Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Kotlina Biebrzańska, Puszcza Białowieska, Podlasie

Osowiec – Białystok - Supraśl – Białowieża- Tykocin

Termin:05 - 08.09.2022
Cena:1595 zł

OSOWIEC – BIAŁYSTOK – SUPRAŚL – KRUSZYNIANY – BIAŁOWIEŻA SOKÓŁKA – KRAINA OTWARTYCH OKIENNIC - TYKOCIN

PROGRAM :

Dzień 1

Wyjazd autokarem:

05:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
06:00 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:20 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:45 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Przejazd do Osowca z przerwą śniadaniową. Spotkanie z przewodnikiem - rozpoczniemy zwiedzanie Biebrzańskiego Parku Narodowego – między innymi spacer ścieżką edukacyjną, następnie przejazd drogą z przełomu XIX - XX w. nazywaną „Carską Drogą" - ok. 35 km z Osowca do Strękowej Góry, która w większej części przebiega przez Biebrzański Park Narodowy lub po jego granicy – groblą wśród niedostępnych bagien oraz przez wydmy. Odcinek ten znany jest ze spotkań z łosiami. Przejazd do Białegostoku, zakwaterowanie w hotelu na trzy noclegi, obiadokolacja.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Supraśla, zwiedzimy Muzeum Ikon i Prawosławny Monaster. Następnie udamy się do wsi tatarskiej Kruszyniany – stolicy polskich Tatarów. Zwiedzimy w niepowtarzalnej atmosferze kresów dawnej Rzeczpospolitej najstarszy zachowany meczet tatarski w Polsce i Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich. Czas wolny – możliwość degustacji tatarskich smakołyków w Tatarskiej Jurcie. Powrót do Białegostoku – popołudniowe zwiedzanie miasta z przewodnikiem – muzeum Sibiraków, zabytkowy Rynek, Stary Kościół Farny, czas wolny. Powrót do hotelu.

Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Branickich - przejazd do Białowieży. Zwiedzanie Białowieskiego Parku Narodowego, zobaczymy: Rezerwat Pokazowy Żubrów, jak również dworzec Carski, stacje Białowieża Towarowa i cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy. Krótki postój przy Cerkwi Św. Trójcy w Hajnówce. Powrót do Białegostoku przez Krainę Otwartych Okiennic, gdzie zobaczymy charakterystyczne zdobnictwo domów podlaskich oraz drewniane cerkwie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4
Żegnamy przepiękne Podlasie, przejazd do Tykocina, zwiedzanie rozpoczniemy od zamku renesansowego króla Zygmunta Augusta, Muzeum Kultury Żydowskiej w Wielkiej Synagodze, kościół Św. Trójcy. Rejs łodzią po Narwi z przewodnikiem. Przejazd przez Mazury i Warmię do Gdańska. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje: 

- przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
- 3 noclegi w hotelu (pokoje dwuosobowe)
- wyżywienie 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
- poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
- opiekę pilota - ATS Service
- ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:

dopłaty do pok. jednoosobowego – 345 zł
kosztów realizacji programu: 000 zł (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, system słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych
wydatków własnych
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:6166
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb