Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Austria & Salzkammergut

Jelenia Góra – Linz Salzkammergut – Bad Ischl – Bad Aussee – Gosausee – Hallstätter See – Wolfgangsee – Mondsee Salzburg – Kremsmunster – Brno

 

Termin:02.10.2024
Cena:5795 zł

Austria może wydawać się mała na mapie, ale podróż po tym kraju sprawia, że wydaje się duża. Miłośnicy przyrody i sportowcy wszelkiej maści znajdą szczęście w Austrii. Latem odkryją wyjątkowy, pozornie nietknięty naturalny krajobraz Austrii podczas pieszych wędrówek lub jazdy na rowerze. Zimą góry zachęcają wszystkich narciarzy i snowboardzistów do korzystania z najlepszych wrażeń ze sportów zimowych.
Dajmy się oczarować malowniczemu krajobrazowi, który jest jednym z najpiękniejszych obszarów w Austrii. Przejedziemy wzdłuż jeziora Traunsee, które Rzymianie nazywali „lacus felix" – szczęśliwym jeziorem. Wspaniała lokalizacja zachęca do marzeń i relaksu. Zawsze warto odwiedzić magiczne Bad Ischl i podziwiać piękne budynki z czasów Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Czas, zapraszające kawiarnie i magiczne otoczenie czekają na Nas. Na koniec udamy się nad jezioro Wolfgang, prawdopodobnie najsłynniejsze, położone pośrodku wyjątkowego krajobrazu nazywanego „Seensucht" w pięknym Salzkammergut.
Niezależnie od tego, czy chodzi o szerokie jeziora, czy czyste wody górskie, nie ma nic bardziej relaksującego niż spojrzenie na lśniącą wodę. Odkryjmy region Salzkammergut z jego przyjemnymi, pięknymi szmaragdowo zielonymi jeziorami - każde z nich oferuje niepowtarzalny krajobraz i niezapomniane wrażenia panoramiczne.

Program wycieczki:

Dzień 1. 20.04.24 Gdańsk – Jelenia Góra

Wyjazd autokarem z:
07:00 - Rumia, stacja Paliw MOL, przy Dworcu PKP
07:30 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
07:50 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
08:10 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP
Wyjazd z Trójmiasta, przejazd przez Polskę do Jeleniej Góry. Po drodze przerwa na poczęstunek śniadaniowy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu Mercure w Jeleniej Górze.

Dzień 2. 21.04.24 Jelenia Góra – Linz

Dzisiaj będziemy poznawali naszych sąsiadów z okien autokaru. Przejazd przez Czechy do miejscowości Linz w Austrii. Popołudniowe zwiedzanie z przewodnikiem - Stolica kraju związkowego Górna Austria już dawno pozbyła się reputacji zakurzonego, stalowego miasta i dzięki swoim wspaniałym muzeom i ofercie kulturalnej znalazła się w pierwszej trójce austriackich miast. Linz jest także jednym z Miast Kreatywnych UNESCO w zakresie sztuki mediów i był Stolicą Kultury w 2009 roku. W małych, romantycznych uliczkach starego miasta znajduje się wiele historycznych budynków. Na głównym placu z pięknymi fasadami domów dominuje Kolumna Trójcy Świętej, upamiętniająca ofiary zarazy. Jeśli pogoda dopisze odwiedzimy słynny barokowy kościół pielgrzymkowy na Pöstlingberg, skąd roztacza się imponujący widok i jest to popularny cel wycieczek dla Linzerów. Kolejka górska o długości 2880 metrów uważana jest za jedną z najbardziej stromych kolei przyczepnych na świecie i rozpoczyna się bezpośrednio przy głównym placu. W drodze powrotnej odwiedzimy klasztor kanoników augustianów św. Floriana, będący skarbem barokowym. Pracował tu Anton Bruckner i również jest pochowany pod swoimi organami w bazylice. Podczas zwiedzania imponujących barokowych pomieszczeń zobaczymy także Salę Marmurową i bibliotekę, w której znajduje się ponad 150 000 dzieł. Co roku do miejsca spoczynku świętego Floriana, patrona Górnej Austrii, przybywają liczni pielgrzymi i turyści. Nocleg z obiadokolacją w hotelu Prielmayerhof **** w Linz.

Dzień 3. 22.04.24 Salzkammergut nad jeziorem Traunsee – Bad Ischl – Bad Aussee

Dziś przejedziemy przez piękną przyrodę Górnej Austrii do jeziora Traunsee w Salzkammergut na północnym krańcu Alp Wapiennych. Ta wspaniała lokalizacja zachęca do marzeń i relaksu. Wjedziemy kolejką linową na górę Grünberg, a na szczycie wybierzemy się na słynną ścieżkę w koronach drzew Salzkammergut. Ta wyjątkowa architektonicznie platforma widokowa ma 39 metrów wysokości i oferuje spektakularny widok na całe podnóże Alp i Salzkammergut, od jeziora Traunsee po Dachstein.
Następnie magiczne Bad Ischl gdzie będziemy podziwiać piękne budynki z czasów Cesarstwa Austro-Węgierskiego. W XIX wieku Bad Ischl było kulturalnym centrum kraju. Latem spędzał tu cesarz Franciszek Józef I, popularnymi gośćmi byli także Johann Strauss i Franz Lehar.
Następnie kontynuacja podróży do Bad Aussee, gdzie spędzimy trzy noce w hotelu Jufa.

Dzień 4. 23.04.24 Gosausee - Hallstätter See

Rano rozpoczynamy wycieczkę wzdłuż dwóch imponujących jezior. Naszym pierwszym etapem jest Gosau z Gosausee. Następnie pojedziemy dalej do pobliskiego jeziora Hallstatt. „Białe złoto" wydobywa się w Salzkammergut od XIV wieku, dlatego region ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dziś to stare domy rybackie na brzegu nadają Hallstatt jego niepowtarzalny charakter. UNESCO chroni także stare miasto, a Chińczycy są tak zachwyceni Hallstatt, że zbudowali w Chinach wierną kopię. Oczywiście podczas wycieczki nie można pominąć kilku przystanków, aby cieszyć się wyjątkowymi widokami.

Dzień 5. 24.04.24 Wolfgangsee - Mondsee

Podczas dzisiejszej wycieczki czekają na nas dwa kolejne słynne austriackie jeziora. Zaczniemy wzdłuż Wiestalstausee przez Fuschlsee do Mondsee, które z góry wygląda jak księżyc i temu zawdzięcza swoją nazwę. Po południu jedziemy dalej nad jezioro Wolfgangsee. Wioska Mozarta St. Gilgen pokaże się nam z jak najlepszej strony. Matka Mozarta, Anna, pochodziła z St. Gilgen, a jego siostra Nannerl mieszkała w St. Gilgen przez wiele lat. Spacer z przewodnikiem, podczas którego dowiemy się wielu ciekawych faktów na temat miejsca i jego historii. Zanim jednak wrócimy do hotelu, zrelaksujmy się nad jeziorem przy filiżance kawy i kawałku ciasta

Dzień 6. 25.04.24 Salzburg – Kremsmunster

Po śniadaniu zakończymy nasz pobyt w jednym z najpiękniejszych części naszego kontynentu i wyruszymy na ciekawą wycieczkę śladami, jakie Mozart pozostawił w Salzburgu. Mozart jest wszechobecny w Salzburgu. Tu się urodził, tu mieszkał i pracował. Słynny dom przy Getreidegasse 9, miejsce urodzenia kompozytora, to absolutny punkt obowiązkowy dla fanów Mozarta. W czasie krótkiego odpoczynku przy kawie w jednej z wielu stylowych kawiarni nie zapomnijmy o degustacji pysznych „Mozartkugeln". Pomniki Mozarta są miejscami pielgrzymek miłośników jego muzyki. Zobaczymy również Pałac Hellbrunn, prawdziwa perełka! Ucztą dla oczu jest nie tylko sam zamek, ale przede wszystkim park z pięknie zaprojektowanymi terenami i elementami wodnymi.
Po południu wyruszymy na nocleg do Landhotelu Schicklberg **** w Kremsmunster

Dzień 7. 26.04.24 Kremsmunster – Brno

Po śniadaniu przy wsparciu przewodnika zobaczymy i poznamy historię Starego Miasta Kremsmunster.
Opactwo Kremsmünster zostało założone w 777 roku przez księcia Bawarii Tassilo III. Według legendy fundacyjnej Tassilo założył klasztor w miejscu, gdzie jego syn Gunther został zaatakowany i zabity przez dzika podczas polowania.
Wspaniała biblioteka klasztorna została zbudowana w latach 1680-1689, także przez Carlo Antonio Carlone. Jest to jedna z największych bibliotek Austrii i zawiera około 160 000 woluminów, oprócz 1700 rękopisów i prawie 2000 inkunabułów. Najcenniejszą księgą jest „Kodeks Millenarius", ewangelia napisana około 800 roku w opactwie Mondsee. Zwiedzanie z degustacją wina Opactwa Kremsmunster Nocleg z obiadokolacją w hotelu International **** w Brnie.

Dzień 8. 27.04.24 Brno - Gdańsk

Po obfitym śniadaniu w czeskim stylu przejazd do Trójmiasta. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:

• Autokar turystyczny**** odstęp miedzy siedzeniami min. 81 cm
• Opiekę pilota/przewodnika
• Noclegi w hotelach ***/**** w pok. 2 os.,
• Śniadania i obiadokolacje
• Rejs statkiem po jeziorze Wolfgangsee
• Przejazd kolejką linową „Grunberg" - 31€ - fakultatywnie (zależne od warunków pogodowych)
• Wstęp na wieżę widokową na Grunbergu - w cenie wjazdu kolejką linową
• zwiedzanie z przewodnikiem Linzu
• zwiedzanie z przewodnikiem Bad Ischl
• wycieczka z przewodnikiem Jezioro Gosau & Jezioro Hallstatt z m. Hallstatt
• wycieczka z przewodnikiem Jezioro Wolfgang & Jezioro Mond, z m. St. Gilgen i St. Wolfgang
• zwiedzanie z przewodnikiem Salzburga 
• Wstęp do Opactwa Kremsmunster
• Zwiedzanie z degustacją wina w Opactwie Kremsmunster
• Ubezpieczenie NNW, KL, BP

Cena nie obejmuje:

• Kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, opłaty klimatycznej, systemu słuchawkowego Tour Guide) - 45 € płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu.
• Dopłaty do pokoju jednoosobowego 1260,00 zł
• Kosztów ubezpieczenia od chorób przewlekłych 00,00 PLN
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 00,00 PLN
• Napojów do posiłków i wydatków własnych

Uwaga: Limit bagażowy – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:6118
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb