć kilometry fantastycznych, piaszczystych plaż i dziewiczą przyrodę. Rugia jest największą z trzech wysp i oprócz wyrafinowanych kurortów nadmorskich, takich jak Binz, Sellin, Baabe i Göhren, ma również imponujące wybrzeże kredowe. Wyspa Uznam oferuje różnorodne linie brzegowe. Tutaj można zwiedzić trzy cesarskie łaźnie i odwiedzić m.in. fabrykę leżaków, w której każdego roku ręcznie robione są niezliczone ich ilości. Na wyspie Wolin oprócz pięknych kurortów jak Międzyzdroje i Świnoujście, znajduje się jeden z najpiękniejszych parków w Polsce - Woliński Park Narodowy, który obejmuje najpiękniejszy w Polsce odcinek wybrzeża klifowego wraz z przybrzeżnym pasem wód morskich, wspaniałe lasy sosnowe i dobrze zachowane lasy bukowe oraz wyspiarską deltę rzeki Świny. Różnorodność krajobrazów i piękne plaże, a także ogromne parki narodowe i urokliwe miasta i miasteczka zachęcają do odpoczynku z wartą zobaczenia architekturą uzdrowiskową, długimi deptakami, malowniczymi alejkami, bujnymi lasami, klifami, a wokół fale Bałtyku wciąż wesoło migoczą.....

Program wycieczki:

Dzień 1 Sobota – 07.09.2024

Wyjazd autokaru:
6:00 Gdańsk, przystanek KFC przy dworcu Gł.
6:25 – Sopot
7:20 – Rumia, ul. Grunwaldzka, przystanek autobusowy przy restauracji McDonald's
7:30 – Reda, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP ( kierunek Wejherowo)
7:45 – Wejherowo, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP ( kierunek Słupsk)
Przejazd na wyspę Wolin z przerwą śniadaniową, po drodze do Międzyzdrojów, spotkanie z przewodnikiem, z którym zobaczymy Turkusowe Jeziorko, a następnie udamy się na przepiękne krajobrazowo Rozlewiska Świny. Z wysokiej wydmy doskonale widać deltę wsteczną Świny, z mnóstwem bagienno-trzcinowych wysepek. Nasyceni pięknymi widokami udamy się na obiadokolację i na 4 noclegi do hotelu Bel Mare w Międzyzdrojach.

Dzień 2 niedziela 08.09.2024
Przejazd do Niemiec na wyspę Uznam, zobaczymy cesarskie Kurorty: Ahlbeck – spacer po promenadzie, Heringsdorf - promenada, domy z ciekawą architekturą uzdrowiskową, wejście na molo 508 m długości, Bansin - domy wybudowane są w typowym stylu wczasowych miejscowości wybrzeża Bałtyku; interesujące balkony i białe, bogato zdobione fasady. Przejazd autokarem przez Loddin ( Achter Wasser – rozlewisko piany), zobaczymy też nietypowe, nowoczesne molo w Koserow.
Jeśli czas pozwoli pojedziemy do Karls Erdbeer Hof – jest to największy, tradycyjny, udekorowany na wiejsko sklep w Niemczech, będzie tam możliwość degustacji ich wyrobów i produktów spożywczych pośród goszczącego w każdym kącie zapachu truskawek. Powrót do Międzyzdrojów.

Dzień 3 poniedziałek 09.09.2024
Po śniadaniu przejazd przez Stralsund, miasta zwanego bramą Rugii. Wyspa Rugia - przejazd wąskim przesmykiem do Parku Narodowego Jasmund: wejście na najwyższy klif Rugii – Konigsstuhl czyli „Tron Królewski" o wys. 118 m n.p.m. (wejście bardzo łagodne, niewysokie) z przepięknym widokiem na Bałtyk, wybrzeże duńskie i klify kredowe, kino, czas wolny na posiłek lub kawę. Przejazd przez Prorę obok 4 kilometrowego budynku, zbudowanego za czasów Hitlera. Miał to być największy na świecie dom wczasowy dla robotników, ale nigdy nie został ukończony. Krótka wizyta w kurorcie Binz – spacer urokliwą promenadą, następnie powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 wtorek 10.09.2024
Śniadanie w hotelu. Przejazd mostem na wyspę Karsibór, wejście do gotyckiego kościółka wiejskiego z ciekawą historią. Krótki spacer, przejazd do Świnoujścia, objazd autokarem z przystankami części mieszkalnej Świnoujścia (port, fort Anioła, marina, Park Zdrojowy, „nowa promenada"). Wejście na plażę w pobliżu falochronów i popularnego „wiatraka"- logo Świnoujścia, spacer w centrum miasta (Plac Rybaka, model korwety w kościele Chrystusa Króla, Plac Wolności, ul. Hołdu Pruskiego z secesyjną zabudową, wieża dawnego kościoła Marcina Lutra). Czas wolny, a następnie przejazd do Międzyzdrojów. Czas na spacer i małe zakupy, obiadokolacja, przygotowania do jutrzejszego wyjazdu.

Dzień 5 środa 11.09.2024
Dziś opuszczamy już Międzyzdroje, przejazd do Wolina. Zobaczymy nową atrakcję Wolina – wieżę widokową, a następnie udamy się już w drogę powrotną do Trójmiasta. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:
• przejazd komfortowym autokarem**** (odstęp między siedzeniami min. 83cm)
• 4 noclegi w pokojach dwuosobowych, każdy pokój z balkonem lub tarasem
• wyżywienie (4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja )
• poczęstunek śniadaniowy
• opieka pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP, KL
• składka TFG i TFP 20 zł

W hotelu Bel Mare w cenie pobytu mozliwość korzystania z basenui sauny oraz dwie godziny w ciągu dnia wejście do sali gier X-Games 

Cena nie obejmuje:
• kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – 270 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
• wydatków własnych
• napoi do obiadów
• dopłata do pokoju jednoosobowego: 750 zł

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:6134
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb