Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Norwegia, magiczny świat fiordów

Karlskrona – Oslo – Gol – Borgund – Stalheim – Flam – Gudvangen – Bergen – Floro -  Alesund – Stranda – Geiranger – Lillehammer – Trollhattan – Geteborg – Karlskrona

Termin:17 - 26.06.2024
Cena:6799 zł

Przygotowaliśmy dla Państwa podczas tej wycieczki najpiękniejsze trasy, w tym niektóre z „Narodowych Szlaków Krajobrazowych". Oprócz wspaniałej przyrody oferują one wspaniałe punkty widokowe, budynki usługowe oraz parkingi i miejsca odpoczynku - często zaprojektowane artystycznie. Oczywiście w zestawie: Droga Orłów, Droga Trolli, Złota Droga. Pełne przygód serpentyny, imponujące szczyty i górskie jeziora sprawiają, że przejazdy przez przełęcze i punkty widokowe są nadzwyczajnym przeżyciem. Po prostu trzeba zobaczyć norweski świat fiordów! Zatoki morskie otoczone wysokimi górami należą do naturalnych cudów Skandynawii. Niektóre są szczególnie idylliczne, jak Hardangerfjord, inne wręcz spektakularne. Wąski Naeröyfjord, odnoga potężnego Sognefjordu, jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiajmy fantastyczne górskie krajobrazy, których zwieńczeniem jest Jostedalsbreen, największy lodowiec w Europie kontynentalnej.
Ale to nie wszystko: w programie znalazły się również najatrakcyjniejsze miasta kraju – Bergen, Alesund i Oslo.

Program wycieczki:

1.Dzień 17.06.2024 Gdańsk – Gdynia - Karlskrona

Wyjazd autokarem:

17:00 - Rumia, stacja Paliw Mol, przy Dworcu PKP
18:00 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP
18:30 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
19:00 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
19:15 – Gdynia, Baza Promowa Stena Line ul. Polska

Wyjazd z Gdańska o godz. 18:00. Terminal Promowy Stena Line w Gdyni. Zbiórka uczestników o godz. 19.15 – Check Inn. 21.00 wyjście Promu w nocny rejs do Karlskrony.

2.Dzień 18.06.2024 Karlskrona - Oslo

Po śniadaniu i przybyciu promu o godz. 06.30 do Karlskrony, przejazd autokarem przez Szwecję wzdłuż zachodniego wybrzeża. Około południa przejedziemy przez Goteborg i dalej w kierunku Oslo.
Nocleg nad Oslofiordem.

3. Dzień 19.06.2024 Oslo – Borgund – Stalheim

Po śniadaniu przejazd przez Honefoss i dolinę Hallingdal do miejscowości Gol, krótki pobyt, spacer. Przejazd do Borgund, gdzie zobaczymy kościółek klepkowy. Następnie przejazd przez najdłuższy drogowy tunel świata, arcydzieło współczesnej inżynierii - „Laerdaltunel" liczący 24510m. Dojazd do trudno dostępnego i bardzo ładnie położonego hotelu z przepięknym widokiem z tarasu w Stalheim - obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień 20.06.2024 Stalheim – Gudvangen – Flam – Bergen

Po śniadaniu przejazd do Flam, następnie rejs statkiem po majestatycznym Fiordzie „Naeroy", to jeden z piękniejszych norweskich fiordów, a przez wielu uważany wręcz za ten najpiękniejszy i Fjordzie „Aurandsfjord" do turystycznej miejscowości Gudvangen. Po drodze do Bergen zatrzymamy się przy wodospadzie Tvindefossen – przejazd wzłuż Hardangerfiordu i wodospadzie Steinsdalsfossen, następnie przejedziemy drogą turystyczną do hotelu w Bergen. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień 21.06.2024 Bergen – Floro

Zwiedzanie centrum Bergen - czas wolny - na targu rybnym możliwość degustacji ryb, które tu występują pod wszelkimi postaciami – możliwość wjazdu kolejką na wzgórze Floien, skąd roztacza się przepiękny widok na miasto. Około południa wyjazd w kierunku Floro. Przejazd malowniczo położoną drogą do Sognefjord. Przepłyniemy promem z miejscowości Oppedal do Lavik. Po przeprawie przejazd do Floro - miasta położonego najbardziej na zachód Norwegii, po kolacji, krótki spacer po centrum i porcie.

6. Dzień 22.06.2024 Floro – Alesund

Po śniadaniu przejazd przez dolinę Norddal i Sordalen do miejscowości Isane, gdzie przeprawimy się przez Nordfjord i dalej udamy się wzdłuż dziko położonego Wybrzeża Zachodniego docierając do Koparnes. Przejazd przez przepięknie położone Góry i Fiordy wybrzeża zachodniego do Alesund.
Jego urocze położenie zachęca do wjazdu na punkt widokowy, gdzie rozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta i okolicy. Zwiedzanie miasta z czasem wolnym. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7. Dzień 23.06.2024 Alesund – Geiranger – Droga Orłów - Droga Trolli - Lillehammer

Po krótkim pobycie w Alesund udamy się w kierunku miejscowości Hellesylt gdzie popłyniemy przez jeden z najpiękniej i najciekawiej położonych Fiordów Norwegii – Geirangerfiord do miejscowości Geiranger. Krótka przerwa. Następnie wspinając się Drogą Orłów do jednego z ciekawszych miejsc, gdzie jest niezwykła platforma widokowa, z której rozpościera się panorama nie tylko na fiord i pobliską osadę, ale także na wodospad Siedmiu Sióstr i farmę Knivsfla. Następnie po przeprawie promem z Eisdal do Linge dotrzemy do słynnej Drogi Trolli i równie przepięknie ułożonego punktu widokowego Stigrora. Spacer kładką do platformy, skąd zobaczymy przepiękny widok na dolinę i Drogę Trolli. Następnie przez Dombas, skąd rozpocznie się powolny zjazd z wielkiego płaskowyżu norweskiego przez dolinę Gudbrandsdalen - najdłuższa doliną Norwegii, do Lillehammer na nocleg.

8.Dzień 24.06.2024 Lillehammer – Oslo - Trollhattan

Po przyjeździe do Oslo stolicy Norwegii rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Przejedziemy główną ulicą Karls Johans Gate w kierunku Zamku Królewskiego i do zespołu zamkowego Akershus i w rejon Ratusza. Czas wolny. Następnie odwiedzimy Park Vigelanda i wzgórze Holmenkollen, gdzie roztacza się wspaniały widok na miasto i Fiord Oslo. Przejazd do hotelu w Trollhattan na ostatni nocleg.

9. Dzień 25.06.2024 Trollhattan – Goteborg – Karlskrona - Gdynia
Przejazd do Geteborga, zwiedzanie najważniejszych ciekawostek miasta. Czas wolny. Ok. 19.00 przyjazd do Karlskrony, nabrzeże Stena Line - Check Inn, wyjście promu o 21.00 do Gdyni

10. Dzień 26.06.2024 Gdynia – Gdańsk

Po śniadaniu ok. 07.30 opuścimy prom przejazd do Gdańska wg rozkładu. Zakończenie wycieczki.

Przewidziane hotele:

- Oslofiord - *** Quality Hotel Entry Kolbotn
- Stalheim *** Hotel Stalheim
- Bergen/Blomsterdalen ***+ Hotel Scandic Flesland Airport
- Floro *** Comfort Hotel Floro
- Alesund *** Thon Hotel
- Lillehammer *** Hotel Scandic
- Trollhattan*** Scandic Hotel Swania

Cena obejmuje:

• Przejazd autokarem turystycznym ****(odstęp między siedzeniami 83cm)
• Opiekę pilota na całej trasie przejazdu
• Noclegi w hotelach *** w pok. 2 os. – prom w 2 os. kabinach wewnętrznych
• Wyżywienie (9 x śniadanie, 7 x obiadokolacja)
• 1 x obiadokolacja na promie Karlskrona - Gdynia
• 2 x rejs promem Stena Line Gdynia – Karlskrona & Karlskrona – Gdynia
• Rejsy promami Oppedal – Lavik, Isane – Starnheim, Koparnest – Arvik, Hareid – Selesund, Magerholm – Orsnest, Eisdal - Linge
• Rejs statkiem Naeroy i Aurlandsfiord: Flam - Gudvangen
• Rejs statkiem Geirangerfiord: Hellesylt – Geiranger
• Ubezpieczenie NNW, KL, BP
• składka TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

• Kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, systemu słuchawkowego Tour Guide) 990,00 zł płatne obligatoryjnie na      miejscu, nie podlega rozliczeniu
• Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1605 zł
• Dopłat do kabin jednoosobowych/ wew. na promie 395 zł
• Dopłat do kabin jedno/dwuosobowych zewnętrznych – 595 zł/ 198 zł
• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 00 zł
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wycieczki – 00
• Napojów do posiłków
• Wydatków własnych

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze - 15kg + 5 kg bagaż podręczny

Uwaga: Ogólne informacje o Norwegii znajdą Państwo w linku – „Przewodniki" – zachęcamy do zapoznania się

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:13394
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb