Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Magiczny Kraków i Galicja

Kraków – Bochnia – Tarnów – Nowa Huta – Mogiła – Lanckorona

Termin:09 - 14.10.2024
Cena:2495 zł

Kraków – historyczna stolica Polski, pełna legend, bezcennych zabytków architektury i sztuki miasto królewskie z centrum wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku, oczarowuje od pierwszego wejrzenia. Założony przez mitycznego Kraka gród nad Wisłą Kraków należy do najchętniej wybieranych przez podróżników miast Europy. Nic w tym dziwnego - cudowne zabytki, piękny Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, interesujący Kazimierz, niezwykle romantyczne bulwary wiślane. Kraków to miasto z tysiącletnią tradycją, dawna siedziba polskich monarchów i dawna stolica Polski. Wizyta w Krakowie to spotkanie z prawdziwą historią i autentycznością. Dzięki historycznej strukturze zachowanej w oryginalnym średniowiecznym układzie miasta Kraków nigdy nie zatracił swojego majestatycznego charakteru. Krakowski Kazimierz jest miejscem szczególnym, ukształtowanym przez wielowiekowe sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie. Dzisiaj ta modna, tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica, przyciąga szczególnie tych, którzy pragną poczuć ducha krakowskiej bohemy. Wyjątkowe jest też Podgórze – wciąż kameralne, zielone, przepełnione atmosferą tajemniczości. Amatorzy widoków mogą podziwiać panoramę Krakowa z kopca Krakusa. Nie ma wątpliwości, że Kraków czaruje niezrównaną atmosferą – Kraków jest po prostu magiczny.

 

Program wycieczki:

Dzień 1. 09.04.2024 Gdańsk – Kraków

Wyjazd autokarem z:
05:30 - Rumia, stacja Paliw Mol, przy Dworcu PKP
06:00 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:15 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:45 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Przejazd do Krakowa, jednego z najstarszych miast Polski, w którym przeszłość miesza się z teraźniejszością, a historia z nowoczesnością. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2. 10.04.2024 Kraków

Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru na Wzgórze Wawelskie. Zwiedzimy Zamek Królewski, uznawany za jedną z najwspanialszych rezydencji renesansowych w Europie, m.in. Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny, Zbrojownię, gdzie znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków Zamku - Szczerbiec, miecz koronacyjny polskich królów. Zwiedzimy także Katedrę Królewską (miejsce z kryptami, w których znajdują się groby królów, narodowych bohaterów i wieszczów) i ogromny Dzwon Zygmunta, który bije tylko przy okazji najdonioślejszych wydarzeń. Wchodząc w zamkowe mury, warto udać się także na dziedziniec arkadowy i spojrzeć z góry na Wisłę. Na koniec wypada odwiedzić jeszcze Smoka Wawelskiego. Do jego jamy prowadzą kręte schody bezpośrednio z Wawelu. Spacerem przejdziemy na Rynek Główny gdzie do dziś przetrwały usytuowane na nim Sukiennice (pierwotnie miejsce handlu, a od ponad stu lat także główna siedziba, a potem jeden z oddziałów Muzeum Narodowego). Następnie zobaczymy: Kościół św. Wojciecha, samotną wieżę wyburzonego w XIX w. ratusza i oczywiście Kościół Mariacki, zwany także bazyliką - jeden z symboli Krakowa. Z jego wież, co godzinę rozbrzmiewa słynny Hejnał Mariacki. We wnętrzu kościoła zobaczymy monumentalny, gotycki ołtarz stworzony przez norymberskiego mistrza Wita Stwosza. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3. 11.04.2024 Kraków dzielnice

Po śniadaniu, udamy się na zwiedzanie Kazimierza – żydowskiej dzielnicy Krakowa, której historia nierozerwalnie jest związana z kulturą, religią i kilkusetletnią obecnością Żydów w Polsce. Przepięknie odrestaurowane kamieniczki, ekskluzywne hotele i restauracje sąsiadują tu ze starymi pracowniami rzemieślniczymi, synagogami i żydowskimi cmentarzami. Zobaczymy bożnice żydowskie, m.in. Synagogę Starą, Synagogę Remuh i kościoły chrześcijańskie. Dziś jest to jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa, ważne centrum życia kulturalnego miasta i serce nocnego życia Krakowa. Następnie Kładką ojca Bernatka przejdziemy na Podgórze. Podgórze to jedna z najciekawszych dzielnic Krakowa – dawniej odrębne miasto, włączone do granic administracyjnych Krakowa w 1915 roku. Zobaczymy tam tereny dawnego getta i Fabryki Schindlera. To miejsce, które pozwala na zrozumienie tragicznej historii Krakowa podczas II wojny światowej. A teraz czeka na Państwa wisienka na torcie czyli Muzeum Czartoryskich i ogromne bogactwo eksponatów. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 4. 12.04.2024  Nowa Huta - Mogiła

Dzisiaj mamy w planach zwiedzanie historycznej części Nowej Huty - aktualnie dzielnicy Krakowa. Pierwotnie to pierwsze polskie socrealistyczne miasto zbudowano dla klasy robotniczej kombinatu metalurgicznego. Miało być wizytówką nowego, socjalistycznego ustroju, który po II wojnie światowej wprowadzono w Polsce. Podczas wizyty zobaczymy budynki huty – dawniej im. Lenina, nowohuckie osiedla i słynną Aleję Róż, na której niegdyś stał gigantyczny pomnik towarzysza Lenina. Po tej ciekawej podróży, pojedziemy z wizytą do Opactwa Cystersów w Mogile, zbudowanego w początkach XIII w. W Muzeum Opactwa można zobaczyć najcenniejsze dzieła sztuki ze zbiorów opactwa mogilskiego, a także najbardziej wartościowe obiekty pochodzące z księgozbioru biblioteki klasztornej. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 5. 13.04.2024  Bochnia - Tarnów

Kopalnia soli w Bochni to jedno z najważniejszych i najstarszych miejsc na mapie górnictwa solnego w Polsce. Kopalnia soli w Bochni ma ponad 700 lat historii, co czyni ją jednym z najstarszych czynnych zakładów górniczych na świecie. Wydobywanie soli w tej okolicy rozpoczęło się w XIII wieku, a kopalnia była aktywna przez wiele wieków. Kopalnia soli w Bochni oferuje fascynującą trasę turystyczną, która zabiera zwiedzających na głębokość około 200 metrów pod ziemię. Pięknie zdobione komory solne, korytarze i kaplice w skale solnej, unikalna flora i fauna. Kopalnia soli w Bochni to podróż w głąb ziemi, która pozwala poznać unikatowe skarby i tajemnice tego podziemnego świata. Przejazd i zwiedzanie historycznej części Tarnowa. Jest to fascynujące miejsce pełne zabytków i historii, a zwiedzanie go pozwoli nam odkryć piękną architekturę, historię i kulturę tego urokliwego miasta. Powrót do Krakowa na wieczorną obiadokolację.

Dzień 6. 14.04.2024 Lanckorona - Gdańsk

Po śniadaniu przejazd do Lanckorony, urokliwej wsi położonej niedaleko Krakowa. Znana jest z zachowanego oryginalnego układu urbanistycznego i tradycyjnej drewnianej architektury. Spacerując po uliczkach Lanckorony, można poczuć się jak cofnięty w czasie do XIX wieku. To miejsce, które przyciąga miłośników historii i piękna przyrody. Powrót do Trójmiasta z przerwą na obiad we własnym zakresie.

Cena obejmuje:

• przejazd komfortowym autokarem
• 5 noclegów w hotelu (pokoje dwuosobowe)
• wyżywienie 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• opiekę pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:

• Kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, opłaty klimatycznej, systemu słuchawkowego Tour Guide) - 560,00 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu.
• Dopłata do pokoju jednoosobowego 700,00 zł
• Napojów do posiłków i wydatków własnych

Uwaga: Limit bagażowy – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:6111
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb