Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Jezioro Genewskie & Mont Blanc

Morzine – Annecy – Mount Blanc – Montreux – Lavaux – Lozanna – Genewa – Schaffhausen

Termin:25.08 - 05.09.2023
Cena:7195 zł

MORZINE – ANNECY – MEGAVE – CHAMONIX – MONT BLANC – MONTREUX – LAVAUX – LOZANNA – GENEWA – GSTAAD – EVIAN-les-BEINS – YVOIRE – SCHAFFHAUSEN

Największe jezioro w Alpach i Europie Zachodniej wita niemal śródziemnomorskim klimatem i palmami na wietrze. Łagodnie pofałdowane winnice wznoszą się na północnym brzegu, podczas gdy pokryte śniegiem i lodem szczyty masywu Mont Blanc i gór Jura majaczą w tle na południowym brzegu. Jezioro Genewskie - dwa kraje i niezliczona ilość fotograficznych chwil, odkryjmy dokładnie te kontrasty na wiecznie zielonej promenadzie w Montreux. Cieszmy się imponującymi alpejskimi szczytami z zupełnie innej perspektywy, płynąc przez lśniące wody z Lozanny do Evian. Oprócz tego czekają na Nas urokliwe średniowieczne miasteczka, zamek i jego wino oraz serowe fondue w tradycyjnej wytwórni. 

Przebywanie w zgodzie z naturą, spotkania z mieszkańcami i oczywiście doznania smakowe - za tym wielu z nas tęskni podczas podróży. Aby te ważne elementy autentycznej podróży mogły być zagwarantowane w przyszłości, zrównoważone podróżowanie odgrywa coraz ważniejszą rolę.

Program wycieczki:

Dzień 1. 25.08.23 Gdańsk – Zgorzelec

Wyjazd autokarem z: 

07:00 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
07:30 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
07:50 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
08:10 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP
Wyjazd z Trójmiasta, przejazd przez Polskę do Zgorzelca. Po drodze przerwa na poczęstunek śniadaniowy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2. 26.08.23 Zgorzelec – Ulm

Dzisiaj będziemy poznawali naszych sąsiadów z okien autokaru. Przejazd przez Drezno, Chemnitz, Hof, Norymberga do hotelu w Ulm. Zakwaterowanie – obiadokolacja.

Dzień 3. 27.08.23 Ulm – Morzine

Przejazd przez Austrię i Szwajcarię Środkową do Jeziora Genewskiego i jego częściowy objazd przez Montreux. Dalej, trasą alpejską do miejscowości Morzine. Zakwaterowanie - 7 noclegów w hotelu Le Cret. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4. 28.08.23 Jezioro Annecy i masyw górski Aravis

Po obfitym śniadaniu przejazd do miejscowości Aneccy, przepięknie położonej w Alpach Francuskich nad jeziorem o tej samej nazwie. Uroczo położone miasteczko, z jego kanałami i małym zamkiem nad rzeką Thion, nazywane jest często „Venezia della Savoia". Spacer po mieście z czasem wolnym, kończący się platanową, ponad stuletnią aleją w kierunku przystani. Rejs statkiem po jeziorze Annecy. Po południu przejazd autokarem wzdłuż brzegu jeziora, następnie trasą widokową przez masyw górski Aravis do miejscowości Megave, gdzie zobaczymy założone przez rodzinę Rothschild w 1920 roku obiekty ośrodka narciarskiego odwiedzanego przez najbogatszych ludzi z całego świata. Czas wolny - powrót do hotelu.

Dzień 5. 29.08.23 Chamonix – Mont Blanc

Przejazd do legendarnej alpejskiej miejscowości Chamonix, leżącej u podnóża najwyższego szczytu Alp Mont Blanc 4880m. n.p.m. Z Chamonix przejazd największą kolejką linową na świecie „ Aiguille du Midi" na platformę widokową położoną na wysokości 3842m. n.p.m z przepięknym widokiem na Mont Blanc i inne szczyty gór Francji, Włoch i Szwajcarii. Dłuższy pobyt na platformie, południu spacer w Chamonix – czas wolny. Po dniu pełnym wrażeń powrót autokarem do hotelu.

Dzień 6. 30.08.23 Riwiera nad Jeziorem Genewskim

Dziś zobaczymy szwajcarski brzeg Jeziora Genewskiego – nazywany „Szwajcarską Riwierą", w programie: krótki postój przy zamku „Chillon", odwiedzimy znane w świecie miasteczko uzdrowiskowo-festiwalowe Montreux. Następnie region „Lavaux" – winne tarasy wpisane na listę UNESCO, przejazd mini pociągiem turystycznym „ Lavaux Express" poprzez przepięknie położone winnice nad Jeziorem Genewskim w połączeniu z panoramą Alp. Następnie przejazd do Lozanny, jednego z najbardziej urokliwych miast położonego we francuskojęzycznej części Szwajcarii, z przepiękną, jedyną, gotycką katedrą w Szwajcarii i kompletnie odnowionym muzeum olimpijskim usadowionym przy siedzibie Komitetu Olimpijskiego – zwiedzanie miasta. Rejs statkiem przez Jezioro Genewskie do miejscowości Evian – powrót do hotelu

Dzień 7. 31.08.23 Genewa

Parę chwil w Genewie, jednym z najbardziej kosmopolitycznych miast Europy, w którym elegancja płynnie przenika się z prostotą, a kultura szwajcarska z francuską. Genewa to drugie co do wielkości miasto w Szwajcarii. Miasto leży pomiędzy alpejskimi szczytami, gdzie rzeka Rodan wypływa z Jeziora Genewskiego. Będziemy w najważniejszych miejscach Genewy: Stare Miasto, Quai du Mont Blanc, Pałac ONZ, Genewska Fontanna. Czas Wolny. Po południu powrót do hotelu.

Dzień 8. 01.09.23 Montreux – Gstaad 

Rano przejazd do Montreux spacer przepiękną promenadą wzdłuż jeziora. Następnie przejazd MOB Panoramic Express do eleganckiego szwajcarskiego miasteczka Gstaad, które ma największą gęstość na świecie hoteli pięciogwiazdkowych. W przeszłości centrum Gstaad przekształciło się w najbardziej popularną i najkrótszą ulicę zakupową w Szwajcarii. Najlepsze hotele, restauracje typu gourmet, luksusowe chalety i sąsiedzwo lotniska w Saanen sprawiły, że wolne od ruchu samochowego centrum Gstaad stało się popularnym kierunkiem wśród międzynarodowych celebrytów. Zwiedzanie miasteczka w formie spaceru. Czas wolny. Powrót autokarem do hotelu

Dzień 9. 02.09.23 Evian-les-Beins – Yvoire - Morzine 

Evian-les-Beins to miasto i zarazem popularne uzdrowisko, położone u podnóża Alp nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Evian – tutejsza woda pochodzi ze znanego w świecie źródła „Chachat"- zobaczymy m. in. historyczną pijalnię wody gdzie można napełnić/uzupełnić dodatkowe zapasy. Woda charakteryzuje się krystaliczną czystością, gdyż jej naturalny proces filtracji trwa blisko 15 lat, a swoje uznanie znalazła blisko w 150 krajach na całym świecie. Czas wolny. Yvoire to średniowieczne miasteczko zbudowane na początku XIV wieku. Położone na francuskim brzegu J. Genewskiego , między Genewą a Evian, obecnie najpiękniejsza średniowieczna wieś francuska jest nazywana „klejnotem jeziora". W samym sercu wioski znajduje się Ogród Pięciu Zmysłów, sklasyfikowany przez Ministerstwo Kultury jako „ Niezwykły Ogród ". Ten mały skrawek zielonego nieba zaprasza do poetyckiego odkrywania roślin za pomocą pięciu zmysłów. Czas wolny. Morzine – odwiedzimy wytwórnię serów alpejskich z degustacją.

Dzień 10. 03.09.23 Morzine – Schaffhausen – Heilbronn

Po śniadaniu przyjmowanie bagażu, przejazd przez Montreux w kierunku granicy przez Zurich do Schaffhausen, w którym zobaczymy przepiękny, największy w Europie wodospad na rzece Ren. Zwiedzimy również stojący w pobliżu zamek „Laufen". Powoli pozostawiamy Szwajcarię z jej niezapomnianymi widokami. Zakwaterowanie w hotelu w Heilbronn.

Dzień 11. 04.09.23 Heilbronn – Zgorzelec 

Po śniadaniu przejazd przez Niemcy do Polski – zakwaterowanie w hotelu w Zgorzelcu. Obiadokolacja.

Dzień 12. 05.09.23 Zgorzelec – Trójmiasto 

Po śniadaniu przejazd z przerwą obiadową we własnym zakresie do Trójmiasta – zakończenie wycieczki.
Uwaga: organizator zastrzega sobie kolejność zmiany programu.

Cena obejmuje: 

• Autokar turystyczny mim. **** odstęp miedzy siedzeniami min. 81 cm
• Opiekę pilota/przewodnika
• Noclegi w hotelach ***/**** w pok. 2 os., śniadania i obiadokolacje
• Rejs statkiem po jeziorze Annecy
• Przejazd kolejką linową „Aiguille du Midi" Mont Blanc
• Przejazd mini pociągiem Luvax Experss
• Przejazd pociągiem 2 kl. MOB Panoramic
• Rejs statkiem 2 kl. przez jezioro Genewskie z Lozanny do Evian
• Zwiedzanie z degustacją wytwórni serów alpejskich
• Ubezpieczenie NNW, KL, BP

Cena nie obejmuje:

• Kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, opłaty klimatycznej, systemu słuchawkowego Tour Guide) - 650 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu.
• Dopłata do pokoju jednoosobowego 1050,00 zł
• Koszty ubezpieczenia od chorób przewlekłych 00,00 PLN
• Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 00,00 PLN
• Napojów do posiłków i wydatków własnych

Uwaga: Limit bagażowy – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:7166
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb