Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Rejs po Modrym Dunaju

Wałbrzych – Passau – Wachau – Wiedeń – Esztregom – Budapeszt – Bratysława – Krems – Melk – Passau – Wrocław

 

Termin:08 - 18.07.2023
Cena:8550 zł

Spędź z nami romantyczne dni nad modrym Dunajem i przepłyń część najpiękniejszej rzeki Europy. Czekają tam na Ciebie zapierające dech w piersiach naturalne krajobrazy, metropolie i różnorodność kulturowa. Na pokładzie DCS Amethyst przepłyniemy przez cztery kraje i odkryjemy trzy metropolie nad Dunajem, przeżyjemy dziką Pusztę i nie pozwolimy, by ominęły nas piękne krajobrazy dziedzictwa Wachau. Po przybyciu do stolicy Austrii, Wiednia, będziemy podziwiać liczne wspaniałe budowle, takie jak katedra św. Szczepana czy pałac Schönbrunn i z pewnością ulegniemy urokowi dawnego miasta Habsburgów. Odkryjemy także ogniste Węgry ze stolicą kraju - Budapesztem, a także jedyną stolicę na świecie, która graniczy z dwoma krajami - Bratysławę. Ten rejs po drugiej najdłuższej rzece Europy na pewno zainspiruje nas i na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

Program wycieczki:


Dzień 1 - 08.07.23 Rumia – Gdańsk – Wałbrzych

Wyjazd autokaru:

08:00 – Rumia, ul. Grunwaldzka, przystanek autobusowy przy restauracji Mc Donald's
08:30 – Gdynia, Dworzec Główny PKP, przy starej poczcie
08:55 – Sopot
09:10 – Gd-Oliwa pętla/Hala Olivia
09:20 – Gd-Wrzeszcz/Manhattan
09.30 – Gdańsk/przystanek KFC przy Dworcu Gł.

Wyjazd z Trójmiasta, przejazd w kierunku Wałbrzycha, po drodze przerwa śniadaniowa. Przyjazd ok.17.00, zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja.

Dzień 2 - 09.07.23 Wałbrzych – Passau 

Po śniadaniu przejazd przez Czechy do Passau którego położenie jest naprawdę wyjątkowe, leży na kilku wzgórzach rozdzielonych trzema zbiegającymi się u stóp Starego Miasta rzekami – Dunajem, Inn i Ilz. Stare Miasto znajduje się na wąskim, trójkątnym półwyspie u zbiegu Dunaju i Innu. Nad miastem góruje Katedra św. Stefana stojąca na niewielkim wzgórzu. W XVII wieku architekci sprowadzeni z Włoch nadali miastu barokowy, śródziemnomorski wygląd, stąd Passau często określa się mianem bawarskiej Wenecji. Zakwaterowanie w hotelu Amedia Express.

Dzień 3 - 10.07.23 Passau – check in – statek DCS Amethyst **** plus 

Przejazd do historycznego centrum miasta – około czterogodzinne zwiedzanie Starego Miasta w formie klasycznego spaceru we własnym zakresie po historycznym centrum, zobaczymy: Plac Rindermarkt, kościół Św. Paweła, wąska uliczką Luragogasse dojdziemy na plac katedralny i staniemy przed największym zabytkiem Pasawy, katedrą św. Szczepana. Następnie Klasztor Benedyktynów. Do Dunaju dochodzimy w miejscu, gdzie przecina go most Luitpoldbrücke, zobaczymy piękne widoki na rzekę, ratusz oraz lokalne twierdze Veste Oberhaus i Veste Niederhaus. O godz.14,00, przejazd w kierunku nabrzeża „ Donauufer" , gdzie rozpoczniemy 8-mio dniowy rejs po Dunaju. Rejs po Dunaju oferuje wyjątkowe wrażenia. Po drodze można doświadczyć widoku niezliczonych winnic, zamków i miasteczek. Ale najpiękniejszym odcinkiem jest Zakole Dunaju, to przełomowy odcinek rzeki leżący na Węgrzech na północ od Budapesztu.

Dzień 4 - 11.07.23 Wachau – Krems – Wiedeń 

 Ok. godz. 08.00 przybędziemy do malowniczo położonej doliny Wachau, która rozciąga się na odcinku 35km, od miasta Melk po Krems. Zobaczymy lasy, skały oraz tarasy, na których uprawiana jest winorośl i malowniczo położone zamki oraz opactwa. To właśnie walory przyrodnicze, architektoniczne oraz kulturowe spowodowały wpisanie Doliny Wachau na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Krems - przejazd autokarem po malowniczych zakątkach doliny połączony z degustacją wina. Ok. 13.00 powrót na statek. Ok. godz. 20.00 przypłyniemy do portu we Wiedniu, gdzie nastąpi 24 godz. postój statku. Wieczorne zwiedzanie historycznej części miasta z okien autokaru, wjazd na wzgórze Kahlenberg – wieczorna panorama miasta. Powrót na statek ok 22.00.

Dzień 5 - 12.07.23 Wiedeń

O godz. 08.15 przejazd do Pałacu Schonbrunn – zwiedzanie pałacu i ogrodów, przerwa na obiad na statku. Od około 14:30 popołudniowe zwiedzanie Wiedeńskiej Starówki. Powrót na statek ok 18.30.

Dzień 6 - 13.07.23 Esztregom – Wyszehrad – Szentendre – Budapeszt

Ok. godz. 8.00 przypłyniemy do Esztregom malowniczo położonego miasteczka nad Dunajem, zwiedzanie największej Bazyliki Św. Stefana na Węgrzech. Z historią tego miejsca wiążą się dwa, związane z Polską, fakty, upamiętnione tablicami. W kaplicy, która kiedyś była na tym miejscu, uroczyste Te Deum odśpiewał Jan III Sobieski po rozgromieniu Turków w bitwie pod Parkanami. Natomiast w 1991 roku bazylikę w Esztergom odwiedził Jan Paweł II podczas uroczystej pielgrzymki na Węgry. Przejazd do Wyszehradu – zwiedzanie zamku na wzgórzu z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na zakole Dunaju, obiad w restauracji. Przejazd do Szentendre – krótkie zwiedzanie miasteczka z możliwością zakupów węgierskich specjałów. Przejazd do Budapesztu – zwiedzanie miasta z okien autokaru, zwiedzanie Baszty Rybackiej, powrót na statek. Po kolacji o godz. 20.30 rozpoczniemy wieczorny godzinny rejs statkiem po Dunaju, po powrocie spacer promenadą na Dunajem do miejsca postoju DCS Amethyst.

Dzień 7 - 14.07.23 Budapeszt

O godz. 8.30 rozpoczniemy autokarem i w formie spaceru zwiedzanie Budapesztu wg programu z przewodnika. Z nabrzeża jedziemy autobusem najpierw w stronę Budy na Wzgórze Zamkowe do dawnego pałacu królewskiego. Tutaj mamy wspaniały widok na Dunaj i dzielnicę Peszt. Spokojnie zwiedzamy Kościół Św. Macieja i urokliwe uliczki malowniczej starówki Budy. Stąd wiedzie droga przez stary Most Łańcuchowy do Pesztu, obok imponującego kościoła św. Stefana z XIX wieku, przez bardzo szerokie bulwary do Placu Bohaterów, który wraz ze swoimi monumentalnymi budynkami został zbudowany w 1896 roku na węgierskie obchody tysiąclecia. W drodze powrotnej widzimy jeden z najsłynniejszych zabytków miasta, neogotycki budynek parlamentu. Przerwa na obiad na statku. Po obiedzie dalsze zwiedzanie we własnym zakresie. Ok 16.30 powrót na statek.

Dzień 8 - 15.07.23 Bratysława

Ok. godz. 08.30 przypłyniemy do Bratysławy. Dziś odkryjemy, stolicę Słowacji, która leży na żyznej równinie Dunaju. Jest to jedyna stolica na świecie, która graniczy z dwoma państwami. Poznamy ważne zabytki, takie jak katedra św. Marcina, w której koronowano jedenastu węgierskich królów i Marię Teresę. Nad brzegiem Dunaju przeszłość i nowoczesność łączą się w dwóch zabytkach: czcigodnym kompleksie zamkowym z czterowieżowym zamkiem jako nawiązaniem do historii miasta i mostem Słowackiego Powstania Narodowego jako bardziej nowoczesnym zabytkiem. Nawiasem mówiąc, taras pod zamkiem oferuje wspaniały widok na całe miasto. Zwiedzanie miasta autokarem i w formie spaceru wg programu przewodnika. Przejazd na degustację wina, powrót na statek ok. godz.15.00.

Dzień 9 - 16.07.23 Wachau – Melk

Zwiedzanie Wrót Wachau - miasteczka Melk z odwiedzeniem górującego nad Dunajem Opactwa Benedyktynów które w świetle zachodzącego słońca wygląda obłędnie. Założył je w XI stuleciu margrabia marchii Austriackiej Leopold II, dla sprowadzonych tu ojców Benedyktynów. W XVIII wieku, z inicjatywy opata Bertholda Dietmayra poddane zostało gruntownej rozbudowie i przebudowie w stylu epoki. W konsekwencji powstał jeden z największych barokowych zespołów sakralnych w Europie. Powrót na statek.

Dzień 10 - 17.07.23 Passau – Wrocław
Podziwiając wczesnym porankiem z pokładu statku Amethyst takie miejscowości jak Engelhartszell czy Obernzell ok godz. 8.00 przybędziemy do Passau. Po śniadaniu opuścimy pokład statku i udamy się w podróż powrotną w kierunku Wrocławia. Nocleg z obiadokolacją w hotelu Invite Wrocław.

Dzień 11 - 18.07.23 Wrocław – Gdańsk

Po śniadaniu przejazd na Ostrów Tumski - spacer po historycznym centrum wg własnej inicjatywy. Wrocławska starówka to jeden z piękniejszych przykładów późnośredniowiecznych rynków w tej części Europy to typowy, doskonale zachowany układ brandenburskiego miasta. O godz. 12.00 wyruszymy w drogę powrotną do Trójmiasta. Przyjazd w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

CENA:
-   8.550,00/os. w kabinie 2 os. pokład główny HD 2 (kontyngent 5 kabin/10 osób)
- 12.010,00/os. w kabinie 2 os. dla 1 osoby pokład główny HD 1 (1 kabina)
- 10.655,00/os. w kabinie 2 os. pokład środkowy MD 2 (12 kabin /24 osoby)
- 14.235,00/os. w kabinie 2 os. dla 1 osoby pokład środkowy MD 1 (1 kabina)
- 11.185,00/os. w pokoju i kabinie 2 os. pokład górny OD 2 (3 kabiny/6 osób)
- 14.945,00/os. w pokoju i kabinie 2 os. dla 1 osoby pokład górny OD 1 (na zapytanie)

Cena obejmuje:
• przejazd komfortowym autokarem**** (odstęp między siedzeniami min. 83cm)
• poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
• 3 noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
• wyżywienie (3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja)
• Rejs statkiem DCS „Amethyst" ****
• 7 noclegów w kabinach kategorii zarezerwowanej
• wyśmienita zupa w dniu zaokrętowania
• powitalny i pożegnalny koktajl
• powitanie i uroczysta kolacja
• wyżywienie składające się ze śniadania w formie bufetu, obiadu oraz kolacji
• po śniadaniu do kolacji kawa, herbata i woda z automatu
• popołudniowa kawa/herbata/ciasto na przemian z wieczorną przekąską
• codziennie muzyka na żywo w Panorama barze
• imprezy i program pokładowy np. wieczór piracki, strudel jabłkowy i inne
• korzystanie z udogodnień statku, takich jak wanna z hydromasażem, sauna, leżaki
• transport bagażu między molo a kabiną podczas wsiadania i wysiadania
• opieka pilota - ATS Service
• ubezpieczenie NNW, BP, KL
• składka TFG i TFP

Cena nie obejmuje:
• systemu słuchawkowy Audio Guide – 90 zł
• dopł. do pokoju jednoosobowego w hotelach – 435 zł
• wydatków własnych
• napoi do obiadów
• pakietu 11 wycieczek fakultatywnych podczas rejsu, w tym: 1 x obiad, 2 degustacje wina, autokar, wstępy i polskojęzyczni przewodnicy lokalni - 499 €/os. płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- 0,00 zł dla osób w pokoju dwuosobowym,

- 0,00 zł dla osób w pokoju jednoosobowym, 

INFO: Napiwki na statku (sugerujemy 5-10 €), napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 5 € przy zakupie pakietu wycieczkowego).
INFO COVID: wymagany aktualny Unijny Certyfikat COVID

INFO Statek: DCS Amethyst ****
O turystyce DCS:
założona w Niemczech w 1985 roku firma DCS Touristik obsługuje osiem rzecznych statków wycieczkowych. Organizator wycieczek specjalizuje się w wysokiej jakości wycieczkach łączonych autokarem i statkiem. W programie wycieczki grupowe, rejsy rzeczne, eventowe, objazdowe i miejskie oraz wyjazdy wellness i muzyczne. Statki operują głównie na rzekach Men, Ren i Dunaj, poszczególne trasy prowadzą również przez Wołgę i Nil.

O DCS Amethyst ****

Fakty i Liczby
Rok budowy 2004
Długość 127 metrów
Szerokość 11 metrów
Prędkość 13 węzłów
Flaga Malty
Stocznia HDW Nobiskrug GmbH w Rendsburgu
Liczba pokładów 4
pasażerowie 178
Członkowie załogi 43
restauracje 1
Język pokładowy Niemiecki
Waluta na pokładzie Akceptowane są karty kredytowe Euro, Visa, Euro i Mastercard oraz karty EC z PIN wydane w Niemczech.
Ładna kawiarnia z biblioteką na pokładzie
Różne wieczory tematyczne i programy muzyczne
Obszerna strefa wellness
Doskonały statek DCS Amethyst oferuje swoim gościom rejs po rzece w eleganckiej i nowoczesnej atmosferze z indywidualną obsługą w swojej klasie.

Na pokładzie pasażerowie najpierw wchodzą do dwupoziomowego atrium ze szklaną kopułą. Przytulne kabiny mają około 15 metrów kwadratowych, a apartamenty około 22 metrów kwadratowych. Można też wymyślić francuski balkon na środkowym i górnym pokładzie. Nie można otworzyć okien na głównym pokładzie. Wszystkie kabiny i apartamenty posiadają podwójne łóżko, łazienkę z prysznicem i toaletą, telewizor, radio oraz indywidualnie regulowaną klimatyzację. Jest też telefon, sejf i suszarka do włosów.

W rozległej strefie wellness wczasowicze mogą zapomnieć o stresie dnia codziennego i dać się ponieść emocjom, podziwiając mijane krajobrazy lub relaksując się w wannie z hydromasażem lub w saunie. Po treningu na sprzęcie fitness goście mogą odpocząć w strefie relaksacyjnej lub zrelaksować się na leżakach na tarasie słonecznym. Ci, którzy chcieliby trochę odpocząć, mogą napić się pysznego cappuccino w kawiarni i przejrzeć książkę z sąsiedniej biblioteki.
Restauracja pokładowa oferuje pyszne regionalne specjały dla każdego podniebienia. Zespół kuchenny rozpieszcza pasażerów rano bogatym bufetem śniadaniowym, a w porze lunchu i wieczorem wielodaniowymi menu. Goście mogą zakończyć wspaniały dzień na rzece w przytulnej atmosferze z różnymi wieczorami tematycznymi lub dobrym programem muzycznym.

Przeżyj niezapomniane wakacje na pokładzie Amethysta i pozwól, aby profesjonalna opieka na pokładzie przygotowała Cię do bezstresowej podróży!

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:1447
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb